Жалюзі— гідна альтернатива традиційним тканинним шторам. Вони не тільки дозволяють регулювати освітленість кімнати, але і служать ефектним доповненням інтер'єру. Більш того, для організації простору на балконі це мало не єдиний підходящий варіант. Поради про те, які жалюзі можна вибрати для пластикових вікон, знадобляться кожному.
Красиві і функціональні жалюзі на пластикові вікна можуть бути самими різними: вертикальними і горизонтальними, рулонними і касетними, металевими і тканинними, недорогими і елітними. За посиланням - https://kolorit.kiev.ua можна замовити якісні жалюзі, штори або ролети в Києві.
Широкий асортимент продукції дозволяє вибрати виріб для будь-якого інтер'єру офісу або житлового приміщення. Конструкції надійно вкривають кімнати від сторонніх очей, яскравого світла і є відмінним рішенням для оформлення віконних прорізів.
Види жалюзі на пластикові вікна
- вертикальні
- горизонтальні
- рулонні штори
- штори плісе
- штори зебра
- штори міраж
- римські штори
За матеріалом виконання жалюзі діляться на
- пластик
- метал
- тканина
- дерево
- бамбук
- мультифактурні
До вибору захисних елементів на пластикові вікна потрібно ставитися з великою відповідальністю. Штори слід не просто купити, а підібрати до інтер'єру, колірній гамі приміщення і загальному стилю.
Щоб зупинити свій вибір на якомусь конкретному зразку, необхідно розібратися, чим розрізняються існуючі моделі і яка перевага кожної з них.
Жалюзі діляться на два типи (по розташуванню ламелей)
- вертикальні
- горизонтальні
Матеріал, з якого виготовляється виріб, може бути різним, але найбільшою популярністю користуються пластик, тканина, алюміній, дерево.
Вертикальні жалюзі
Вертикальні жалюзі є однією з різновидів даного типу штор. Складно переоцінити геніальність цього винаходу і в наші дні, адже рік від року вони не втрачають популярності, а лише збільшують її. Вони підходять для оформлення сучасних і класичних інтер'єрів.
За матеріалом виконання вертикальні жалюзі діляться на
- пластикові
- тканинні
- бамбукові
- дерев'яні
- дзеркальні
- комбіновані
Ключові моменти, від яких варто відштовхуватися при виборі жалюзі
Ви оформляєте вікно в офісі або в житловому приміщенні? В офісах частіше використовують тільки жалюзі, а в будинках для створення більшого затишку і камерності, їх доповнять шторами.
Вертикальні жалюзі в Києві закріплюються як над пластиковим вікном, так можливий монтаж безпосередньо над склопакетом. Залежить від вибору замовника.
Ламелі можуть бути різної довжини. Хтось вибирає варіант до середини вікна, комусь важливо, щоб від світла блокувалася тільки верхня частина. Наприклад, у школах та інших навчальних закладах діти люблять грати краєм жалюзі і тим самим швидко псують їх, тому логічно замовити короткі ламелі, кінці яких знаходяться високо. Такий прийом дозволить збільшити термін служби штор.
Корисно знати, що нижня лінія полотен може бути не тільки рівною горизонтальною лінією, але і можливе виготовлення арочного варіанти або асиметричною напівкруглої форми. Давши волю фантазії, майстерно можливо об'єднати всі вікна коридору в один ансамбль.
Ще один декоративний прийом — це чергування смуг жалюзі в різному кольорі однієї фактури. Комбінації можу бути різні. Важливо пам'ятати про почуття міри і не перестаратися з креативом!
Горизонтальні жалюзі
Жалюзі на вікнах замість штор або на додаток до них зовсім не нове рішення, зате їх модифікацій радують і дивують часто. Змінюються варіанти конструкції, допрацьовується механізм, розширюються палітри, приходять на ринок нові матеріали, просочення, способи нанесення малюнка.
Горизонтальні жалюзі давно зарекомендували себе практичністю в експлуатації і простотою в обігу. Їх часто встановлюють на пластикові вікна, адже це так легко і просто, а в результаті красиво і зручно.
За матеріалом виконання горизонтальні жалюзі діляться на:
- Алюмінієві
- Дерев'яні
- Бамбукові
- Тканинні
- Пластик, пластик під дерево
Горизонтальні найчастіше використовуються в приміщеннях державних будівель, тому, що надають кімнаті строгий і діловий стиль. Але універсальність таких штор в тому, що і в класичних кухнях, і в сучасних спальнях вони виглядають чудово
При купівлі горизонтальних жалюзі не забувайте про дотримання пропорційності: в невеликих кімнатах встановлюються жалюзі з вузькими ламелями, у великих і просторих – з широкими.
Догляд за жалюзі
Якого б типу жалюзі не були і з якого матеріалу, на них завжди буде накопичуватися бруд і пил. Тому їх потрібно регулярно чистити. Для цього є спеціальні серветки і щітки. Ламелі деяких жалюзі можна зняти і покласти у воду, а після висушити й повісити назад.
Рулонні штори
Рулонні штори — це сучасна альтернатива традиційним шторам. Елегантна простота форми, легке управління, декоративність полотна дозволяють рулонної штори займати лідируюче положення в ряду сонцезахисної продукції. Рулонні штори не тільки прикрашають приміщення, але і зупиняють потоки яскравого світла, підкреслюють достоїнства або приховують недоліки планування
Рулонні штори можна лише з натяжкою віднести до категорії жалюзі. Тут замість ламелей використовується суцільний відрізок тканини: в згорнутому стані він намотується на рулон і повністю звільняє віконний отвір, а в розгорнутому – повністю його закриває. Регулюючи висоту полотна, можна домагатися потрібного ступеня освітлення.
Тканина може бути будь-якого кольору, розшита бісером, камінням, мати оригінальний малюнок, і тоді в розгорнутому вигляді такі жалюзі будуть справжньою окрасою. З переваг відзначимо компактність, відмінний зовнішній вигляд і простоту управління, але краще не допускати тривалого впливу кіптяви і сильних запахів.
Плюси рулонних штор
– На відміну від жалюзі, рулонні штори відрізняються величезним асортиментом різних фактур і тканин з малюнками
- Рулонні штори можна підбирати практично під будь-який інтер'єр, вони дозволяють зробити оформлення вікна більш закінченим
– Рулонні штори можна встановити на різні види вікон, незалежно від конструкції і матеріалу з якого вони виготовлені
- Спеціальна конструкція рулонних штор адаптує рулонні штори для вікон ПВХ, що забезпечує вільний доступ до підвіконного простору і зберігає повний функціонал поворотно-відкидний стулки вікна.
– Матеріал, з якого виготовлено виріб, володіє пиловідштовхуючими властивостями, що робить догляд за полотнищами досить простим.
Рулонні штори зебра
Штори зебра– інноваційна модель рулонних штор новітнього покоління; має подвійне полотно з чергуються смугами щільною декоративної тканини і прозорої сітки / вуалі. Чіткі лінії тканини візуально розширюють внутрішній простір, а їх декоративне досконалість створює неповторну гармонію і затишок в домі.
Інша назва штор "зебри" -штора день-ніч. Як і інші види рулонних штор, «зебра» швидко скручується в рулон за допомогою ланцюжка з фіксатором. При необхідності штору можна повністю згорнути.
Виробляють дані штори з тканини в основі якої сітка з смугами щільної текстури. Також за основу можуть використовувати тюлі з візерунками або без. Дизайн штор зебра повинен повністю підходити під загальний стиль кімнати і декор вікна.
Весь текстиль для подвійних штор зебра обробляється спеціальним засобом, який добре впливає на догляд, щоб для очищення не довелося розбирати всю конструкцію. Потрібно всього лише акуратно протерти шторки щіткою або протерти вологою ганчірочкою, якщо багато пилу або бруду.
Рулонні штори плісе
Штори-плісе з оригінальною тканиною не тільки декоративні, але і володіють всіма функціональними перевагами сонцезахисної продукції. Різноманітність тканин за кольором і фактурою, ступеня прозорості та світловідбивання дозволяє адаптувати штори плісе до будь-якого інтер'єру.
Переваги штор плісе
- Контроль світла-встановивши штори-плісе на вікна, ви зможете гнучко контролювати кількість пропускається світла з вікна.
- Дизайн — завдяки величезному асортименту матеріалів в Amigo можливо оформити будь-який інтер'єр.
- Монтаж-Можливість установки на вікна будь геометрії. Конструкція штор дозволяє забезпечити монтаж сонцезахисної системи на стулки будь-якого типу. Тому, якщо ви збираєтеся ставити нестандартне вікно в своє приміщення, уважно вивчіть можливість придбання штор-плісе.
- Простота у догляді — штори-плісе можна піддавати пранню. Прополоскати штори плісе варто в прохолодній воді, не вище 30°, з додаванням ph нейтральних миючих засобів. Далі обполоснути чистою водою і щільно стиснути виріб, щоб позбутися від залишків води.
Після того як вода «скла» штори плісе необхідно встановити на вікно, навіть якщо вони вологі. Сушити вироби стоїть в «складеному вигляді, час від часу зрушувати, щоб тканина не злипалися.
- Дистанційне керування — штори-плісе можна оснастити електроприводом, при цьому підйом і опускання штори буде здійснюватися натисканням клавіші на дистанційному пульті управління.
Штори-плісе гармонійно впишуться в інтер'єр і витончено доповнять оформлення світлових прорізів приміщень різного призначення і додадуть йому неповторний стиль. Функціонал і зовнішній вигляд плісированого матеріалу дозволяє вважати його універсальним.
Римські штори
Римські штори призначені для установки в отвір і на отвір. Карнизи для римських штор може використовуватися з будь шторної тканиною від легких вуалей до важких портьєрних полотен, додатково укомплектований фиберглассовыми стрижнями, обтяжувачем і кільцями для тканини.
При підйомі за допомогою ланцюгового механізму або електроприводу тканина утворює каскадні горизонтальні складки, які компактно збираються, накладаючись один на одного.
Принцип роботи римських штор
Секрет всієї конструкції штор-це карниз, до якого і прикріплюються шнурки, з'єднані з основним полотном. Щоб штори зберігали форму, не загорталися, не залежали від вітру, інших перешкод, передбачено інший, нижній карниз, значно обтяжений.
Щоб підняти полотно вгору, потрібно злегка потягнути за ланцюжки, Керуючі шнурками. А щоб штора залишалася на потрібній висоті підйому, — закріпити їх. Весь механізм чимось нагадують одну з конструкцій жалюзі. Тому, якщо у вас є непотрібні, але робочі жалюзі, можна цілком зробити римські штори самостійно.
Як правильно вибрати римські штори
- При виборі в першу чергу враховують вид приміщення і його призначення.
- Інтенсивність сонячного світла в кімнаті. Від цього безпосередньо залежатиме вибір матеріалу.
- Обов'язково слід взяти до уваги форму і спосіб відкривання вікна, це дозволить визначити найбільш зручний вид кріплення.