У вік інформаційних технологій для того, щоб зробити будь-яку фінансову операцію, вже не потрібно йти у відділення банку і простоювати там довгі черги. Оплатити послугу, перевести гроші своїм рідним або друзям, поміняти валюту, контролювати рахунки і багато іншого, де б ви не знаходилися 24 години 7 днів на тиждень, можна зробити з допомогою інтернет-сервісу за посиланням - https://uplata.ua/card2card.
Коли з'явився інтернет-банкінг?
Перші системи, які давали можливість віддалено переглядати банківські рахунки і керувати ними, з'явилися вже в середині 80-х років ХХ століття в США. Вони носили назву Home Banking («Домашній банк») і дозволяли за допомогою телефону підключатися до банківського комп'ютера і проводити самі базові операції. Сама система з'явилася як відповідь на обмеження, які в той час законодавчо накладалися державою на банківський бізнес – кредитні організації не могли відкривати свої філії в інших штатах.
Трохи пізніше розвиток інтернет-технологій підштовхнув до вдосконалення і системи онлайн-банкінгу. У 1997 році також в Америці з'явився перший у світі віртуальний банк-Security First Network Bank. А в 2001-му вкладники знаменитого Bank of America вже могли самостійно зайти в особистий кабінет на сайті свого банку, перевірити рахунок і здійснити прості операції – довідки, платежі і переклади.
Суть
Інтернет-банкінг (онлайн-банкінг) – це система управління банківськими рахунками через мережу Інтернет. Будь-який клієнт кредитної організації, який реєструється в системі і отримав свої логін і пароль (які в цілях безпеки не можна передавати третім особам), може, не виходячи з дому виконувати різні банківські операції: оплачувати мобільний зв'язок, штрафи поліції, комуналку без комісії, аналізувати свої витрати... Для цього йому достатньо лише мати підключений до всесвітньої павутини ноутбук, планшет або смартфон.
При цьому з розвитком технологій до вже звичних операцій з грошима, які можна здійснювати дистанційно, з часом додадуться й інші. Так, скоро інтернет-банк, якщо у вас відбувається щось незрозуміле з рахунком, зможе подавати сигнал лампочкам у вашому домі.
Можливості інтернет-банкінгу
Банківські онлайн-сервіси провідних кредитний організацій мають схожі функціональні можливості. Серед них
1. Контроль за своїм рахунком: ви завжди можете перевірити залишок і відстежити рух грошових коштів.
2. Можливість оплати послуг (податки, штрафи, Інтернет, цифрове телебачення, мобільний зв'язок). Для зручності оплати (щоб не витрачати час на заповнення реквізитів) в сервісі можна створювати шаблони для того, щоб швидко здійснювати одні й ті ж платежі. Також багато банків пропонують сервіс «Автоплатеж», підключивши його, ви можете бути спокійні – все буде сплачено вчасно. Система за вас система буде самостійно списувати кошти з рахунку. Таким чином ви заощадите ще більше часу.
3. Можливість відкривати нові рахунки (вклади).
4. Переказ грошей з рахунку на рахунок, плата за кредитами та кредитними картками, поповнення електронних гаманців.
5. Переказ грошових коштів на рахунки інших клієнтів банку та сторонніх фінансових установ.
6. Відсутність комісії та спеціальної плати за користування. Більшість кредитних організацій не стягують додаткові кошти за користування інтернет-банкінгом.
Ризики використання сервісу
Недотримання необхідних правил безпеки при використанні Інтернет-банку може бути загрожує грошовими втратами. У зв'язку з цим необхідно при проведенні будь-яких фінансових операцій онлайн
- перевіряти, чи встановлено з'єднання саме з сервером банку (є префікс https перед веб-адреса сайту організації), щоб уникнути використання шахрайських ресурсів;
- використовувати ліцензійні версії систем антивірусного захисту, захисту від несанкціонованого доступу, від програм-шпигунів;
- не залишати комп'ютер без нагляду;
- після закінчення роботи в системі інтернет-банкінгу обов'язково виходити з системи, закривати вікно браузера з інтерфейсом банку;
- не залишати інформацію про логіні і паролі на комп'ютері, не розповідати про них нікому;
- раз в пару місяців необхідно міняти пароль входу в систему інтернет-банкінгу;
- по можливості потрібно уникати роботи через публічні точки доступу до Інтернету і не працювати з онлайн-банком через незахищені точки доступу до мережі;
- слід регулярно відстежувати виписки по рахунках (щоб уникнути шахрайського списання дрібних і великих сум).
Незважаючи на те, що крім плюсів, у онлайн-банкінгу є і свої мінуси, вважається, що за ним – майбутнє банківської системи. А як думаєте ви?