В будівництві та інших виробничих сферах ніяк не обійтися без виробів з металопрокату, але часто потрібні більш унікальні властивості цих виробів і тоді в роботу включають нержавіючу сталь.
Нержавіюча сталь — це сплав заліза з хромом в різному процентному відношенні, залежно від її виду і призначення. Хром надає антикорозійні властивості сталі. Крім хрому в сталі можуть міститися інші елементи, такі як азот, нікель і молібден. Кожен з них відіграє свою важливу роль, наприклад, нікель покращує пластичність і в'язкість матеріалу.
Нержавіюча сталь — це відносно дорогий матеріал, але якщо врахувати ряд переваг, включаючи високий термін експлуатації, то з'ясовується, що це вигідний і довговічний варіант металопрокату. Якісні вітрини з нержавіючої сталі можна знайти за посиланням - https://dsto.com.ua/vitrini_dlya_ribi.
Переваги нержавіючої сталі:
- Простота обробки і виготовлення;
- Високий рівень антикорозійних властивостей, міцності і зносостійкості;
- Тривалий термін експлуатації без змін зовнішнього вигляду;
- Добре поєднується з іншими матеріалами — склом, пластиком, деревом, бетоном, металом, мармуром, каменем, гранітом і цеглою;
- Безпека при пожежі або вибуху за рахунок високих жароміцних властивостей;
- Стійкість до подряпин;
- Легко піддається зварюванню і холодному штампуванню;
- Не вимагає додаткової обробки, наприклад, фарбування. Володіє прекрасним естетичним виглядом;
- Пластичність дозволяє використовувати сталь в дизайнерських і архітектурних цілях;
- Можливість повної переробки;
- На поверхні сатинованої або матової сталі не залишаються відбитки пальців, що не псує зовнішній вигляд виробів;
- Високі гігієнічні властивості;
- Здатність до відновлення поверхні після невеликих пошкоджень;
- Широкий діапазон застосування нержавіючої сталі.
Основні марки нержавіючої сталі і їх призначення
Нержавіючу сталь поділяють на види, в залежності від типу поверхні. Це залежить від початкового способу обробки матеріалу. Основні властивості стали при цьому особливо не змінюються, але естетично їх поділяють на:
- Шліфована — матова або сатинована;
- Полірована (дзеркальна);
- Декоративна текстурована;
- Декоративна з малюнком;
- Декоративна кольорова.
Великий вибір нержавіючої сталі в залежності від її зовнішнього вигляду, дає можливість збільшити варіанти дизайну і архітектурних доповнень об'єктів.
Застосування нержавіючої сталі
Спочатку нержавіюча сталь стала широко застосуються в архітектурному будівництві, а також дизайнерської обробці будинків і меблів. Нержавіючу сталь використовували при будівництві великих відомих торгових центрів — La Defense (Париж), Canary Wharf (Лондон), Sony Center (Берлін) і Petronas Towers (Куала-Лумпур).
На сьогоднішній день з нержавіючої сталі все більше виробляють будівництво таких елементів, як фасади, рекламні установки, вітрини, скульптури, фонтани і багато вуличні конструкції, адже сталь не піддається корозії на повітрі і їй не страшна висока вологість.
Завдяки хорошим термостійким властивостям нержавіючий матеріал стали використовувати при виготовленні конструкцій лазень, саун, ванних кімнат, басейнів. Однією з головних привілеїв, чому вибрали цю сталь, стали високі гігієнічні властивості.
Нержавіюча сталь часто використовується в дизайні інтер'єру, при зведенні перил, віконних рам, дверей, сходів і ліфтів.
Так, як нержавіюча сталь чудово поєднується з природним каменем, деревом і склом для дизайнерів це прекрасний матеріал, щоб естетично чудово облаштувати будь-яке місце і приміщення.
Застосування нержавіючої сталі має великий перелік напрямків у багатьох сферах виробництва:
- Архітектура та будівництво;
- Харчова промисловість;
- Електроенергетика;
- Транспортне машинобудування, суднобудування, авіабудування;
- Будівництво космічних апаратів;
- Целюлозно-паперове виробництво;
- Хімічна та нафтопереробна промисловість;
- Охорона навколишнього середовища.
Як слід доглядати за нержавіючої сталлю?
Якщо це елементи зі сталі, які постійно контактують з водою, наприклад, ванна, басейн, і т. д. тоді їх обов'язково слід очищати кожен день. При цьому використовується тепла вода і звичайне мило (мильний розчин). Якщо застосовувати інші миючі засоби, потрібно подбати, щоб в них був відсутній хлор. Не рекомендується використовувати жорсткі щітки і губки, що містять залізо, ними можна пошкодити поверхню нержавіючої сталі.
Проводити очищення елементів з нержавіючої сталі, які не піддаються особливому забруднення можна проводити 1-2 рази в рік, цього цілком вистачить, щоб їх вигляд був завжди доглянутим і прекрасним.
При правильній експлуатації і відході, нержавіюча сталь може служити довгі роки і залишатися при тих же властивостях і при тому ж зовнішньому вигляді, як і в перший день її експлуатації.