Молочні продукти – продукти, зроблені з коров'ячого або козячого молока. Вони відмінне джерело білка, необхідних амінокислот і кальцію
Молоко-це життєвий першоджерело харчування будь-якого організму. Через материнське молоко людина з народження набирається сил і росте.
Користь молочних продуктів
З давніх-давен продукти з молока є особливо цінними і корисними. Молочна продукція корисна своїм білком, необхідними амінокислотами і вуглеводами для розвитку організму, фосфором, калієм, кальцієм, вітамінами D, А та В12. За посиланням - https://eda-region.com.ua/molochnaia-produktsiia можна знайти багато якісної молочної продукції.
Йогурт, сир і молоко корисні для зубів, суглобів і кісток. Свіжі молочні продукти борються з вільними радикалами, знижують дію радіації, виводять токсичні речовини, солі важких металів.
Кефір і ряжанка рекомендується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Кефірні грибки відновлюють корисну микрофролу кишечника, зміцнюють імунітет, борються з дисбактеріозом, хронічною втомою і безсонням.
Сметана-справжня джерело вітамінів (А, Е, В2, В12, С, РР). Вона потрібна для кісток і стравоходу. Сир славиться підвищеним вмістом кальцію і фосфору, натрію і магнію, міді і цинку, які благотворно впливають на роботу мозку. Сир особливо корисний для літніх людей.
У вершковому маслі багато білків, вуглеводи, вітамінів А, B, D, Е, РР, заліза, кальцію, магнію, фосфору, натрію, міді і цинку. Масло нормалізує роботу нервової системи і головного мозку. Але продукт містить багато калорій, тому вживати його варто з розумом.
Шкода молочних продуктів
Незважаючи на всю користь, часом молочна продукція може сприяти розвитку різних захворювань. Особливо, якщо кефір, сир або йогурт зроблені їх ненатурального молока, з додаванням консервантів.
Наприклад, молоко може спровокувати розсіяний склероз або діабет першого типу. Часто молочка викликає алергію або індивідуальну непереносимість білка лактози.
В сирі, сметані або сирі є казеїн, який може накопичуватися в організмі, засмічувати і окислювати внутрішні органи.
Часте вживання ненатуральної молочних продуктів призводить до постійної втоми, метеоризмів, діареї, головних болів, забитих судинах, атеросклерозау і артрозу.
Як правильно вибрати молочний продукт
Якщо хочете відчути всю користь молока, то віддайте перевагу сільському молоку. Після покупки його краще прокип'ятити, тому що фермерські корови або кози не застраховані від хвороб.
Якщо немає можливості купити натуральне молоко, то вибираючи в магазині, зверніть увагу на тип обробки молока. Краще взяти пастеризоване молоко (термічна обробка молока в межах від 63° С), тижні стерилізоване (прокип'ячене), де вбиті всі корисні речовини.
Зверніть увагу, щоб на упаковці було зазначено, що молоко «добірне цілісне». Це означає, що напій зроблений з кращого за мікробіологічними показниками сировини і від постійних перевірених господарств.
Вибираючи кефір, вивчіть дату випуску і відсоток жирності продукту. Не купуйте старий кефір і з маленьким відсотком жирності (менше 2,5 %). У такому продукті практично немає нічого корисного.
Якісний сир має білий колір з легким кремовим відтінком. Якщо маса білосніжна, то продукт знежирений. Хороший сир має нейтральний смак, з невеликою кислинкою. Якщо відчувається гіркота, то маса прострочена.
При виборі йогурту вивчіть його склад, дату випуску і термін зберігання. «Живі» йогурти зберігаються не більше трьох днів. Кількість корисних бактерій в йогурті вже на другий день зменшується на 50 відсотків. У складі якісно продукту має бути молоко, Вершки, біфідобактерії і йогуртна закваска.