При створенні блогу або сайту необхідно подбати про деякі важливі речі, без яких ваш ресурс не стане успішним. Крім вибору правильного дизайну, домену, тематики і CMS, потрібно вибрати дійсно хороший хостинг.
Для того, щоб зрозуміти, як правильно вибрати хостинг, слід відповісти на одне питання: «Що ж таке хороший хостинг?". По-справжньому хороший хостинг повинен володіти якісним функціоналом і при цьому мати адекватну вартість. Саме на ціну, функціонал і якість слід звертати увагу в першу чергу.
Функціонал являє собою послуги, пропоновані нам хостингової компанією. Він повинен бути саме таким, який необхідний нашому сайту. Винятком може бути хостинг з більш широким функціоналом, ніж потрібно.
Тут слід звернути увагу на те, яка кількість місця буде зарезервовано для вас на жорсткому диску сервера, тобто на обсяг дискового простору. Звичайно, чим більше, тим краще, але чи варто переплачувати за те, чим ви не будете користуватися? Найбільш правильним варіантом буде вибір хостингу з невеликим запасом дискового простору. Багато початківці веб-майстри вважають цей параметр найважливішим, однак, це не так. Не менш важливі і технології, підтримувані сервером. При виборі хостингу обов'язково дізнайтеся, чи підтримує він MySQL, CGI, PHP, Perl, SSI та ін. Також необхідно уточнити які саме версії він підтримує. Вони повинні бути такими, які вимагає ваша система управління.
Важливим фактором при виборі хостингу є і розмір включеного в тариф трафіку, тобто обсяг інформації, що передається або отримується сервером при роботі з вашим сайтом. Розрахувати розмір трафіку, який буде необхідний для роботи вашого ресурсу, досить легко. Для цього множимо середній розмір сторінки сайту на кількість показів, які ви очікуєте протягом місяця. Це і буде розмір вашого вихідного трафіку. Вхідний, як правило, на порядок менше. Якщо встановлене значення трафіку буде перевищено, то від вас зажадають доплати, або відключать ваш сайт. Відповідно слід вибирати хостинг з достатньою кількістю включеного трафіку.
Зверніть увагу і на кількість можливих електронних поштових скриньок і ftp-акаунтів, які можна буде створити. Якщо ви вибираєте хостинг для одноосібного використання, то цілком можете обійтися одним ящиком і аккаунтом. Що стосується панелі управління, тобто інтерфейсу, через який відбувається керування хостингом (налаштування доступу до файлів, створення ftp-акаунтів, поштових скриньок, управління доменами і т. д.), то найбільш популярними в наш час є DirectAdmin і Cpanel. Яку з цих панелей вибрати – справа смаку кожного.
Кожен сучасний поважаючий себе хостер дає можливість закачувати файли по ftp-протоколу, так і через web-інтерфейс. Однак зустрічаються і такі, які пропонують тільки web-інтерфейс. Вибирати такого хостинг провайдера не рекомендується, так як цей спосіб повільний і незручний.
Хостингові компанії можуть гарантувати збереження даних двома способами: періодично роблячи резервні копії вашого сайту або використовуючи кілька жорстких дисків за допомогою raid-контролера. Другий спосіб передбачає наявність двох взаємозамінних дисків. При цьому, якщо з одним з них що-небудь трапиться, то працювати буде другий. Найкращим варіантом буде вибір хостингу, в якому використовуються обидва способи.
Також хостери можуть пропонувати місце на жорсткому диску, з вже встановленими скриптами розсилок, статистики, системою управління і т. д. Якщо не хочете робити все самі, то таку пропозицію для вас.
Деякі хостинг провайдери обіцяють необмежений трафік, хорошу технічну підтримку, щоденна архівація, швидкий сервер і стовідсотковий аптайм, але насправді цього може і не бути. Тому при виборі якісного хостингу необхідно з'ясувати, чи дійсно так хороша та чи інша хостингова компанія.
В першу чергу, слід усвідомити, що обсяг трафіку не може бути необмеженим. Межа є завжди, але дізнатися про це ви можете занадто пізно. Трафік навантажує сервер, а хостинг-провайдерам необхідно відбивати гроші, витрачені на його утримання. Якщо ж «необмежений» розмір трафіку буде перевищено, то хостер може попросити вас перейти на інший, більш дорогий тариф, або вимагати доплати, а може і просто відключити ваш сайт, аргументуючи це занадто великим споживанням потужності сервера. Тому перед оплатою хостингу поцікавтеся у техпідтримки, що саме вони мають на увазі під «необмеженим трафіком». Обов'язково з'ясуйте, як часто робляться резервні копії, і як довго вони зберігаються.
Варто звернути увагу і на швидкість роботи сервера і каналу. Перша показує швидкість, з якою будуть виконуватися ваші скрипти, а друга – з якою швидкістю сервер обмінюється інформацією з користувачами. Визначити цей параметр можна, відкривши кілька сайтів, розташованих у того ж хостера. Якщо вони завантажуються досить швидко – то все в порядку. Крім цього, можна скористатися спеціальними сервісами.
Що стосується фізичного розташування сервера, то краще вибирати той, який знаходиться в одному регіоні, що і ваші користувачі. У цьому випадку сайт буде завантажуватися у них швидше.
Дуже важлива і якісна технічна підтримка. У цій службі повинні працювати професіонали. Ідеальним варіантом буде, якщо до професіоналізму додасться ще й швидкість, з якою вони будуть відповідати на ваші запитання. Перед оплатою хостингу можна протестувати техпідтримку, задавши кілька запитань. Якщо ви отримаєте відповідь через кілька годин – це хороший показник. Але, якщо вам не дадуть відповідь протягом доби – це погано. Багато хостерів обіцяють цілодобову технічну підтримку, але насправді мало у кого вона працює в такому режимі.
Що стосується вартості хостингу, то не варто шукати найнижчу ціну, але і занадто високою вона бути не повинна. Вибирайте такий хостинг, щоб його вартість була пропорційна доходам, які ви очікуєте отримати з сайту.
Вибираючи хостинг, намагайтеся не дуже довіряти відгуками сторонніх людей. Цілком можливо, що їм просто не пощастило, або у них були інші потреби. Найкраще протестувати обраний хостинг самостійно. Оплатіть його на невелику кількість часу і поспостерігайте за роботою. Якщо вас все влаштує, то можете сміливо оплачувати на більш тривалий термін. Зараз багато хостингові компанії пропонують moneyback, тобто можливість відмовитися від послуг компанії, якщо вас щось не влаштовує, і повернути свої гроші назад.
Бажаємо вам успіхів у виборі хорошого хостингу!