Правильне оформлення кабінету початкових класів відіграє важливу роль для кращого сприйняття навчального матеріалу. Важливо зацікавити дітей до вивчення важливих дисциплін, підвищити їх концентрацію уваги і поєднати в потрібній кількості теоретичну інформацію з ігровими елементами.
При цьому необхідно підійти до цього процесу творчо, використовуючи такі принципи:
· дотримання помірності. Яскраві штрихи не повинні відволікати дітей вивчення теоретичних тем в процесі занять;
· використання пастельних тонів для фарбування поверхонь, відсутність дрібних деталей, що не буде занадто сильно напружувати зір;
· необхідно дотримуватися єдиного художнього стилю;
· потрібно використовувати матеріали, які не тільки мають певну естетичну цінність, а й сприятимуть вихованню учнів;
· не рекомендується застосовувати велику кількість теоретичної інформації при оформленні кабінету початкових класів. Це може зменшити інтерес дітей до вивчення певних дисциплін. Гарні стенди нуш ви можете знайти на сайті - stendzp.com.
При освітленні важливого матеріалу найкраще поєднувати його з барвистими картинками. Наприклад, можна використовувати відомих літературних казкових персонажів або зображення тварин.
При оформленні кабінету початкових класів необхідно використовувати різноманітні стенди нуш, тематика яких наступна:
· букви алфавіту, цифри, звуки;
· державна символіка – текст гімну, герб, прапор;
· класна газета, де розміщується важлива інформація – привітання з днем народження, цікаві події або факти, оголошення;
· графік чергувань з позначенням основних зобов'язань чергових;
· куточок природи з динамічним календарем, де в ігровій формі можна вивчити дні тижня, місяці, пори року;
· наш край і Батьківщина – для виховання патріотичних почуттів;
· заходи величин;
· як правильно сидіти за партою, щоб зберегти здоров'я.
Всі стенди повинні бути виконані таким чином, щоб зацікавити учнів до викладеного матеріалу. Не потрібно використовувати занадто багато теорії або великий обсяг суцільного тексту. Найкраще розмістити на стендах різноманітні схеми, картинки або інші наочні матеріали.
Також рекомендується встановити кілька знімних кишень. З їх допомогою можна продемонструвати кращі роботи учнів, привітати іменинників чи поділиться актуальним матеріалом для вивчення певної теми.
При оформленні кабінету початкових класів потрібно використовувати різноманітне обладнання, яке полегшить роз'яснення складних тем. Це допоможе збільшити концентрацію уваги учнів на важливих теоретичних даних, що створить міцний фундамент для подальшого навчання. До таких пристроїв відносять мультимедійний проектор, інтерактивну дошку та інші пристосування для відтворення аудіо і відео файлів.
Також потрібно використовувати різноманітний навчально-методичний матеріал-карти, плакати, таблиці, підручники, довідники, енциклопедії та дидактичну літературу. Кожен кабінет для навчання молодшої вікової групи повинен містити:
· зразки робіт різної тематики;
· куточок творчості, де учні можуть провести виставки своїх малюнків, аплікацій;
· індивідуальний роздатковий матеріал;
· інформацію для самостійної підготовки до занять;
· класний куточок для розміщення оголошень, цікавих фотографій, розкладу занять, графіка дзвінків або інших матеріалів на розсуд вчителя.
Це навчальне приміщення повинно повністю відповідати санітарним і гігієнічним нормам. Необхідно постійно контролювати температурний режим, вологість, ступінь освітлення.
Плакати для оформлення кабінету початкових класів
Для оформлення кабінету початкових класів рекомендується використовувати різноманітні плакати. З їх допомогою можна пояснити складні теми, акцентувати увагу учнів на важливих моментах. На відміну від стендів вони не стаціонарні. Їх можна розвішувати при наявності такої необхідності, а з часом оновлювати всю інформацію.
Для кабінету молодшої вікової групи рекомендується використовувати наступні плакати:
· правила особистої гігієни;
* норми моралі, як правильно поводитися в транспорті, на вулиці, серед однолітків і дорослих;
· азбука безпеки;
· як правильно переходити дорогу;
· розминка на уроці;
· гімнастика для очей;
· дії при пожежі;
· права дитини.
Для оформлення демонстраційного матеріалу також можна використовувати теоретичні дані певної дисципліни – математики, іноземної або української мови, природознавства та інших. Це в більш наочній формі допоможе донести потрібну інформацію, яка важка в сприйнятті.
При дотриманні цих правил можна створити сучасний кабінет для молодшої вікової групи.