Алкогольна залежність - це важкий розлад, яке полягає в тривалому отруєнні організму алкоголем. Регулярність вживання спиртного формує фізичну і психологічну залежність. Фізична залежність визначається виникненням похмілля, яке свідчить про яскраво вираженої стадії хвороби.
Людина починає зловживати алкоголем, коли у нього виникають проблеми на роботі або в сім'ї. Про хронічне захворювання можна говорити, якщо протягом року виникає наступна одна або більше ситуацій:
- Невиконання основних обов'язків на роботі, навчанні або в сім'ї;
- Вживання алкоголю в ситуації, фізично небезпечної для здоров'я, наприклад, при водінні автомобіля або при контакті з працюючими механізмами;
- Повторювані проблеми з правом, такі як арешт за водіння в нетверезому вигляді або за бійку в п'яному стані;
- Продовження споживання спиртного, навіть незважаючи на проблеми в особистих відносинах.
Алкогольна залежність є найбільш важкою формою зловживання алкоголем. Це хронічне захворювання, обумовлене споживанням алкоголю в кількості, що перешкоджає фізичному і психічному здоров'ю, а також нормальним взаєминам в сім'ї і соціумі. Дієвий центр лікування алкоголізму на сайті - new-life.center.
Алкоголік продовжувати пити, незважаючи на проблеми зі здоров'ям, розлад в сім'ї і юридичні неприємності.
На алкоголізм впливають генетичні та екологічні фактори. Алкоголізм є хронічним захворюванням: при виникненні він триває все життя.
Близько 1 мільйона людей в Україні страждають алкогольною залежністю. Чоловіків із залежністю більше, ніж жінок. Алкогольні проблеми є найпоширенішими серед молоді у віці 18-29 років і рідко зустрічаються серед літніх людей у віці від 65 років і старше. Крім того, люди, які починають пити в ранньому віці, мають більше шансів розвитку алкогольної залежності.
Жіночий алкоголізм
На жінок алкоголь впливає інакше, ніж на чоловіків. Випивши однакову кількість алкоголю, жінки мають більше порушень в організмі і поведінці, ніж чоловіки, навіть якщо враховуються їх відмінності в масі тіла. Жіночий алкоголізм завдає більшої фізичної шкоди, ніж чоловічий. Фізіологічні порушення мозку, серця і печінки у жінок прогресують значно швидше, ніж у чоловіків.