Не секрет, що діти невтомно пізнають навколишній світ, навіть не виходячи з дому. В цей час, коли дитина готова вбирати інформацію, знайомитися з обстановкою тактильним способом, саме час запропонувати йому іграшки, які не просто стануть розвагою, а й допоможуть у формуванні характеру, мислення і сприйняття дійсності.
Такі іграшки називаються розвиваючими і швидко йдуть з полиць магазинів. У зв'язку з чим виробники невпинно працюють над створенням чогось нового і цікавого. Перш ніж придбати таку іграшку, ознайомтеся з характеристиками і переконайтеся, що вашому малюкові підходить цей предмет. Радимо вибирати перевірені бренди, які ретельно стежать за якістю своєї продукції.
Види розвиваючих іграшок
Навчання маленької дитини повинно проводитися в ігровій формі, ви можете знайти навіть ігри на логіку, створені спеціально для дошкільнят. Часто можна побачити ігри за мотивами відомих мультфільмів, що робить процес гри ще більш захоплюючим. Різноманітні дерев'яні розвиваючі іграшки ви зможете знайти на сайті - rozvivayko.com.ua.
Кінетичний пісок
Залежно від ваших цілей, іграшки діляться на кілька видів:
Для розвитку креативного мислення, вивчення кольорів. Тут на допомогу прийде конструктор, шнурівки, пластилін, спеціальний пісок — Кінетичний, а також різні набори на будь-який смак і гаманець.
Для розвитку логіки. Підійдуть лабіринти, для дітей старшого віку — спеціальні гаджети. Якщо дитина ще в дитячому віці, можете придбати брязкальця з різними наповнювачами.
Для розвитку дрібної моторики. Творчі набори, але вони підходять дітям від двох років, гудзики, також можна придбати мотузочки і піраміди.
Пластилін для розвитку креативного мислення
Для підготовки в сад/школу. Тут знадобляться всілякі приналежності з буквами і цифрами, для дітей молодшого шкільного віку — пазли, рахунки, Набори для дослідів і багато інших настільних ігор.
Іграшки також можна поділити на наступні підвиди:
- З дерева.
- Розвиваючи реакцію.
- М'які розвивашки.
Після довгого часу дерев'яні іграшки повертаються в будинки. Зазвичай ці іграшки порожні всередині, з гладкою поверхнею і яскраво пофарбовані. На думку психологів, вироби з дерева заспокоюють емоційних малюків.
Розвиваючи дерев'яні іграшки
До другої групи належать інтерактивні іграшки: вони можуть рухатися, говорити. Іноді виробники малюють їм веселі мордочки. Ці іграшки налаштовують дитину на позитивний лад, заспокоюють, дають впевненість у власних силах.
М'які іграшки підходять швидше тим дітям, хто ще не вміє ходити. Така іграшка повинна бути яскравою, можливо навіть гриміти. Ідеальний варіант, якщо всі ці компоненти суміщені. Шляхом гри дитина знайомиться зі світом, вивчаючи звуки, кольори і форми.
Вибирайте іграшки за віком і обов'язково беріть участь у всіх іграх, допомагаючи малюкові розвиватися правильно!