Джерелом енергії для електронних схем найчастіше є одно - або трифазна енергосистема змінної напруги з фазовою напругою 230 В і частотою 50 Гц. Однак, оскільки дуже часто ці схеми повинні живитися постійною напругою, необхідно використовувати відповідні перетворювачі електроенергії. Перетворювачі, що перетворюють енергію змінного струму в енергію постійного струму (AC/DC), називаються силовими перетворювачами або випрямлячами. Тобто це низьковольтна автоматика яка має величезне значення.
Теорія управління: основи
У багатьох галузях сучасної промисловості використовуються передові системи автоматизації, що використовуються для контролю і моніторингу процесів і об'єктів (пристроїв, систем і так далі). Кращим прикладом цього є низьковольтна автоматика, тобто, мікропроцесорні системи, що збирає інформацію про сигнали в досліджуваній системі і приймають на цій основі рішення про зміну значення сигналів управління цією системою.
Конкуренція в промисловості змушує виробників покращувати виробничі процеси, що призводить до виробництва деталей, що характеризуються невеликими допусками виконання і коротким часом виготовлення. Аналогічні вимоги пред'являються до виробничих машин, які повинні бути все більш точними і ефективними. Особливості виробництва автоматики:
- Слід зазначити, що з економічної точки зору перетворювачі повинні характеризуватися високою енергоефективністю, тобто відношення активної вихідної потужності до активної вхідної потужності повинно бути близько до одиниці.
- Вхідна потужність перетворювача (взята з мережі) може бути представлена у вигляді суми втрат потужності в напівпровідникових ключах, що належать самому перетворювача, і вихідної потужності (подається на приймач).
- Прагнення до високої ефективності діодного випрямляча може бути реалізовано тільки шляхом забезпечення втрат низької потужності в діодах.
Звідси виникає вимога низького падіння напруги в стані провідності і низького опору динамічної, так як значення струму завжди нав'язана через зовнішній контур. Залежно від конструкції розрізняють два основних типи випрямлячів: одноголовий і двоголовий. Сучасна автоматика має величезне значення не тільки для промисловості. Вона використовується в самих різних галузях. На даний момент існують певні вимоги, що пред'являються до якості даних технологічних елементів.