Давно відомо, якої шкоди завдають поліетиленові пакети екології. Наша звичка, приходячи в магазин, купувати пакет, щоб донести придбані продукти до будинку, обертається справжньою катастрофою для планети. Багато хто не замислюється, що на повне розкладання такого пакету йде більше 500 років і зміниться жодне покоління, перш ніж шарудять грудки, якими захаращені вулиці і наші будинки, зникнуть природним шляхом. У світі використовують 4 трильйони пакетів на рік. Вони вбивають 1 млн. птахів, 100 тисяч морських ссавців і незліченні косяки риб. 6 млн. 300 тис. тонн сміття, більшу частину якого становить пластик, щорічно скидається у Світовий океан. Поліетилен скрізь - в руках, під ногами, в повітрі... і з кожним днем його стає все більше.
Що робити?
Близько 40 країн ввели заборону або обмеження продажу і виробництва пластикових пакетів. Це такі країни як: Китай, Данія, Німеччина, Ірландія, США, Сінгапур, Бангладеш, Тайвань, Австралія, Англія та ін.
У Китаї, наприклад, за рік заощадили майже 3 мільйони тонн нафти завдяки забороні на безкоштовні пластикові пакети. У країні з 1 червня 2008 року в супермаркетах, магазинах і на ринках було заборонено видавати покупцям безкоштовні пластикові пакети. Якісні сумки з логотипом ви зможете замовити за посиланням - https://eurosumka.com.ua/g36384783-reklamnye-sumki.
Тим, хто не дотримується цього правила, загрожує штраф у розмірі до 10 тисяч юанів (близько 1, 5 тисяч доларів). В результаті, за даними Держкомітету КНР у справах реформ і розвитку, споживання пластикових пакетів в магазинах країни скоротилося на 60%. Це спричинило зниження попиту на пластик, а внаслідок - і скорочення обсягів використання нафти для його виробництва.
У нашій країні, на жаль, виробництво поліетилену не обмежено, і більшість споживачів активно користуються вбивцями екології, навіть не замислюючись, якої шкоди завдають планеті і згодом самим собі.
Однак зараз і в Україні активно набирає обертів мода на еко-сумки. Відносна дешевизна, дизайн на будь-який смак і колір, міцність, можливість багаторазового використання і, звичайно, екологічність – ось головні принципи, якими керуються виробники еко-сумок. Таку річ зараз можна придбати в багатьох магазинах, супермаркетах, а також в Інтернеті. Еко-сумки роблять з тканини, льону, джуту, бавовни, поліестеру, паперу (частіше одноразові), з різноманітними принтами та аплікаціями. А якщо у вас свій неповторний, яскравий стиль, то завжди можна зшити сумку самому – це зовсім не складно.
Трохи історії
Мамою сучасної еко-сумки можна по праву вважати радянську авоську( або сітку), символ радянського дефіциту, в якій наші бабусі приносили додому хліб і молоко, і з якої піонери робили сітку на баскетбольне кільце, а батьки і діди ловили нею раків. Ну хіба не геніальний винахід? Втім, народилася авоська зовсім не в СРСР, а в Чехії ще в XIX столітті: підприємець Вавржин Крчил торгував сітками для волосся, а коли попит на них впав, навіщось додав до них ручки, тим самим зробив своїми руками авоську. Важливо відзначити, що зараз авоська стрімко входить в моду, в центрі Москви навіть з'явився спеціалізований магазин. Авоська дійсно дуже зручна в побуті, вона досить містка, дуже міцна, легко поміщається в кишеню і крім того, на думку модників, ще й в тренді.
На завершення статті можна сказати, що варіантів заміни поліетиленового пакета маса, і не важливо, що в нашій країні поки до цього не звикли. Завжди потрібно починати з себе і подавати приклад іншим. Дуже важливо розповісти людям, як шкідливий поліетилен і як просто відмовитися від нього. Потрібно виробити звичку-куди б ви не пішли, – завжди брати з собою еко-сумку, і навіть якщо продавець готовий безкоштовно загорнути покупку в пакет, ввічливо попросити цього не робити. Адже ми всі хочемо, щоб і наші діти, онуки і правнуки отримали у спадок прекрасну, зелену, чисту планету…