Шпалери – найбільш поширений обробний матеріал для стін, а вибір шпалер в квартиру – важливий етап ремонту. Шпалери повинні відповідати таким вимогам, як міцність, вологостійкість, здатність пережити удари і подряпини, а також успішно прикрашати інтер'єр і мати оптимальне співвідношення ціна-якість. Такі технічні характеристики мають вінілові шпалери, за що вибираються найчастіше покупцем.
Переваги вінілових шпалер
Вінілові шпалери – це обробний матеріал з паперовою або флизелиновою підставою, зверху покритий полівінілхлоридом, хімічним з'єднанням різного кольору, фактури і структури.
Великий вибір вінілових шпалер високої якості можна знайти на сайті - yusi.com.ua - докладно.
До переваг вінілових шпалер відносяться:
Міцність. Навіть шпалери на паперовій основі міцніше простих паперових шпалер. Зовнішній вініловий шар – матеріал, який не порветься під час поклейки шпалер на стіну, і надалі-стійкий до подряпин.
Довговічність. Вінілові шпалери – лідери по зносостійкості, вони і через 5-10 років будуть виглядати так само яскраво і свіжо, як поклеєні місяць тому. Швидше ви зіткнетеся з тим, що один і той же малюнок набридне, ніж шпалери втратять гідний зовнішній вигляд.
Вологостійкість. Всі шпалери з вініловим покриттям легко піддаються вологому прибиранню
Універсальність. Завдяки таким характеристикам, використання вінілових шпалер виправдано у всіх приміщеннях квартири. Дитяча кімната з великим механічним навантаженням на стіни, або кухня з підвищеною вологістю – в будь-якій кімнаті шпалери будуть на своєму місці.
Декоративність. Різноманітність фактур, кольору і малюнка настільки величезна, що підібрати шпалери можливо під будь-який стиль в інтер'єрі. Вінілові шпалери успішно імітують різні покриття і матеріали (камінь, бамбук, оксамит).
Недоліки вінілових шпалер
Щоб остаточно зупинити вибір на цьому варіанті обробки, необхідно вивчити і недоліки вінілових шпалер.
Токсичність. Сам по собі полівінілхлорид не небезпечний, але змішуючись з шпалерним клеєм, хімічна сполука починає випаровувати небезпечний для здоров'я формальдегід. Варто зауважити, що таке неприємна якість характерно для недорогих хімічних сполук. Поставтеся до вибору вінілових шпалер відповідально, і ця проблема не торкнеться вашу сім'ю.
Повітронепроникність. Щільний вініл не пропускає повітря, але при цьому зберігає вологу під покриттям. Таке середовище ідеальна для розмноження хвороботворних бактерій. Щоб цього уникнути, вибирайте вінілові шпалери на флізеліновій основі.
Складне використання. Проблеми з ремонтом виникають у новачків, які не знають, що вінілові шпалери на паперовій основі – важкі і, висихаючи, сильно зменшуються. Користуйтеся флізеліновій основою, вивчіть особливості обклеювання стін вініловими шпалерами, і робота не викличе складнощів.
Ціна. Вінілові шпалери – найбільш дорогий варіант шпалер з представлених на ринку. Але в перерахунку на тривалий термін служби, ціна виявиться не такою страшною, як здалася спочатку.
Класифікація вінілових шпалер
Існує 5 основних видів вінілових шпалер, представлених до продажу на сучасному будівельному ринку.
Спінений вініл. Підійде для стін з недостатньо ретельним вирівнюванням, невеликими вадами поверхні. Об'ємний зовнішній шар приховає всі недоліки.
Вініл гарячого тиснення. До цього виду належить важкий вініл (щільні шпалери, з якими важко працювати, але вони успішно приховують нерівності підстави) і компакт-вініл (імітація різних поверхонь і матеріалів).
Вінілова шовкографія. У складі шпалер шовкові нитки, що надає покриттю дороге і неповторне сяйво.
Гладкий вініл. Ідеальне рішення для кухні або дитячої кімнати, в яких потрібно часта і ретельне вологе прибирання.
Твердий вініл. Інша назва – випарений вініл. За рахунок випарювання полівінілхлориду і паперової основи, шпалери визнані гіпоалергенними і екологічно безпечними.
Вінілові шпалери хоч і мають недоліки, але всі вони просто коригуються. І залишається тільки надійне і довговічне покриття, що прикрашає стіни вашої квартири.