Домогтися якісного трав'яного килима на прибудинковій території можна двома способами — посіяти суміш газонних трав або укласти готове покриття в рулонах. У першому випадку доведеться регулярно перевіряти і коригувати результат, у другому — працює правило «зробив і забув».
У виробників таких "напівфабрикатів" зазвичай представлено на вибір кілька типів продукції: в залежності від призначення рослинний склад покриття може відрізнятися підвищеною стійкістю до механічних навантажень або тіньовитривалістю. І якщо визначитися з особливостями ділянки зможе будь-який власник заміського будинку, то як переконатися, що пропонований продукт дійсно якісний і нормально приживеться? Якіснийрулонний газон ціна на сайті - stark-grass.com.ua.
Ознаки якісного газону:
- трава яскраво-зеленого кольору, максимальна висота скошування-5-5, 5 см;
- покрив рівномірної густоти;
- щільна дернина товщиною близько 20-25 см;
- добре розвинена і розгалужена коренева система;
- відсутність шкідників і бур'янів.
Стандартна вага рулону - 15-25 см для розмірів полотна 40х200 см.
Оцінюємо стан рулонного газону при покупці
Свіжість. Хоча рулонний газон і продається з дерниною, життєздатність покриву в такому стані невелика, тому купувати його необхідно в день зрізання (або заздалегідь оформляти замовлення у виробника), а укладати — протягом 1-2 днів, організовуючи для тимчасового зберігання простір в тіні. Ознаки несвіжого газону-пожовкла трава і неприємний запах. Якщо сумніваєтеся в своїх відчуттях, розгорніть і поверніть рулон — трава і дерен від цього обсипатися не повинні.
Вершок. Оптимальна щільність покриву - 50 травинок на 10 см2, вона повинна бути однаковою по всій площі полотна. Зверніть увагу і на висоту скошування — якщо вона нерівномірна або не перевищує 3 см, швидше за все виробник намагався приховати недоліки продукту.
Коріннячко. Товщина дерну повинна бути однаковою по всій площі і складати 2-4 см.велика кількість білих корінців свідчить про здорову і добре розвинену кореневу систему. Сам грунт не повинен бути піщаним або глинистім, містити камені.
Ще кілька порад
Підготуйте свою ділянку до укладання рулонного газону заздалегідь і тільки потім вирушайте за покупкою.
Відразу після укладання вид галявини далекий від ідеального. Головне завдання на даному етапі — забезпечити зрощування дерну з грунтом самої ділянки. Вже через 10 днів рулонний газон почне приживатися і нарощувати кореневу масу, а пізніше відновиться і зовнішній вигляд.
Якщо з якихось причин газон не можна укласти в день покупки, перенесіть рулони в тінь і накрийте вологою мішковиною.