Банки активно рекламують так звані безвідсоткові кредитні картки. По суті, це звичайні кредитки, але з великим пільговим періодом. Якщо клієнт встигне погасити заборгованість в рамках цього періоду, він не платить відсоток за користування грошима банку. Однак не все так вигідно і красиво, як розписують співробітники банку.
"Вам схвалений безвідсотковий кредит на суму 20 тис. гривень.". Напевно всім доводилося отримувати такі пропозиції від банку. Безпроцентна кредитка означає, що наявний на ній ліміт грошових коштів клієнт може використовувати, не сплачуючи відсотки при виконанні головної умови — погашення заборгованості у встановлений період. Знайти найвигідніші пропозиції по кредитах під 0% ви зможете за посиланням - https://creditpark.com.ua/besprotsentnyj-kredit/.
Безвідсотковий період найбільш часто встановлюється у межах двох місяців, але деякі банки пропонують послугу на тривалий термін — сто і більше днів. Якраз великий пільговий період (грейс-період) і приваблює. При поверненні грошей в термін обслуговування карти буде безкоштовним. Така пропозиція звучить заманливо тільки на перший погляд.
Чим небезпечна "безвідсоткова" кредитка з великим пільговим періодом?
Пільговий період поширюється не на всі транзакції. Окрім зняття готівки, до неправильних операцій банки зазвичай відносять поповнення електронних гаманців і безготівкові перекази на інші карти. Якщо клієнт здійснює дії, не віднесені до безвідсоткових, кредитна організація відразу починає нараховувати відсотки.
— Зняття готівки з кредитної картки — найдорожча операція в банківському середовищі. Вона може обійтися в 30% річних або навіть більше.
Багато власників карт думають, що грейс-період стартує після першої операції. Однак не всі банки дотримуються такого порядку. У деяких фінансових установ Безвідсотковий термін починається першого числа кожного місяця або відразу після видачі карти.
Крім того, при тривалому пільговому періоді спрацьовує психологічний прийом — витрачати більше. При цьому збільшується ймовірність, що власник кредитної картки не зможе вчасно закрити борг.
- З плином часу увага притупляється, шанси вийти за рамки пільгового періоду зростають. Особливо коли банки без попереднього повідомлення починають збільшувати кредитний ліміт. Так компанії хочуть збільшити свої доходи. Заплатити комісію за транзакції-це значить ще легко відбутися. Набагато гірше, коли почнуть знімати комісію за заборгованість по кредитці.
Варто розуміти, що кредитна картка є фактично кредитною заборгованістю, навіть якщо вона не використовувалася. Якщо знадобиться взяти інший кредит, кредитна карта буде враховуватися на всю суму ліміту і впливати на граничну кредитне навантаження громадянина.
— Якщо необхідно отримати інший кредит, можливо, доведеться закрити кредитну картку. Просто її порізати і викинути не вийде. Необхідно прийти в офіс банку і через менеджера закрити карту, а інакше з неї буде списуватися платіж за обслуговування, на який потім будуть нараховуватися пені, якщо борг не буде вчасно закритий.
Вигода на користь клієнта
Найпростіший спосіб отримати вигоду по карті — використовувати її для щоденних витрат, а гроші з зарплати зберігати на вкладі протягом місяця. Тим самим можна отримати відсоток за вкладом і, вчасно погасивши заборгованість по кредиту, "не потрапити на відсоток".
— Якщо ви багато їздите на машині і часто заправляєтесь, візьміть карту, яка передбачає бонуси і знижки для автомобілістів.
Щоб не потрапити в боргову яму, рекомендуємо уважно відстежувати стан своєї карти, тримати ліміт під контролем і не заводити кредитку в разі відсутності реальної потреби. Якщо все-таки без цього не обійтися, краще не погоджуватися на карту з сумою, що перевищує вашу зарплату.