Скоро новорічні свята, і в аеропортах яблуку буде ніде впасти від відлітають на відпочинок. Бізнес-зал — відмінний спосіб скоротати час далеко від суєти і натовпів. Але як туди потрапити?
Що є в бізнес-залах
У бізнес залі зазвичай комфортні крісла і дивани, безкоштовний Wi-Fi, зони для роботи і відпочинку, шведський стіл з алкогольними і безалкогольними напоями, безкоштовні журнали і газети, в деяких залах є душові кімнати. Але найголовніше — там значно тихіше, ніж в переповненому терміналі аеропорту.
Як потрапити в бізнес-зал
1. Купити квиток
Найпростіший спосіб — придбати квиток першого або бізнес-класу. Зазвичай такі квитки дають безлімітний доступ в той лаунж, з яким співпрацює авіакомпанія, але можливі винятки, уточнюйте цю інформацію перед купівлею квитка.
При цьому неважливо, чи був куплений квиток за гроші або бонусні милі. Заощадити можна на спеціальних акціях. Щоб їх отримувати, потрібно підписатися на розсилку авіакомпанії.
Якщо ви апгрейдите свій квиток з економа або преміум-економ до бізнес за гроші або за милі, то найчастіше ви не маєте доступу в лаунж.
2. Заплатити за відвідування
Багато бізнес-залів продають доступ. Ціна різна, залежить від безлічі факторів, включаючи площу залу, час відвідування. Зазвичай вартість варіюється від 10 до 200 євро. Існують також спеціальні сервіси, наприклад, LoungeBuddy, який дозволить заздалегідь придбати доступ в той чи інший бізнес-зал за фіксовану суму. Часто така покупка може бути дешевше, ніж оплата відвідування безпосередньо в залі.
3. Отримати елітний статус у авіакомпанії
Перевізники нагороджують часто літаючих пасажирів (або тих, хто приносить прибуток) елітними картами, які серед іншого дають доступ до бізнес-зали, в тому числі — з гостем. При наявності особливого статусу потрапити в бізнес-зал можна, навіть якщо ви летите економ-класом. Особливо зручно, якщо ви елітний учасник програм лояльності авіакомпанії, що входить в один з трьох великих авіаційних альянсів — Star Alliance, Skyteam і Oneworld. Тоді, за рідкісними винятками, у вас є можливість відвідувати бізнес-зали при польоті будь-яким перевізником з свого альянсу.
4. Попросивши
Якщо у вас добре розвинені комунікативні навички, і ви не боїтеся спілкуватися з незнайомими людьми, то можете напроситися з ким-небудь в бізнес-зал. Тут немає ніякого шахрайства, вам просто потрібно знайти пасажира з золотою або платинової карткою, який подорожує один і у якого є право запросити одного гостя з собою. Якщо боїтеся спілкуватися в реальності, то можна знайти тих, хто пропонує доступ до бізнес-зали на спеціальних туристичних форумах і каналах в Telegram.
5. Купити «абонемент»
Існують програми, які працюють як абонементи в фітнес-зал, тільки замість фітнесу-лаунжі. Таких програм дуже багато, але основні дві: Priority Pass та Lounge Key (у першій трохи більше залів, доступних для відвідування. Їх принцип простий: ви отримуєте картку з безлімітним або певною кількістю відвідувань на рік. Вартість карти Priority Pass на рік-від 99 до 399 євро (залежно від кількості відвідувань). Якщо перевищуєте ліміт візитів в зали, то доведеться заплатити 24 євро за відвідування.
Але ще одна принадність таких програм, що багато банків дають карти Priority Pass / Lounge Key в навантаження до своїх преміальних продуктів. І таких продуктів дуже багато, але вам варто звернути увагу на ті, що дають.
6. Пройти по банківській карті
Дивно, але MasterCard має власні бізнес-зали в шести європейських містах. Безкоштовно туди можуть потрапити власники карток World Elite Mastercard, а власники World Mastercard Black Edition повинні заплатити 20-30 євро за доступ. До речі, MasterCard — не єдина платіжна система, яка дає власникам преміальних карток доступ у власні бізнес-зали. Схожа програма є у American Express в США, а Visa дає доступ власникам деяких карт до різних бізнес-залами в аеропортах Індії.