Будь-який предмет інтер'єру потребує належного догляду за ним. Не виключенням є і сходи. Самий мінімальний догляд за ними — це звичайна їх чистка за допомогою віника або пилососа. Однак час від часу вам все-таки необхідно буде проводити і додаткові дії, які необхідні для того, щоб забезпечити конструкцію гарним зовнішнім виглядом і довгим терміном експлуатації. Нюанси догляду безпосередньо залежать від того, з якого матеріалу виготовлена та чи інша сходи.
Догляд за сходами, яка облицьована керамічною плиткою
Через різні способи обробки керамічної плитки, матеріал може мати велику кількість особливостей. Тому доглядати за поверхнею сходів необхідно виходячи з типу виробу.
У майстерні сходів можна замовити будь-яку лісницю на ваш смак.
Наприклад, сходи з глазурованої плитки можна очищати за допомогою води і мильного розчину. А ось застосування абразивних засобів (навіть найбільш щадних) вкрай не рекомендується.
Сходи з глянцевої плитки будуть добре очищатися за допомогою м'якої губки. А ось від використання абразивних засобів вам варто відмовитися. Якщо ви хочете, щоб плитка мала блиск, вам необхідно з певною періодичність протирати її поверхню розчином оцту, приготованому в співвідношенні 1 стакан оцту на 1 л води.
Також в будинках часто можна зустріти сходи, щаблі яких викладені плиткою котто. Через місяць після укладання такої плитки, її поверхню необхідно обробити спеціальним пастоподібним воском. Не забудьте також відполірувати її, після чого покрийте шаром рідкого воску. За допомогою такої обробки ви підвищите стійкість матеріалу, а також збережете на далі її зовнішній вигляд.
Єдине загальне правило для сходів з керамічної плитки — це очищення їх поверхні за допомогою теплого мильного розчину і м'якої губки.
Догляд за сходами з мармуру
Вироби з мармуру, оніксу, граніту, сланцю і травертину відрізняються високою міцністю і зносостійкістю. Цими характеристиками може похвалитися і мозаїка. З мармуру виготовляють сходи, сходи і підлоги.
З усіх кам'яних матеріалів за мармуром складніше доглядати, адже більшість виробів може мати поліровану поверхню, яка характеризується блиском. Для належного догляду Вам необхідно знати ряд правил. Наприклад, як тільки ви помітите на поверхні мармурових сходів пісок або будь-які інші абразивні частинки, вам необхідно відразу ж приступити до збирання. В іншому випадку такі частинки, на жаль, зможуть пошкодити поверхню сходів.
Звичайне Чищення сходів з мармуру передбачає використання мильного розчину або якогось спеціального засобу. А ось використовувати концентровані кошти-не найкраща ідея, так як вони можуть сприяти появі розводів.
Якщо ви побачите на поверхні мармуру плями кави або вина, видаліть їх за допомогою вологої губки. Від жирової плями можна спробувати позбутися, використовуючи слабкий розчин уайт-спирту. По завершенню прибирання не забудьте нанести спеціальний захисний засіб і відполірувати ступені з мармуру.
Догляд за сходами з дерева
Складність догляду за дерев'яними сходами полягає в тому, що будь-який виріб з дерева з часом дає усадку. Тому догляд за сходами з дерева вимагає особливої ретельності. Почнемо з того, що після установки такої сходової конструкції вам необхідно буде протягом двох тижнів протирати її виключно за допомогою сухої м'якої ганчірочки. По закінченню цього період ви зможете протирати її вологими м'якими ганчірками, але без використання різних миючих засобів.
Не забувайте час від часу наносити на дерев'яну поверхню сходів лак або віск. А ось поліролі використовувати не варто-ступені можуть стати занадто слизькими, а це травмонебезпечно.
Якщо на поверхні дерев'яної драбини ви помітили віск або будь-які інші залишки органічного походження, прикладіть до забруднення пакет з льодом, а через деякий час видаліть забруднення.
Не забувайте, що вологу з дерев'яної поверхні необхідно прибирати за допомогою ганчірки.
Нюанси догляду за металевими перилами
Сходи, повністю виконані з металу, зустрічаються дуже рідко. А ось металеві перила-це досить поширене явище. Вони дуже вибагливі в догляді, але головне — знайти правильний підхід до них.
Наприклад, перила з нержавіючої сталі є найменш вимогливими. Для догляду можна використовувати звичайну вологу губку. У разі сильного забруднення можна пустити в хід слаболужні засоби. Раз на місяць використовуйте спеціальну поліроль для металу.
Догляд за латунню і бронзою більш складний. Для звичайної чистки цілком вистачить вологої губки. А ось для капітальної прибирання вам буде потрібно цілий арсенал засобів: суміш тирси і борошна грубого помелу або навіть порошок залізного сурику, а також металева щітка.
Для догляду за чавунними і залізними поручнями не варто використовувати абразивні порошки. Для додання їм блиску ви можете використовувати спеціальний віск.