Вибір імені для кошеняти-завдання, як не дивно, непросте. Вирішувати її можна по-різному, головне, щоб вона була приємна для вас, а ім'я підходило кошеняті і він відгукувався на кличку.
Отже, метод підбору. Поспостерігайте за кошеням і вирішите, які клички йому більше підходять — солідні, грайливі, милі... Можна використовувати як визначають породу (Лорд, Міледі), так і характер (Рада, Ігруля), забарвлення (Димок). Потім протестуйте їх на кошеня. Покличте його тим чи іншим ім'ям і подивіться на реакцію. Іноді відповідь на питання про кличку стає абсолютно очевидним вже після цього нескладного тесту. Можна вибрати ім'я для кішки на whiskas.ua
Другий варіант підбору імені — науковий. Для кішки важливий не Сенс клички, а в першу чергу її звучання. Як і кожен хижак, кішка володіє чудовим слухом, її слуховий діапазон втричі вище, ніж у людини, і досягає 65 000 Гц, у кошенят — до 100 000 Гц.
Краще не використовувати в клички кішок звуки «Ш», «Щ», «Ч», «Ж», які викликають у кішок почуття тривоги.
Кішки майже не сприймають голосні звуки, але прекрасно розрізняють приголосні. Доведено, що кошенята найкраще сприймають свистячі звуки «Ц», «с» і «З». Вимова цих букв людиною співзвучно з діапазону зі звуками, які видають гризуни, і це неминуче змушує кішку — вродженого мисливця — прислухатися.
До речі, більшості народів кішок закликають саме з допомогою цих звуків: німецьке «мітс-мітс», англійське «puss-puss», іспанське «мису-мису», естонський «кисю-кисю» звучать для кішок практично однаково з російським «кіс-кіс».
Звук «Р» для кішки асоціюється зі спокоєм, стабільністю, задоволеності життям (ближче за звучанням до мурлыканью), а звук «М» сприймається як звичайне спілкування.
А ось шиплячі звуки асоціюються у кошенят, як не важко зрозуміти, з шипінням, тобто з небезпекою, неприємністю, нападом. Тому використання в кличці «Ш», «Щ», «Ч», «Ж» — вкрай небажано. Тому, здавалося б, мила кличка "Лапушка" швидше злякає кішку, ніж змусить наблизитися до вас.
Інший науковий принцип — стислість. Кішка не може сприйняти довге ім'я. Вона почує з нього пару-трійку складів. Цим обсягом і треба керуватися при виборі клички.
Якщо ім'я підібрано добре, досить часто звучить і пов'язане з позитивними емоціями, кішка досить швидко навчиться відгукуватися на нього. Краще не використовувати кличку в моменти, коли ви говорите підвищеним голосом. Це може зв'язатися в свідомості кішки з небезпекою.
ЯК НЕ ТРЕБА НАЗИВАТИ КІШКУ
Перш за все, людськими іменами. Треба розуміти, що навіть якщо сьогодні у Вашому оточенні немає людей з таким ім'ям, то в подальшому вони можуть з'явитися. І це виявиться неприємною несподіванкою для них. Також, як говорилося вище, краще не використовувати в клички кішок звуки «Ш», «Щ», «Ч», «Ж», які можуть викликати у котів почуття тривоги.
КЛИЧКИ ДЛЯ ПОРОДИСТИХ КІШОК
Для систематизації в багатьох асоціаціях любителів кішок є певні вимоги. Наприклад, кошенята з одного посліду повинні мати клички на одну букву, або кличка складається з назви розплідника (ставиться на початку) і власної клички кішки (ставиться в кінці).
Як правило, породисте кошеня потрапляє до вас в будинок, вже маючи своє ім'я за документами. Але жодна асоціація не регламентує "Домашнє" ім'я кошеня. Тому цілком допустимо, якщо вам не подобається або зовсім не підходить кошеняті, називати його будинку за своїм вибором.