Бактерицидні лампи і кварцові лампи в домашніх ультрафіолетових опромінювачах використовуються для однакових цілей:
- дезінфекції та знезараження повітря;
- локальне лікувальний вплив на шкірні поверхні.
- Не дивлячись на це, їх технічні характеристики, як і назви, істотно відрізняються.
Перша і основна відмінність: використання різних стекол в лампах. У кварцовій лампі використовується однойменне кварцове скло, в бактерицидній лампі - увіолеве скло. В принципі, також було б правильно, якби бактерицидна лампа називалася увіолевая лампа. Але чомусь називають її саме бактерицидною лампою. Озонові та без озонові лампи бактерицидні в Києві на сайті - techno-med.com.ua.
Застосування кварцових ламп
Медичне застосування ультрафіолету почалося в 1892 році, після відкриття вченими специфічного впливу ультрафіолету, який при певному часу впливу знищує бактерії і мікроби.
У 1918 році був виявлений ще один ефект впливу кварцових ламп. За допомогою випромінюваного ними ультрафіолету вони можуть використовуватися в медицині для заповнення дефіциту сонячного світла і профілактики різних хвороб, що викликаються його нестачею.
В результаті утворилося дві основні сфери застосування кварцових ламп в медицині: для знезараження приміщень і для місцевого і загального опромінення людей.
Тепер розглянемо, як впливають різні види стекол на характеристики бактерицидних опромінювачів.
Для цього є необхідність звернути увагу не тільки на поверхню лампи, але і заглянути всередину.
Основним елементом в роботі ламп є ртуть, що знаходиться всередині лампи, за допомогою ртуті утворюється ультрафіолетове випромінювання.
У кварцовій лампі, кварцове скло фільтрує частину утвореного ртуттю УФ-випромінювання і пропускає певний спектр, в тому числі і озоноутворюючий (довжина хвилі 185.6 нм).
ДО РЕЧІ, специфічний запах, що виділяється під час роботи кварцової лампи і є запах озону, тому, після проведення процедури необхідно провітрити приміщення, так як озон у великих кількостях надає несприятливий вплив на організм людини.
У бактерицидній лампі увіолеве скло також фільтрує частину УФ-випромінювання ртуті і на відміну від кварцової лапи фільтрує в тому числі озоноутворюючий спектр. Завдяки цьому, при роботі бактерицидного опромінювача не виділяється запаху озону, і немає необхідності після проведення процедури провітрювати приміщення.
Крім використання в ультрафіолетових опромінювачах, бактерицидні лампи також використовуються в роботі рециркуляторів, які ви напевно зустрічали в лікарнях або різних медичних центрах. У рециркуляторах вони працюють протягом тривалого часу, а іноді і постійно, в залежності від моделі приладу.
Сподіваємося на те, що дана стаття детально описала відмінності бактерицидних ламп від кварцових ламп, і допоможе Вам з вибором приладу.