Архітектурний проект - це частина будівельної документації, що включає в себе рішення, які необхідні для її підготовки, в потрібній для цього кількості. Всі рішення на кожній стадії розробки архітектурного проекту повинні відповідати пред'явленим до нього нормам і умовам.
Мета архітектурного проекту
Основна мета архітектурного проекту полягає в докладному описі і поясненні художніх або інженерних рішень з опорою на державні стандарти і нормативи. Архітектурний проект котеджу необхідний як органам влади (для посвідчення, що будова відповідає будівельним нормам і державним стандартам в будівництві), так і самим будівельникам (для втілення всіх ідей замовника в життя).
Найцікавіше тут те, що всі проекти в архітектурі поділяються на типові, ескізні і готові за певними ознаками, тому послуги архітектора в Києві користуються популярністю у багатьох людей, хто хоче побудувати будинок або іншу споруду.
До типових прийнято відносити проекти, які представляють компанії, які займаються індивідуальним будівництвом. У них включається тільки документація, необхідна для того, щоб отримати дозволи на будівельні роботи.
Ескізні проекти містять в собі тільки зовнішній образ споруди - ескіз. Після отримання ескізного проекту всі розрахунки і роботу архітектора-конструктора потрібно буде забезпечувати окремо. Спроектувати будинок таким чином - дуже трудомістка і дорога робота.
Найбільш популярні готові проекти. Будівлі, побудовані за такими проектами:
- зручні інвестору;
- високоліквідні для ринку;
- надійні для самого власника майбутнього котеджу.
Крім цього, це-самий економним вид з можливих, на будівництво будівлі за готовим проектом йде значно менше грошей і часу.
Архітектор зобов'язаний беззаперечно підкорятися бажанням замовника, при цьому враховуючи загальну планування, а також не забувати про необхідні інженерних системах. Бажано, щоб системи ці були якомога акуратніше заховані в архітектурних формах, а якщо це не представляється можливим, то найкраще пристосувати їх під декорування будівлі, тобто як родзинку дизайну. Варто зауважити, що етапів архітектурного проектування досить багато. Зараз ми торкнемося основи цього непростого, але дуже важливого мистецтва.
Перший етап
Перший етап - це аналіз об'єкта. Неважко здогадатися, що його мета полягає в розумінні того, з чим доведеться працювати архітектору. Потрібно отримати якомога більше інформації, проаналізувавши яку можна буде робити висновки і, що важливо, формувати архітектурні ідеї.
Другий етап
Другий етап - створення концепції створюваного проекту. Потрібно визначитися з розумінням терміна «концепція», яка являє собою можливість оцінки потенціалу створюваного об'єкта. На даному етапі можна зробити загальну оцінку архітектурного проектування, а також оцінити, чи підходить проектований об'єкт в існуючий архітектурний стиль.
Третій етап
Третій етап являє собою створення ескізного проекту. У нього можна включити генпланування, представлення перспектив, поверхове планування, не варто забувати і про зміст проекту. Можна сказати, що створення ескізу-це своєрідна попередня стадія, яка допомагає архітектору визначитися з тими рішеннями, які згодом стануть основою його роботи.
Четвертий етап
Четвертий етап-створення робочого проекту. Тут все досить просто: це комплект документації, який детально враховує всі тонкощі будівництва архітектурного розділу, каналізації, водопроводу, електрообладнання, вентиляція, кондиціонування, опалення.