Час, коли виключно всі меблі вироблялися з деревини, пішло в далеке минуле. Залишилися за бортом бабусині різьблені комоди і раритетні буфети, поїдені жуком-точильником. Нові технології, надміцні меблеві матеріали та унікальні просочення прийшли на зміну старому доброму дереву, в самоті правлячому меблевим балом аж до середини ХХ століття. Те ж стосується і меблів з Італії, виробництво якої за останні 50 років зазнало чимало змін. Хоча італійські меблі і складаються в більшості своїй з деревних матеріалів, але їх структура, властивості і технології виготовлення нескінченно далекі від того, що було раніше. А адже крім натуральної деревини, ДСП, МДФ, ДВП, широко застосовуються в меблевому виробництві матеріали, як скло, пластик, метал і багато іншого. Словом, сучасні меблі за посиланням - https://kyrier.com.ua/mebel-barokko/, а особливо меблі Італії, являють собою союз багатовікового досвіду, старих і нових меблевих матеріалів, а також технологій, які постійно розвиваються .
Наші помилки
Уявлення споживача меблевого продукту про те, з чого вироблені елітні Офісні меблі, неймовірно далекі від істини. Потенційний клієнт салону італійських меблів, який прийшов купити італійські меблі для дому, оперує досить незвичайними, якщо не сказати дивними, термінами. Наприклад, споживачі часто вживають в розмові такі поняття, як «елітні меблі зі шпону» або ж «пластикові меблі з Італії». І в першому і в другому випадку формулювання невірне, оскільки будь-які елітні меблі на замовлення виготовляються з великої кількості різних матеріалів.
Натуральний деревний шпон є всього лише покриттям, що надає меблевій основі естетичні характеристики тієї чи іншої деревини. Причому, це може бути елітні меблі з масиву, які виробник облагороджує подібним чином. Точно так само не з однієї пластмаси складається пластикові італійські меблі. Як правило, подібні меблеві конструкції включають металевий каркас або будь-які декоративні деталі з інших матеріалів. Тобто чистого продукту в більшості своїй не буває.
Всі меблі, будь то елітні Офісні меблі, італійські спальні з масиву або елітні кухонні меблі, являють собою комбінації матеріалів і технологій. Елітні італійські меблі надзвичайно функціональні і технологічні. У третьому тисячолітті значно скоротився час, необхідний для виробництва елітних італійських меблів. Великі і не дуже виробники італійських меблів на замовлення виготовляють свою продукцію, керуючись загальними принципами, про які і піде далі мова.
На даний момент елітні меблі з Італії з цільного масиву (в тому числі і кухні з масиву) є досить рідкісним явищем. Пов'язано це з тим, що нешпонована поверхня надає виробнику малі можливості для декорування. З огляду на серйозний вибір сучасних оздоблювальних технологій, меблі з масиву можуть бути оброблені різьбленням або розписані. Таким чином, виникають обмеження і у виборі стилю. Італійські фабрики, що виготовляють меблі виключно з масиву, можна перерахувати по пальцях.
Меблева основа з МДФ і ДСП
Ці меблеві матеріали зазвичай використовуються при виготовленні менш дорогих моделей елітних меблів на замовлення. МДФ це матеріал, що отримується з дрібної деревостружкової фракції, змішаної з клеєм. Ще не застиглу масу заливають у форму, з якої згодом вона виходить у вигляді фігурних елементів майбутньої меблів. МДФ (пластичний до застигання і дуже міцний в твердому вигляді) є ідеальним матеріалом для виготовлення фасадів. Багато італійських кухонь мають фасади з МДФ, естетичним і технічним характеристикам яких можуть позаздрити ексклюзивні сорти деревини. Елементи з МДФ прикрашають не тільки кухонні меблі з Італії, але і елітні меблі для кабінетів, сучасні італійські дивани, меблі для вітальні виробництва Італія, елітні меблі для спальні і т. п. На відміну від деревно-стружкової плити (ДСП), що використовується виключно для виготовлення окремих малозначних елементів корпусу, МДФ застосовується для виробництва фігурних елементів: цоколів, колон, карнизів і декоративних накладок, що імітують ліпнину або різьблення.
Кілька слів про фанеру
Якщо ви думаєте, що фанера, що використовується при виробництві італійських меблів, схожа на ті погані незрозумілі листи, з яких виготовлялися в СРСР тильні стінки двостулкових шифонерів, то дуже помиляєтеся. Сьогодні лише багатошарова фанера здатна стати оптимальною основою для деяких дуже важливих меблевих конструкцій.
В умовах сучасного виробництва листи фанери багаторазово склеюють, а потім розташовують в особливих пресувальних пристроях, оснащених рельєфними матрицями. Кожному фігурному елементу відповідає своя матриця. Як правило, з фанери виготовляють меблеві деталі, що мають значні за площею округлості. Наприклад, багатошарова фанера є ідеальним матеріалом для опуклих стінок комодів, секретерів, бюро, шаф, столових і буфетів, передніх панелей висувних ящиків і округлих узголів'я ліжок, без яких неможливо уявити італійські меблі для спальні.
Оздоблення меблів натуральними матеріалами
Як тільки справа стосується обробки, фантазія італійських майстрів стає невичерпною. Італійські кабінети, елітні ексклюзивні меблі для кухні, італійські меблі для вітальні, елітні меблі для офісу, італійські спальні і навіть шкіряні італійські дивани (їх дерев'яні елементи) щосили декоровані натуральними матеріалами. Особливо популярне шпонування.
Шпонування це процес обробки, при якому на поверхню меблевої підстави наклеюється найтонший зріз більш дорогої деревини, ніж та, з якої виготовлено саму підставу. Товщина шпону може досягати 0,7 мм. Для шпонування використовують тонкі смуги ясена, вишні, клена, вишні, червоного дерева і т. п. Після закінчення поклейки, шпон висушують під пресом.
Основа може бути обклеєна спеціальною меблевою фурнітурою — розкладками, що представляють собою декоративні елементи у вигляді рамок, різьблених пілястрів і т. п. Італійські меблярі дуже люблять прикрашати свої вироби інкрустаціями. Інкрустація це невелике панно, що складається з контрастних за кольором шматочків деревного шпону, вклеєне в спеціально підготовлене місце у вже шпонированной меблевої поверхні. Не менш поширеною обробною операцією, що застосовується при виготовленні меблів виробництва Італії, можна вважати покриття окремих фігурних елементів найтоншої золотою фольгою.
Штучні обробки
Вибір штучних оздоблювальних матеріалів, що застосовуються для декорування меблів, величезний. Наприклад, серйозним конкурентом шпону є на сьогоднішній день ламінат. Цей матеріал виробляється з особливого паперу і найтоншого шару прозорого пластика. На папір може бути нанесений будь-який візерунок, в тому числі і малюнок деревини. Сьогодні якість ламінату досягла таких висот, що відрізнити ламіновану поверхню від шпонованої стає досить важко. Більш того, деякі різновиди ламінату можуть абсолютно точно відтворювати рельєфну структуру деревини і готову інкрустовану поверхню. Якщо меблевий фасад найчастіше покривається шпоном, то боки корпусних меблів декоруються ламінатом.
Одночасно з ламінатом, у виробництві елітних корпусних меблів використовують пластик і меламін. Перший відноситься до числа недорогих оздоблювальних матеріалів, якими покривають площині або використовують для виробництва об'ємного декору. Меламін є дорогим сортом пластику, який ідеально імітує поверхню каменю, дерева або кістки. Меламін це один з улюблених оздоблювальних матеріалів таких меблевих монстрів, як Francesco Molon, Arredo Classic, TSB, Facondini і багатьох інших.
До штучних матеріалів, що використовуються в обробці меблів, відносяться також фарби і лаки. Забарвлення властиве дорогої меблі з Італії, купити яку можна, лише попередньо замовивши. Нерідко пофарбованим поверхням надають ефект «кракле» (розтріскування). Лаком покривають практично кожен меблевий елемент, а різновидів лакових складів існує безліч. Кожен поважаючий себе італійський виробник має в запасі дбайливо збережену сімейну рецептуру меблевого лаку, що передається з покоління в покоління. Цікаво що на думку фахівців лак для елітних італійських меблів ні в якому разі не повинен бути глянсовим.