Менопауза не кінець світу, а нормальне вікове явище
Недалекі жінки з настанням менопаузи починають панікувати і готуватися до гіршого. Мудрі - розуміють, що це не кінець світу, а нормальне вікове явище і до нього треба звикнути.
Вчені такий тверезий погляд і позитивний настрій вважають найкращим способом пережити період клімаксу.
Справді: менопауза - це природний процес для жіночого організму, рано чи пізно з ним стикається кожна. І це так само нормально, як менархе в підлітковому віці або втрата м'язової маси в старості. Необхідно вживати вітамін при менопаузі на сайті - detrimax.com.ua.
Так що краще, що може зробити жінка в такій ситуації - прийняти задумане природою і просто переключитися на усунення неприємних симптомів. Іноді вони насправді доставляють чимало проблем. Ось, наприклад…
ПРОБЛЕМА ПЕРША: В'ЯНЕННЯ ШКІРИ І СТАРІННЯ М'ЯЗІВ
З настанням пременопаузи стан епідермісу змінюється в першу чергу. Зморшки поглиблюються, овал обличчя» пливе", намічаються перші ознаки брилів і мішків під очима.
Причина цього не тільки в гормональних метаморфозах, але і в зниженні рівня вітаміну Є. А також нестачі рибофлавіну (В2).
Вітамін Е допомагає засвоюватися білків, за рахунок чого підтримується м'язова маса і тургор (пружність) шкіри. А ще цей вітамін має високі антиоксидантні властивості. Відповідно, споживаючи його, ви можете загальмувати процес в'янення шкіри.
Другу скрипку в цьому питанні грає вітамін В2. Він же рибофлавін. Правда, не безпосередньо, а ... через кишечник. Вченими не раз було доведено, що зв'язок між станом шкіри і роботою шлунково-кишкового тракту, а також його мікробіотою (мікрофлорою), сама пряма. Рибофлавін синтезується в кишечнику і відповідає за метаболізм жирів, білків і вуглеводів.
ПРОБЛЕМА ДРУГА: ЗНИЖЕННЯ ЛІБІДО
В період клімаксу стрімко падає рівень естрогену, головного жіночого гормону. А він, крім усього іншого, відповідає і за лібідо.
Щоб поправити положення, деякі жінки вдаються до замісної терапії, хоча лікарі в один голос твердять, що до синтетичних гормональних засобів з-за їх побічних явищ варто звертатися в останньому випадку.
Краще використовувати природні фітоестрогени-рослинні сполуки, близькі за своєю структурою жіночим гормонам.
Головні представники цієї групи-соя, сочевиця, витяжки з червоної конюшини (допомагають організму позбутися дискомфорту під час сексу) і екстракт кореня маки. Останній до того ж є потужним афродизіаком, а значить, здатний підтримувати лібідо і зволожувати слизові, зберігаючи бажання і сексуальне життя.
ПРОБЛЕМА ТРЕТЯ: ПРИПЛИВИ І ПЕРЕПАДИ НАСТРОЮ
Гормональний дисбаланс при менопаузі стає причиною того, що жінку раз у раз кидає то в жар, то в холод. З'являються дратівливість і перепади настрою.
У такі періоди виручає фолієва кислота, вона стабілізує рівень гормонів, а в результаті нормалізується серцебиття і артеріальний тиск, зменшуються припливи і потовиділення. А також стабілізується психоемоційний стан.
Стрімко знижується рівень гормонів також можна спробувати нормалізувати тими ж фітоестрогенами. Тут, крім вищезгаданих червоної конюшини і кореня маки, в терапію варто включити екстракт вітекса. Він не гірше гормональних ін'єкцій допомагає усунути симптоми клімактеричного синдрому – нервозність, перепади настрою, надмірне потіння, припливи.
ПРОБЛЕМА ЧЕТВЕРТА: ЗАНЕПАД СИЛ І ВТРАТА ЕНЕРГІЇ
Такі симптоми проявляються найпершими. Ще до того, як жінка зрозуміє, що вступила в новий період життя: коли ще й цикл начебто не припинився, і до припливів далеко. А ось енергія ніби під кінець.
В такому випадку рекомендується приймати вітаміни групи в, не дарма їх ще називають "вітамінами бадьорості".
Так, В1 бореться з так званими токсинами втоми - молочної і піровиноградної кислоти, вони в першу чергу стають причиною перевтоми і втрати енергії.
При нормальному рівні вітаміну В2 в організмі жінки клімакс протікає майже непомітно, тому інакше його ще називають «вітаміном-антистресом».
В6 регулює роботу мозку і знімає фізичну втому.
А В12 допомагає нормально функціонувати нервовим клітинам.
ПРОБЛЕМА П'ЯТА: НАБІР ВАГИ
При зміні гормонального фону змінюється і метаболізм людини. Крохмаль, цукор і жир переробляються гірше і поступово накопичуються на боках.
У такому випадку варто почати прийом пантотенової кислоти, вона в якійсь мірі буде замінювати відсутній естроген. Простіше кажучи, виконувати його роботу - регулювати обмін білків, жирів і вуглеводів.
А посилити цей ефект допоможуть природні регулятори обміну речовин. Наприклад, екстракт грибів маітаке перешкоджає набору ваги і контролює накопичення вісцерального жиру в області живота у жінок після 45 років. За що його в Японії називають грибом стрункості.
І НАЙГОЛОВНІША ПРОБЛЕМА
Вона полягає в дозуванні і правильному прийомі всіх перерахованих вище речовин і вітамінів. Звичайно, найпростіший спосіб - з'явитися в аптеку зі списком і забрати з собою мішок всіх цих засобів. Ну а потім кожен день справно відміряти дозу кожного окремо.