Мотокоса - легкий садовий інструмент для догляду за газоном, остригания чагарників і невеликих дерев. Призначений для робіт на дачній і парковій території, в саду, прибудинковій ділянці, лісопаркових зонах.
Чим відрізняється тример від мотокоси?
Увага! Садовий тример конструктивно виконаний без редуктора, має гнучкий вал і призначений тільки для косіння трави косильною головою. Однак через те, що наші покупці досить часто називають мотокосу навіть кущоріз тримером, то в цілях загальнодоступності і пошукової ревності під словом тример об'єднана широка група товарів : електрокоси, мотокоси, бензокоси, кущорізи і класичні тримери для косіння трави.
Вибір тримера повинен грунтуватися і відштовхуватися в першу чергу від тих завдань, які будуть ставитися перед інструментом. Сучасні бензокоси і мотокоси за ступенем своїх можливостей діляться на наступні категорії:
Побутові бензокоси (їх ще називають тримери). Ці інструменти використовуються для покосу невисокого газону, підрізування трави на галявині на ділянках не більше 15 соток. Пристрої мають невелику потужність-до 1,5 кінських сил. Завдяки невеликому двигуну такий інструмент має малу вагу, що дозволяє використовувати його навіть без спеціальних кріплень і ременів. В якості робочої частини використовується спеціальна волосінь або пластикові ножі. Побутові тримери не витримують тривалої роботи, тому їх можна використовувати не більше 1 - 1,5 годин на день. Інструмент найчастіше оснащений вигнутою штангою, що дозволяє зручно обробляти краю газону і обрізати важкодоступні місця. Через конструкції штанги вал найчастіше гнучкий, що трохи знижує надійність інструменту.
Напівпрофесійні бензокоси. Це перехідний тип від побутових до професійних тріммера. Такий інструмент вже здатний працювати на ділянках до 30 соток по 4 години в день. На відміну від побутових моделей ріжуча частина представлена не тільки волосінню, але також спеціальними ріжучими полотнами, ножами, які можуть скосити високу густу траву, гілки чагарників, бур'ян. Через великі навантаження напівпрофесійні моделі завжди повинні мати пряму штангу і жорсткий вал. Такий інструмент оснащений двигуном від 1,5 до 2,5 к. с. і системою антивібраційного захисту, яка буде знижувати навантаження на суглоби рук і м'язи спини. Дуже часто виробники відокремлюють двигун від штанги спеціальними амортизаторами для гасіння вібрацій.
Професійні мотокоси. Це потужні інструменти, здатні працювати повний робочий день - 8 годин на добу і можуть обробити цілий гектар території. Потужні двотактні мотори від 2,5 к. с. і вище можуть скосити товсті гілки, невеликі дерева, обрізати непотрібні пагони, провести обробку молодої лісосмуги. В якості ріжучої частини використовуються пильні полотна і диски, спеціальні ножі для густої порослі і молодняка. Пристрій тримера для професійних робіт передбачає наявність системи професійної гасіння вібрацій, професійну поршневу групу, потужний двигун з системою легкого пуску і електронною системою управління, посилену штангу і вал.
Електричні тримери. Ця категорія інструментів хоч і стоїть осібно, все ж швидше відноситься до побутових пристроїв через невелику потужність і малу тривалості роботи. Електроінструмент здатний легко впоратися з газоном або невеликий травою, але навряд чи підійде для серйозної роботи по догляду за чагарниками чи обрізанням товстих гілок, так як електродвигун швидко перегрівається. Такі пристрої ідеально підходять саме для невеликих робіт на дачах або в саду.
На що варто також звернути вашу увагу при виборі мотокоси.
Існує 2 види валів передавальних крутний момент від двигуна до косильної голові / редуктора-гнучкий і жорсткий. Жорсткий прямий вал здатний витримувати тривалі крутні навантаження, що значно збільшує термін служби. Також , якщо ви плануєте працювати з ножем або пильним диском, то обов'язково дивіться мотокоси з жорстким валом. Зазвичай всі напівпрофесійні і професійні коси оснащуються жорстким валом. Якщо ви плануєте роботи тільки з косильною головою на невеликих ділянках (до 15 соток) , то можна доглянути моделі з гнучким валом.
Редуктор мотокоси. Наявність редуктора значно збільшує термін служби виробу, а також дозволяє знижувати навантаження на двигун мотокоси. Також важливо робити систематичну заміну (раз в 10-15 мотогодин) мастила редуктора (мастило конічних пар).
Двигун мотокоси . Двигун мотокоси може бути як класичним двотактним, чотиритактним , так і гібридним чотиритактним ( stihl FS 100, 120, 130). У кожного типу даних пристроїв є свої переваги і недоліки. Двотактні двигуни працюють в більш високому діапазоні оборотів ніж чотиритактні, що забезпечує більшу питому потужність і продуктивність володіючи меншою вагою, проте мають більш високий витрата палива , працюють з великим шумом та вібрацією. У гібридних чотиритактних моделях робочий цикл відбувається за 4 такти, однак система змащування забезпечується як в класичному 2т двигуні. Не можна сказати, що якийсь певні тип пристрою має явні переваги, головне вибір фірмової оригінальної техніки певного класу : побутового, напівпрофесійного або професійного. Кожен клас пристрою має свій моторесурс і здатність працювати безперервно.
Наявність 4х точкової антивібраційної системи, дозволяє забезпечити відмінні умови роботи користувача. Справа в тому, що мотокоса володіє певним рівнем вібрації, через що відбувається знос ліктьових суглобів користувача. Тому всі світові бренди як хускварна, штиль, олео-мак, Луна оснащують свої вироби фірмовою антивібраційною системою.
фото ременя мотокосиплечовий ремінь буває двох типів: на одне плече і обидва. Рекомендується дивитися вироби з двухплечевим ременем, для рівномірного розподілу ваги на корпус користувача. Ремені можуть оснащуватися спеціальними сумками для зберігання інструменту і ріжучої оснастки.
Праймер - ручний паливний насос, дозволяє зменшити кількість пускових ривків стартера після тривалої перерви в роботі.
Даний пристрій-це унікальний регулюючий орган в карбюраторі, який здатний запобігати перенасичення бензосмеси при черезмерном забруднення повітряного фільтра.
Рукоятка. Наявність всіх органів управління (запуск, зупинка, регулювання обертів) на рукоятці обов'язково, це значно спрощує управління і підвищує безпеку роботи. Також відмінним доповненням є наявність регулювання рукоятки без допоміжного пристрою.
Це найбільш вразливий і найбільш часто виходить з ладу елемент коси. Від класу тримерної голови залежить максимальний діаметр косильної волосіні. Так на електротріммери зазвичай встановлюють косільную струну діаметром від 1.6 до 2 мм, на побутові тримери 2-2.4 мм, на напівпрофесійні коси 2.4-2.7, на професійні 2.7 -3 мм, незалежно від перерізу волосіні. На що варто зверне увагу при виборі тримерної голови? 1.Матеріал виготовлення нижньої частини косильної голови. Справа в тому , що саме ця частина найбільш часто контактує з землею і зазнає колосальних навантажень. 2-місце виходу волосіні з тримірною голови повинно мати металеві вкладки.
Тример якої фірми краще купувати
Якої фірми тример вибрати для дачі або для професійних робіт? Сьогодні будь-магазин садової техніки може запропонувати десятки моделей від різних виробників. Але ми рекомендуємо дотримуватися ряду правил, які допоможуть купити надійний і зручний інструмент:
Ніколи не купуйте інструмент від невідомих брендів. Сьогодні на ринку можна знайти китайські і польські тримери, які дуже підкуповують своєю ціною. Але надійність такого інструменту дуже низька. Китайські мотокоси нездатні забезпечити високу якість роботи, швидко ламаються і приходять в непридатність. Купуючи бензокоси з Польщі, ви отримуєте повну відсутність сервісу і ніякої гарантії, що робить Вашу покупку абсолютно непридатною для ремонту в разі поломки. Також варто подумати про запчастини та комплектуючі. Світові бренди надають фірмову і безперебійну технічну підтримку своїх виробів. Ви завжди, в будь-якому місті з легкістю зможете знайти запчастини на ваще вироби за цінами, які значно нижче, ніж на китайські аналоги.
Робіть свій вибір на користь однієї з відомих марок. Сьогоднішні лідери у виробництві бензокосами всіх типів - це Stihl, Husqvarna, Oleo Mac, Stiga, Honda, Echo.