Якщо ви хочете поліпшити зовнішній вигляд будинку, для початку спробуйте помити фасад. Але не хапайтеся відразу за мийку високого тиску – такі інструменти можуть використовуватися далеко не для всіх поверхонь. Матеріали, на зразок цегли, можуть бути пошкоджені неправильним інструментом. Мийка фасадів – процедура, що допомагає облагородити як сучасні, так і старі будівлі.
Обробити фасади можна і самостійно. Нижче наведені рекомендації з очищення зовнішніх стін. Можна звернутися до професіоналів своєї справи за посиланням - https://www.clean.dp.ua/moyka-fasadov.
Коли використовується мийка високого тиску
Сайдинг з вінілу, діва іл комбінованого матеріалу – досить міцний матеріал, щоб витримати вплив цього інструменту. Але, перш ніж йти за обладнанням, визначте, наскільки брудний фасад будинку. Роботу краще починати з м'якого методу очищення, який може виявитися досить ефективним.
Невеликий шар бруду і пилу легко видаляється за допомогою звичайного садового шланга. Мийку високого тиску краще використовувати при більш серйозному забрудненні і міцному фасадному покритті.
Підготовка поверхні до обробки
При наявність власного будинку і планах використовувати мийку високого тиску не рідше одного разу на рік, пристрій краще купити. Воно не дешеве, але і часта оренда обійдеться досить дорого. Якщо не вдається дістатися до верхніх поверхів за допомогою сходів, для очищення поверхонь краще найняти професіоналів. При самостійно роботі слід вирішити кілька питань:
- використання мила. Зазвичай, чистої води достатньо для миття фасаду. Спеціальні чистячі засоби для миття під тиском використовуються в разі, якщо на поверхні є грибок або цвіль;
- вибір насадки. Розмір для них вказується в градусах – найсильніше вистрілюють воду вироби з вузьким соплом (0о – максимальний вплив). Такі насадки повинні використовуватися акуратно. Для більшості будинків підходять вироби з кутом розпилення 40о. При необхідності можна скористатися насадкою на 25о;
- захист вікон, дверей і домашніх тварин. Перед початком роботи потрібно переконатися, що собаки, яких приверне струмінь води і діти знаходяться в приміщенні. Також слід закрити всі вікна, двері і надіти захисні окуляри, щоб уникнути попадання в очі бруду і сміття.
Безпечне використання мийки під тиском
Струмінь, що випускається цим пристроєм, досить сильна, щоб пошкодити шкіру. Так що з мийкою потрібно поводитися акуратно, як і з люби іншим інструментом. Насадку ніколи не можна направляти на іншу людину або на себе. Також, перед початком роботи, слід переконатися, що діти і домашні тварини не опиняться в зоні ураження. Струмінь також небажано направляти на вікна, так як вона може розбити скло.
Як правильно користуватися мийкою високого тиску:
- направляйте насадку зверху вниз. Сайдинг спроектований так, щоб захистити будинок від негоди. А опади, як відомо, падають зверху. Так що розпилювач мийки слід направляти вниз. При цьому, не варто цілитися струменем в тріщини або шви сайдинга, де вода може затриматися і викликати пошкодження будівлі;
- перевірте роботу інструменту на невеликій ділянці. Якщо після обробки невеликої площі мийкою під тиском помічені пошкодження сайдинга, від її використання потрібно відмовитися і перейти на звичайний шланг. Якщо поверхня ціла, можна продовжувати користуватися згаданим інструментом;
- безперервно рухайте насадку. Струмінь повинна постійно рухатися з боку в бік. Якщо залишити її на одному місці надовго, поверхня сайдинга там може пошкодитися. Якщо використовується миючий засіб, насадка повинна рухатися вертикально знизу вгору, а потім зверху вниз).
Коли не варто використовувати мийку високого тиску
Будинки з цегли, з оштукатуреним фасадом або покриттям з дерев'яною черепицею краще мити вручну, використовуючи звичайний садовий шланг. Підвищити ефективність роботи допоможуть спеціальні насадки або ємності для миючих засобів, що підходять для даного типу сайдинга.
Мийка високого тиску не підійде, якщо по стінах в'ються рослини. Якщо вони знаходяться біля будинку, покрийте посадки пластиковою плівкою і не направляйте прямо ні них струмінь.
Очищення фасаду за допомогою звичайного шланга
Для цього варто придбати спеціальний набір для миття стін, що включає в себе насадку і ємність для миючого засобу (якщо потрібно). Процедура включає в себе:
Огляд
Погляньте на поверхню стін, приділяючи особливу увагу найбільш брудним або покритим цвіллю ділянок-з них найкраще починати роботу.
Підготовка
На поверхню з найбільшою кількістю бруду попередньо потрібно нанести засіб для чищення. Ефективним і не дуже агресивною речовиною, відповідним для цього, є кисневий відбілювач – різновид перекису водню. З особливо брудних ділянок також можна пройтися губкою.
Мийка
При необхідності, кріпиться до шлангу ємність наповнюється миючим засобом. Він не потрібен, якщо фасад не надто брудний. Струмінь направляється зверху вниз, обробляючи одну секцію за раз. Як і у випадку з мийкою високого тиску вода направляється по до низу.
Полоскання
Необхідно, якщо використовувалося засіб для чищення, щоб змити його залишки.