Види планшетів
Перш, ніж купити техніку, покупці часто прискіпливо розглядають моделі. Логічним моментом стане знайомство з видами планшетів. Сьогодні можна виділити три види:
- звичайний планшет (таблетка);
- зі знімною клавіатурою;
- графічний планшет.
Перший варіант-це саме те, що спадає на думку більшості покупців, коли мова заходить про планшети. Дані пристрої можуть працювати на ОС Windows, Android або iOS. Велика частина має діагоналі від 7 до 10 дюймів.
Графічний планшет – пристрій, призначений для малювання. Його не можна назвати повноцінним планшетом, так як він є периферійним пристроєм і підключається до ноутбука або ПК. З його допомогою користувач може вивести зображення на екран. Використовуються художниками, дизайнерами та архітекторами.
З клавіатурою – підвид класичних пристроїв, які в комплекті мають клавіатуру. За рахунок неї девайс перетворюється в аналог ноутбука і є відмінним варіантом для роботи. Крім цього, клавіатура може виступати в якості док-станції, продовжуючи час автономної роботи гаджета і мати роз'єми для периферії – мишки, принтера та іншої техніки. Діагоналі від 10 до 12 дюймів.
Як вибрати
Запорука правильної покупки будь-якої техніки – це правильне розуміння для яких завдань буде використовуватися техніка і для якого користувача. Якщо девайс потрібен дитині 7 років для навчання й ігор, то краще зупинитися на моделі 7-8 дюймів без клавіатури. Це буде компактний варіант з невеликою вагою, який зручно носити з собою. Робочий варіант – це девайс зі знімною клавіатурою з операційною системою Windows. Вважається, що вона краще підходить для робочих завдань і, зокрема, для Microsoft Office. Корисною опцією є наявність підтримки сім карти – користувач зможе не тільки виконувати задачі, але і залишатися в мережі, наприклад, для відправки файлів або ведення ділової переписки. Для тих, хто планує проводити час вдома з планшетом, дивитися фільми, гортати новини і сидіти в соціальних мережах, відмінним вибором стане десятидюймовий гаджет на Android. Ця операційна система вважається кращою для мультимедіа і для ігор.
Крім цього, я рекомендую покупцям звернути увагу на наступні параметри:
Процесор. Кращим виробником в 2019 році є компанія Qualcomm, непоганим варіантом стане рішення на MediaTek лінійка Helio. Девайси від Apple, Samsung і Huawei працюють на власних процесорах, які показують відмінні результати і в разі цих брендів питання вибору чіпсета не стоїть в принципі.
Оперативна пам'ять. Необхідний мінімум у 2019 році – 2 Гб, при цьому пристрої з такою пам'яттю розраховані на виконання простих завдань і не відрізняються багатозадачністю. Для любителів запускати багато софта або грати варто зупинитися на гаджетах з 3 і більше гігабайтами ОЗУ.
Постійна пам'ять. Часто в дешевому сегменті знайти девайс з пам'яттю більше 16 Гб важко. Варто розуміти, що на такий компроміс піти можна, але розраховувати на установку великої кількості додатків не варто. Пам'ять швидко заб'ється, а девайс почне вимагати чистку, що буде дратувати. Крім того, власникам планшета з таким обсягом ПЗУ варто відразу познайомитися з хмарними сховищами або привчити себе зберігати музику, відео і фото на зовнішні накопичувачі.
Діагональ-це питання було порушено вище. Для тих, хто планує користуватися поза домом оптимальним рішенням стане 7-8 дюймів, для домашніх цілей підійдуть моделі 10 дюймів і більше. Крім того, варто звернути увагу на технологію виготовлення матриці-гідний варіант IPS, дорожчий Amoled. Від покупки планшета з екраном TFT варто утриматися, так як картинка буде бляклої і нечіткою, особливо це важливо, якщо техніка купується дитині.
Підтримка сім карти. Навіть в 2019 році можна знайти апарати без 3G або 4G модуля. Якщо їх у гаджеті немає, то користуватися інтернетом можна тільки через Wi-Fi мережі, це не завжди зручно в дорозі. Тому при покупці варто вирішити для себе – чи часто доведеться користуватися інтернетом поза домом. Однак, відсутність підтримки сім карт дозволить заощадити.
Яка фірма краще
Прийшовши в магазин, ви часто стикається з дилемою – якої фірми краще купити планшет. Це не дивно, адже вибір великий, а всім хочеться купити недорогий, але якісний девайс. Якщо говорити про бюджетний сегмент, то тут можна пошукати техніку від Lenovo або Huawei. Гідні пристрої даних компаній можна знайти в ціннику до 6 тисяч гривень. Якщо розглядати середній сегмент, то тут вибір якісних пристроїв зводиться все до тих же Lenovo, Huawei, а також є сенс орієнтуватися на Xiaomi. У дорогому сегменті лідирують Apple або Xiaomi, а також Samsung.
Для покупців пристроїв зі знімною клавіатурою рекомендацій по виробникам немає, та і якої марки буде процесор, питання теж не виникає. Велика частина компаній ставить у девайси Intel, однак, можуть бути варіанти лінійок процесорів Pentium, Celeron, Core M. Перші два варіанти будуть більш доступними, а чіпсети m5 або m3 ставлять у більш серйозні гаджети, які крім роботи цілком підійдуть для серйозних тривимірних ігор. Втім, і обійдеться такий апарат в 20 і більше тисяч гривень.