Рюкзак – універсальний аксесуар, призначений для вузькоспеціалізованих завдань або повсякденного використання в якості звичної сумки. Завдяки додатковому оснащенню і конструктивним деталей виріб є багатофункціональним і доречним для безлічі ситуацій. Зважаючи широкого асортименту представлених моделей, важливо знати, як вибрати рюкзак, який прослужить вірою і правдою багато років. Сучасні аксесуари класифікуються за призначенням, обсягом, формою, матеріалом виготовлення, наявності додаткових функціональних можливостей – кожен з цих параметрів в тій чи іншій мірі впливає на правильність вибору.
Важливі характеристики
Незалежно від призначення виробу, вибір рюкзака залежить від особливостей конструкції, зовнішнього вигляду, якості матеріалів і пошиття. Крім того, аксесуар повинен відповідати анатомічним особливостям людини. Потрібно враховувати обсяг речового мішка, розташування центру ваги для рівномірного розподілу навантаження на спину. Основні характеристики, що впливають на правильний вибір рюкзака:
вид конструкції;
підвісна система;
матеріал;
обсяг;
розмір;
форма;
фурнітура;
наявність кишень, відсіків.
Будь рюкзак складається з корпусу і підвісної системи: основний відсік, призначений для перенесення предметів, з'єднаний з двома плечовими ременями. Для комфортної експлуатації лямки повинні бути помірної ширини, зручної форми, мати м'яку пружну підкладку, регулювання довжини. Особливість конструкції – анатомічна або станкова спинка. Вигнута форма задньої стінки повторює будову хребта, що забезпечує зручність, комфорт при використанні. Станкова спинка відрізняється наявністю металевої або пластикової рами по периметру внутрішньої сторони мішка.
Важлива характеристика аксесуара – тканина зовнішньої сторони і внутрішньої підкладки. Туристичні, експедиційні мішки повинні бути виготовлені зі зносостійких матеріалів для перенесення важкого вантажу. Днище може додатково зміцнюватися вставками з товстого капрону, картону, поліаміду.
Для повсякденного використання підійдуть міцні матеріали:
капрон з щільним плетінням;
нейлон з поліуретановим покриттям;
поліестер;
натуральна шкіра.
Всі вони відрізняються міцністю, легкістю, привабливим зовнішнім виглядом. Для створення стильного образу підійде аксесуар з натурального матеріалу, наприклад, шкіри. Щоб уникнути придбання неякісного товару треба знати, як вибирати шкіряний рюкзак: вироби повинні мати м'яку структуру, рівні подвійні шви, стійке фарбування.
Обсяг, розмір, форма залежать від призначення речового мішка. Різноманітність моделей дозволяє вибрати рюкзак за віком, індивідуальним перевагам. Обсяг аксесуара вимірюється літрами. Сумка з місткістю більше 100 л оснащується регулюванням довжини спинки, повітронепроникними наповнювачами.
Стандартний об'єм спортивного, повсякденного рюкзака становить 15-35 л, шкільного-20-30 л, туристичного-120 л.
Будь-рюкзак оснащується різними додатковими елементами: фурнітурою, накладними кишенями, відділеннями, периферійною рамою, стяжками, ременями. Аксесуар для повсякденного використання має зовнішні або внутрішні маленькі відсіки для перенесення дрібних предметів. Завдяки кишеням збільшуються обсяг, функціонал виробу, рівномірно розподіляється навантаження на спину. Спортивні, туристичні типи рюкзаків можуть мати тканинну кришку, передбачати кріплення для лиж, петлі для іншого спорядження.
Зовнішній вигляд, якість – базові критерії вибору, незалежно від моделі рюкзака. Аксесуар повинен бути функціональним, зручним, відповідати стилю одягу. Звертати увагу варто на такі моменти:
Забезпечення комфорту. При носінні виріб не повинен доставляти незручностей. Слід віддавати перевагу моделям з широкими лямками, мають регульовані кріплення, для рівномірного розподілу навантаження на хребет.
Міцність конструкції. Надійність, тривалий термін експлуатації речового мішка залежать від якості пошиття. Подвійні шви на підкладці, місці фіксації наплічних ременів забезпечують виробу міцність.
Водонепроникний матеріал. Аксесуар з поліестеру, нейлону не пропускає вологу.
Розміри рюкзаків в см. виріб, підібраний у відповідність з ростом, габаритами тіла, забезпечить зручність, комфорт при експлуатації. Розмір рюкзака повинен бути пропорційний тулубу.
Особливості конструкції. Наявність внутрішніх відділень, зовнішніх кишень – відмінні риси функціональних моделей. Вибір конструкції залежить від призначення виробу.
Ціна. Вартість товару повинна відповідати якості.
Важливий і зовнішній вигляд виробу – аксесуар повинен гармонійно вписуватися в загальний стиль людини. Для повсякденного використання слід віддавати перевагу моделям з зручними лямками, анатомічною спинкою, місткими кишенями, надійною фурнітурою, щільною підкладкою. Для створення романтичного образу підійдуть компактні рюкзаки з тонкими ременями і мінімальною кількістю зовнішніх відсіків.
Туристичний
Експедиційні види рюкзаків використовуються для перенесення важких вантажів на далекі відстані. Обсяг виробів варіюється від 60 до 140 л. Універсальна модель підходить для використання в походах, зеленого туризму. Основні критерії вибору:
каркасна конструкція;
система регулювання довжини наплічних ременів;
м'які підкладки на лямках;
наявність пояса, строп, кріплень;
використання вентильованих матеріалів.
Для нетривалих походів рекомендується вибирати трекінгові види рюкзаків. Вироби відрізняються анатомічною конструкцією спинки, наявністю додаткових кріплень, відділень, малою місткістю для комфортного транспортування вантажу. При виборі об'ємних експедиційних мішків слід віддавати перевагу моделям з додатковими конструктивними елементами (вентиляція, грудна стяжка, поясний ремінь) для комфортної експлуатації.
Підводячи підсумки, варто відзначити, що рюкзак є універсальним аксесуаром, відповідним для навчання, прогулянки, романтичного побачення або туристичного походу. Зручність, комфорт, міцність, місткість – головні властивості якісного виробу, саме на них користувач повинен звертати увагу першочергово. В цілому ж в питанні, який рюкзак краще вибрати, перевагу варто віддавати виробам з зносостійких, міцних, непромокальних матеріалів, з продуманими конструктивними елементами і надійною фурнітурою.