Натуральний камінь травертин - це красиве і популярне рішення для обробки інтер'єру. Під цією назвою фахівці мають на увазі вапняний туф-досить м'яку породу, яка утворилася з вапняку. За характеристиками і особливими властивостями порода близька до мармуру, а серед природних оздоблювальних матеріалів займає впевнене друге місце після мармурових виробів.
У природі вапняний туф можна побачити в різних морських печерах, де цей матеріал формує сталактити і сталагміти. У декоративній обробці інтер'єрів цю сировину застосовують вже сотні років. Важливо враховувати деякі особливості і вимоги по обробці, щоб досягти відповідних характеристик. Заповнена колекція з травертину купити на сайті - kievstone.com.ua.
Формування і видобуток природного мінералу
За своєю суттю травертин-це «недозрілий» мармур. Але за характеристиками він не поступається своєму старшому братові. Родовища травертину зазвичай мають вік від 50 до 300 тисяч років, це в кілька разів менше, ніж у випадку з мармуром. На породу в процесі формування не впливають настільки високі температури. Це стає причиною деяких обмежень в експлуатації готової продукції з мінералу.
Особливості та характеристики травертину:
- тонкозерниста структура дозволяє підвищити міцність до оптимальних характеристик;
- текстура піддається різним видам обробки, часто залишають природні відколи, зрізи;
- пориста основа не дає можливості полірувати поверхню, для цих цілей підійде мармур;
- колірна палітра в різних родовищах величезна - можна вибрати білі і кольорові рішення зі спокійними відтінками;
- питома вага зазвичай дорівнює 1400-1800 кг / м3, це набагато менше, ніж у інших порід;
- пористість досягає 40% в деяких випадках, це візуально помітні пори на обробленій поверхні.
Забарвлення найчастіше Біле, жовтувате, сіре. Бувають рішення в інтенсивних кольорах, особливо при покупці матеріалів з індійських родовищ. Темні варіанти коричневого, темно-зеленого кольору зазвичай мають оптимальний хімічний склад і більшу питому вагу.
Як відбувається видобуток травертину?
Великі поклади даного мінералу присутні в Ірані, Туреччині, Італії, Вірменії, Індії. З огляду на особливості формування мінералу, його видобуток зазвичай проводиться відкритим способом. За допомогою спеціальної гірської техніки нарізаються слеби або блоки, які відправляються на обробні підприємства. Вибухових робіт при видобутку травертину проводити не потрібно, так як утворюється мінерал близько до поверхні. У світі багато родовищ, тому знайти сировину потрібного кольору і з оптимальними характеристиками не буде складно.
Від чого залежить якість каменю?
Якщо ви розумієте, що таке травертин, у вас не виникне складнощів з визначенням його якості. Фізичні властивості і хімічний склад залежать від місця видобутку. У свою чергу, на міцність впливає вік породи. Не варто забувати про технічні фактори, таких як вміст вуглекислого газу, температурні показники формування. Чим вище був тиск на породу при її формуванні, тим більше буде щільність і питома вага. Але покупцеві не доведеться замислюватися про технічні особливості, якщо вибір буде проводитися серед каменю зі знаменитих родовищ.
Де застосовують травертини?
З огляду на пористість і деякі інші властивості каменю травертин, його використовують далеко не у всіх сферах. Оброблені вироби не бояться попадання вологи, але при цьому температура навколишнього середовища не повинна опускатися нижче нуля. Тому в Росії найчастіше застосовують даний варіант для інтер'єрної обробки. Важлива перевага полікристалічної основи-відсутність радіаційного фону, як у багатьох видів граніту.
Основні сфери використання мінералу:
- застосування в якості будівельного каменю і облицювального рішення для інтер'єрів;
- виробництво плитки для ванних кімнат, а також інших будівельних матеріалів;
- використання в якості основи для декоративного оздоблення приміщень в різних ситуаціях;
- покриття терас і підлог, якщо обраний мінерал з малим коефіцієнтом стирання;
- виробництво стільниць, підвіконь, робочих поверхонь для кухонних меблів;
- виготовлення деталей сходів, перил, балясин, ступенів та інших елементів.
Застосування травертину розширюється разом з винаходом нових способів його підготовки до експлуатації. Світло-сірі, білі і жовті варіанти каменю застосовують при створенні інтер'єрів в античному стилі. Незвичайна ніздрювата текстура поверхні дозволяє створювати декоративні деталі обробки інтер'єрів, вносити родзинку в декор приміщення. В одному об'єкті колір оздоблювальних рішень може змінюватися в певному діапазоні, тому завершена обробка виглядає незвично.
Як підібрати якісний природний камінь?
Перш ніж купити травертин, варто переконатися, що ви купуєте натуральний камінь. У продажу є штучні варіанти обробки, які виготовляються на основі цементу. Незважаючи на певні поліпшення механічної стійкості, виглядають такі вироби гірше природного варіанту. Також при покупці варто вибрати продукцію, яка підходить для використання в потрібних умовах. Інакше вже через кілька років з'являться перші сліди зносу або зміни форми.
Головні фактори підбору:
- визначте основні характеристики і порівняйте параметри різних запропонованих матеріалів;
- переконайтеся, що виробник рекомендує застосування обраної породи в конкретних ситуаціях;
- скористайтеся відгуками про вибране родовище, щоб отримати розширену інформацію про продукт;
- визначтеся з кольором, виберіть відповідні відтінки для виготовлення необхідних виробів;
- замовляйте виробництво тільки перевіреному Виконавцю, щоб не зіпсувати дорогу сировину.
Завдяки порівняно невисоким цінам і незвичайному дизайну, травертин застосовується широко в якості будівельної обробки і декору. Але для успішного використання потрібно знати точні характеристики травертину, співпрацювати з перевіреним постачальником. Неправильний підбір матеріалу призведе до того, що незабаром ваше придбання змінить свої основні характеристики і зажадає заміни або ремонту.
Обробка та підготовка травертину
Теоретично полірування матеріалу можлива, але виконується вона рідко, так як природна текстура поверхні стала головним дизайнерським перевагою травертину. У каменеобробці застосовують кілька спеціальних методів роботи з таким мінералом, досягаючи різних варіантів зовнішнього вигляду. Розширюючи дизайнерські можливості підготовки, фахівці також збільшують спектр застосування продукції в будівництві та декоративній обробці.
Є кілька основних методів обробки.
Зістарювання. Може проводитися механічним методом за допомогою щіток з алмазним напиленням, а також хімічним – за допомогою спеціальної кислоти. Верхній шар знімається, оголюючи природну пористу структуру матеріалу.
Полірування. В цьому випадку пори доводиться заповнювати спеціальними засобами, а до полірування звичайними методами (повстяні кола) додають хімічні речовини.
Шліфування. Найпопулярніший спосіб обробки. В результаті поверхня каменю стає матовою, набуває шорстку текстуру.
Пиляння. Розпил часто залишають без зміни, зовні матеріал схожий на шліфований, але має більш яскраво виражений рельєф.
Для застосування в умовах відкритого повітря використовують спеціальні гідрофобні речовини. Після обробки такими засобами матеріал відштовхує вологу, вона не проходить в пори і не викликає руйнування мінералу зсередини. Для різних способів використання застосовують різні стратегії обробки і підготовки породи до монтажу.