Масляна і Великдень нерозривно пов'язані один з одним. Важливо знати, коли починається і закінчується період святкування Масляної, адже відразу після неї слід Великий піст.З року в рік дати святкування Масляної і день Великодня змінюються. Ці події мають важливе духовне значення, тому священнослужителі рекомендують не пропускати їх. Без святкового декору свята будуть не такі яскраві, декор можна знайти за посиланням - https://decor-style.com.ua/catalog/pashalnyi-dekor/.
Масляна починається 4 березня, а закінчується 10 числа. Далі йде Великий піст. Період з 4 по 10 число може трактуватися двояко — з точки зору народної і з точки зору православної.
З християнської точки зору Масляна являє собою останній підготовчий період перед православним постом. Споживання м'яса вже заборонено, але молочні продукти є поки можна.
Народна сторона свята трохи відрізняється. Масляна-це час, коли люди слідують старовинним українським традиціям. Кожен день періоду з 4 по 10 березня буде дуже важливий. Протягом цих семи днів прийнято ходити один до одного в гості і пригощати близьких і друзів смачними стравами, робити приємні подарунки. Неділя 10 березня — останній день Масляної, коли можна поїсти млинці, повеселитися, влаштувати приємні посиденьки з друзями і близькими, відвідати масові гуляння.
Важливо, щоб Неділя 10 березня була плідною і з духовної точки зору. У цей день прийнято попросити вибачення за колишні образи і помилки минулого. Вважається, що всі люди, які зможуть пробачити образи, будуть також прощені Богом.
Великдень у 2019 році
Пасха — перший день після закінчення Великого посту. У 2019 році Великдень відзначатиметься 28 квітня. Це Світле Христове Воскресіння, день, коли Месія повстав з мертвих, щоб показати світу, що він і є той, хто прийшов, щоб дарувати прощення людям, і прийде ще раз, щоб судити їх за гріхи їх.
Великдень-найсвітліше, найважливіше і велике свято церковного календаря. У цей день прийнято збиратися всією сім'єю за святковим столом, веселитися, радіти життю. Строго заборонено працювати, займатися прибиранням.
Священнослужителі радять готуватися до Великодня суворим постом: відмовлятися від шкідливих звичок, тваринної їжі, посилено молитися. Кожен бореться зі спокусами і внутрішньою дисгармонією. Щоб Великдень була більш приємною, потрібно намагатися дотримуватися посту. Це не завжди можливо через стан здоров'я або роботи, але церква допускає деякі послаблення, якщо уникнути цього не можна. Головне правило — постійні молитви і спроби стати краще, наблизитися до Бога.
Масляна і Великдень — дуже важливі свята, дати яких пов'язані. У християнстві ці дні пов'язані і за змістом. В останній день Масляної, або Прощена неділя, люди просять вибачення і дарують його близьким, а в Великдень вони його отримують від Спасителя. Удачі вам!