Зварювальний напівавтомат інверторного типу – незамінна знахідка, що спрощує життя зварника. Перший зварювальний напівавтомат з'явився в минулому столітті, і до наших днів удосконалився, зробивши зварювання більш простою процедурою.
Конструктивна особливість, яку має інверторний апарат, надає можливість регулювати параметри електричного напруги і струму завдяки вбудованому блоку живлення. Найчастіше все при виготовленні всіх блоків живлення мається на увазі застосування трансформаторів, розміри яких повністю залежать від необхідних характеристик.
Однак з появою на світ напівпровідникових приладів виявилася можливість виготовлення нових блоків живлення. Таким чином, з'явився пристрій інверторного типу, більш відомий, як зварювальний напівавтомат. Колись габаритний зварювальний апарат, а сьогодні компактний зварювальний інвертор, за своїм виглядом почав нагадувати коробочку незначних розмірів, напхану електронікою. В результаті технічного прогресу багато зварювальників дізналися про такий корисній в їх справі пристрій, як зварювальний апарат.
Що дозволяє пристрій?
Зварювальний інвертор має безліч переваг, серед яких особливим чином варто виділити його універсальність. Таким чином, до можливості зварювання вуглецевої сталі в середовищі захисного газу,зварювальний апарат дозволяє проводити скріплення алюмінію, нержавіючої сталі, чавуну та інших металів і сплавів.
Як вибрати напівавтомат?
Сучасний ринок електричних товарів сповнений розмаїття пристроїв інверторного типу, серед якого початківець зварювальник може з великою ймовірністю розгубитися, не зробивши вибір на користь оптимального. Нижче описані критерії, за якими слід здійснювати вибір пристрою інверторного типу.
При виборі апарат варто знати наступне:
Вибираючи зварювальний інвертор, головним чином, варто визначитися з його застосуванням.Напівавтоматичний інвертор повинен відповідати за своїми параметрами виконуваної Вами роботи. Тобто апарат повинен видавати необхідний струм, і це є, мабуть, основним критерієм.
Також, вибираючи інверторний апарат, варто точно визначити наступне: від якої мережі буде в подальшому харчуватися зварювальний напівавтомат? Говорячи простою мовою, при необхідності підключення до однофазної мережі потрібно відповідного типу інвертор. До того ж зварювальний апарат повинен бути нечутливим до перепадів напруги.
За умови постійної експлуатації пристрою знадобиться спеціалізований інверторний напівавтомат, який буде розрахований на тривалу роботу, і не згорить при перевантаженні. Варто відзначити, що інверторний напівавтомат, призначений для «аматорської» зварювання здатний безперервно працювати протягом п'яти хвилин.
Вибираючи інвертор, також корисно буде знати ще один критерій оцінки, якими повинен володіти інверторний напівавтомат, — універсальність. Так, один апарат може працювати тільки з електродним дротом, в той час як інший інвертор – зі штучними електродами, що відрізняються дорожнечею. В результаті буде вигідніше інверторний напівавтомат, здатний виробляти з'єднання металів за допомогою декількох типів дроту (в середовищі газу або без нього).
Ступінь автоматизації, якій має інвертор-одне з основних відмінностей між пристроями. Потрібно знати, що існує інверторний апарат, здатний виконувати подачу дроту в автоматичному режимі, а є такі, яким потрібна для цих цілей допомогу людини.
Якщо габарити більшості сучасних пристроїв не дуже відмінні один від одного, то їх вага все ж відрізняється. Полегшений зварювальний напівавтомат буде простіше і зручніше в експлуатації – це варто знати
Інверторний апарат може бути виконаний в різній комплектації. Таким чином, краще вибирати інвертор з позиції зручності використання.
Не потрібно обходити увагою виробника. Відмінно себе зарекомендувала Італія. Щодо китайських виробників варто сказати, що до них поки довіру зварювальником не надто проявляється, незважаючи на те, що їх пристрої можуть служити досить надійно. Також себе непогано зарекомендував інверторний апарат німецького проводиться. Вітчизняний інвертор починає поступово входити в моду».
Переваги апаратів
Сучасний зварювальний напівавтомат – ряд переваг, які неодмінно слід розглянути.
Гідність:
-Інвертор надійний і довговічний;
-Незначні габарити і маса обладнання;
-Апарат простий в експлуатації;
-Напівавтомат часто має примусову систему охолодження, а також захист від перегріву;
-Мінімізоване енергоспоживання;
-Імпортний напівавтомат (інвертор) є універсальним, і може працювати навіть з "порошковим" дротом (без застосування газу);
-Відсутність перешкод в електричній мережі;
-Можливість плавного регулювання струм;
-Високий ККД;
-Якісний зварений шов, отриманий при зварюванні в середовищі газу;
-Мінімальне розбризкування металу.
-Позначення в напівавтоматичному зварюванні:
MIG – зварювання металу в середовищі інертного газу;
MAG – скріплення металу в середовищі активного газу;
GMAW – дугове зварювання в середовищі газу.
За допомогою захисного газу дуга захищається дуга, а також зварювальна ванна. Розплавлений метал хімічно активний в середовищі газу. Застосування газу на кшталт аргону або гелію робить реакцію неможливою.
Принцип роботи
І професійний (промисловий), і побутовий інвертор має подібний принцип дії. Технологічна частина установки нескладна. Професійний апарат в основі має механізм, який за допомогою роликів виробляє подачу дроту в приймальне пристрій від котушки. Таким чином, рух роликів досягається шляхом застосування електроприводу.
З допомогою регулювання можна виставляти швидкість подачі дроту до газової грілці. До зварювальної ванни проводиться подача захисного технічного газу, охолоджуючої рідини, а також необхідних флюсів і присадки.
Також варто сказати, що професійний напівавтомат має ручний спосіб подачі електродного дроту. Всі операції подібного роду виконуються за допомогою спеціального пульта. Промисловий напівавтомат передбачає застосування заправки котушок дроту в ручному режимі використання, а також подальше Налаштування.