Самокат-перший справжній транспорт дитини, на якому він вчиться концентрувати увагу, утримувати рівновагу і бути самостійним. Розповімо, як вибрати малюкові легкий, міцний і безпечний подарунок до літа.
Перші спроби стати на підніжку і проїхати кілька десятків сантиметрів малюки роблять вже в 1,5–2 роки, тому при виборі самоката потрібно враховувати особливості віку та безпеку дитини.
Підібрати матеріал і вантажопідйомність
Кожен самокат розрахований на певну вантажопідйомність. Дешеві китайські вироби у більшості випадків розраховані на вагу до 30 кг, а якісні європейські моделі можуть перевозити дітей до 50 кг. Самокати, які розраховані на вагу до 70 кг, вже вважаються дорослими. За посиланням - https://sport-extrim.com/kupit_dvukhkolesnye_samokaty_optom можна придбати якісні самокати для дітей.
Вантажопідйомність залежить від матеріалу, з якого зроблено виріб. Рульова частина майже у всіх моделях зазвичай з металу, за винятком чотириколісних самокатів з литого пластика для малюків півтора років. Вони розраховані на мінімальну вагу.
Пластикові самокати зазвичай не витримують більше 30 кг ваги
Підставка під ногу теж може відрізнятися за матеріалом і ширині. Китайські виробники часто пропонують досить вузьку пластикову підставку, яка може бути недовговічною. Добре, якщо під пластиком прикріплена металева пластина, яка зміцнює підставку: так вона прослужить довше.
Бувають і повністю металеві підставки під ногу, наприклад алюмінієві. У більшості випадків вони зустрічаються в двоколісних самокатах і розраховані на вагу тіла дитини, що підросла. Найміцніші і довговічні — підставки зі сталевого сплаву.
Перевірити компактність і габарити
Якщо самокат доведеться часто перевозити в машині або громадському транспорті, краще придбати складну модель. Такий транспорт набагато простіше зберігати навіть в маленькій квартирі, на самому вузькому балконі або в передпокої.
Найчастіше в складних самокатах можна регулювати висоту керма — завдяки цьому дитина зможе користуватися ним кілька сезонів поспіль. Однак не варто брати самокат на виріст: при покупці важливо, щоб дитина тримав руки на кермі не вище рівня грудей.
Визначитися з кількістю коліс за віком
Самокати відрізняються кількістю коліс: існують двоколісні, триколісні і чотириколісні варіанти. При виборі потрібно орієнтуватися на вік дитини.
Якщо малюкові ледь виповнилося 1,5–2 роки, підійде чотириколісний самокат, у якого по два колеса спереду і ззаду. Він стійкий і майже не вимагає утримувати рівновагу, але поганенько маневрує. Найчастіше такі моделі відлиті з пластика, і міняти висоту керма в них не вийде. Це некритично: для малюків маневреність ще не важлива, а їх зростання змінюється не сильно. У деяких моделях колеса можна від'єднати і перетворити самокат в триколісний.
Для дітей 2-3 років підійдуть триколісні самокати з двома колесами спереду, з'єднаними спеціальною рульовою платформою. В платформу вбудовані пружини, які допомагають керувати самокатом з допомогою нахилу керма і утримувати колеса в стані спокою в рівному положенні. Таке управління зручно для малюків: вони поступово вчаться тримати рівновагу.
Чим молодша дитина, тим більше коліс на самокаті має бути
Дітям 4-6 років зручніше на триколісних самокатах з двома колесами ззаду. Вони вже не такі стійкі, як попередні, але не завалюються, як двоколісні, якщо зупинити самокат. На цих моделях вже потрібно прикласти невеликі зусилля, щоб утримати рівновагу, а кермо обертається вліво і вправо для маневрів.
Двоколісний транспорт підійде для дітей 5-6 років і старше. На ньому потрібно тримати рівновагу і можна маневрувати за допомогою поворотного керма. Це повноцінний дитячий транспорт, який вимагає зосередженості, координації рухів і навичок управління.
Вибрати ширину і матеріал коліс
Самокати виробляють з вузькими і широкими колесами. Моделі з вузькими колесами варто купувати тільки для катання по асфальту або плитці. Варіанти з широкими колесами — всюдиходи, які зможуть їздити по грунтовій дорозі і траві.
Колеса у самокатів бувають пластикові, надувні і з прогумованим накладним верхом. Два останніх типи більш довговічні, краще амортизують і тихіше котяться. Пластик швидше стирається і голосніше шарудить.
Врахувати безпеку при катанні
Переконайтеся, що у самоката є гальма — в найдешевших моделях їх може не бути. Вони бувають ручні і ножні. Для маленьких дітей найкраще, щоб гальмо знаходився над заднім колесом: наступаючи на нього, дитина зможе плавно зупинитися і зіскочити з транспорту. Ручне гальмо підійде для старших хлопців, щоб його не натиснули випадково під час їзди.
Рекомендую перед поїздкою на самокаті придбати дитині шолом, налокітники з наколінниками — вони вбережуть від травм при падінні. Якщо діти часто їздять в темний час доби, варто вибрати транспорт з світяться колесами або відбивачем, який прикріплений до рульової частини.
Запропонувати дитині вибрати колір і дизайн
Коли основні параметри враховані, можна довірити дитині вибрати дизайн і колір самоката. Нехай він сам визначиться із зображенням улюбленого мультиплікаційного або казкового героя, принтами, декором.
Дитина також може самостійно вибрати вид коліс: звичайні, різнокольорові або світяться. Пам'ятайте, що подарунок купується дитині, а значить, він повинен йому подобатися і викликати бажання скоріше прокотитися.
Що врахувати при покупці самоката для дитини
Від віку дитини залежить вантажопідйомність самоката і матеріал, з якого він повинен бути зроблений: пластик не витримає більше 30 кг.
Якщо самокат потрібно часто перевозити або зберігати в маленькій квартирі, краще вибирати складні моделі.
Кількість коліс у самоката залежить від вікової групи малюка: чим їх більше, тим простіше зберігати на ньому рівновагу.
Від ширини і матеріалу коліс залежить їх прохідність, міцність і рівень шуму при катанні.
Важливо переконатися, що у самоката є гальмо. Для маленьких дітей краще вибирати ножний, старші хлопці впораються і з ручним гальмуванням.
Вибрати колір і дизайн самоката можна довірити дитині: йому буде приємно взяти участь в покупці.