Плануєте зробити пропозицію «руки і серця» або красивий ювелірний подарунок, але виникло питання – який розмір кільця у другої половинки? Хочете слідувати модним трендам і купити фалангове кільце? Сподобалася прикраса на пальчик, але не впевнені, чи підійде вона коханій? Читайте в статті про прості способи, як дізнатися розмір кільця. Ми розповімо, яка з ідей не дасть помилитися, а які популярні варіанти можуть привести до помилки.
Розмір кільця – величина внутрішнього діаметра виробу в міліметрах. Кільце з діаметром 17 мм? Саме ця цифра – розмір прикраси. Від того, наскільки точно і правильно він буде обраний, залежить комфорт і ефектність кільця в образі. За посиланням - www.eurogold.ua можна знайти багато красивих кілець.
Поради, коли не варто дізнаватися розмір кола пальця:
в дуже гарячу або холодну погоду, при різких перепадах температури;
після занять спортом;
під час вагітності;
після тривалого перельоту;
після великого споживання рідини;
вранці чи пізно ввечері, коли для багатьох характерна набряклість.
Спосіб №1: по діаметру кільця
Найпростіший спосіб – виміряти лінійкою внутрішній діаметр прикраси з того ж пальця, на який потрібно нове кільце. Наприклад, діаметр дорівнює 1,7 см – 17 мм: ваш розмір – 17. Якщо не можете виміряти на кільці, покладіть виріб на аркуш паперу, обведіть всередині і виміряйте діаметр (дві протилежні точки по колу через центр кола). Важливо: користуючись цим способом, пам'ятайте, що кільця з широкою шинкою сидять більш щільно, ніж тонкі. Тому їх діаметр завжди трохи більше. Впритул можна купувати тільки тонкі кільця з обідком до 3 мм.
Спосіб №2: за шаблоном
Багато виробників радять завантажити лист-шаблон з різними розмірами. Потім кільце потрібно прикласти до одного з більш-менш відповідних кіл, щоб визначити розмір! Хоча є велике але! Тут зіграти проти задумки може м'яка форма шаблону і неправильно заданий масштаб.
Спосіб №3: нитка, мірна стрічка або смужка паперу
Ще один популярний рада-взяти щільну нитку або смужку паперу, обмотати навколо пальця нижче суглоба, обрізати кінці і зробити на них позначки. Щоб отримати конкретну цифру, довжину відрізка в міліметрах радять поділити на число π (3,14). Або скористатися таблицею. Найменші фалангові кільця 15 розміру позначають, що нитка довжиною – 47 мм
Важливо: спосіб має дуже високу похибку, так як будь-яке кільце, на відміну від нитки або паперу має певну товщину, ширину і дизайн. Кільця з паперу, ниток і металеві вироби – абсолютно різні поняття. Нитка може занадто втиснутися в шкіру, а папір навпаки – доплюсувати зайве.
Спосіб №4: за розміром одягу
Сама спірна теорія, що дізнатися розмір за розміром одягу – один з кращих способів. Але практика абсолютно не виправдовує ці дані. Тому не радить ризикувати! Люди з одним розміром одягу можуть мати розміри кілець з різницею в 0,5 мм і навіть цілий сантиметр.
Всі ідеї, де потрібно вирізати схеми з паперу, намагатися дізнатися охоплення пальця, поки кохана спить, або звіряти його з розміром монети, відбитками рук на глині або папері, на рукавичці – не дадуть точну цифру.
Як непомітно дізнатися розмір кільця
Кільце на подарунок або помолвочное прикраса-та ще завдання для хлопців. Для цього потрібно дізнатися саме розмір безіменного пальця. Пропонуємо кілька різних способів:
непомітно взяти прикрасу з скриньки і прийти з ним в магазин, де консультант за допомогою пальцеміра і кольцеміра визначать розмір;
виміряти лінійкою діаметр кільця з безіменного пальця лівої руки;
приміряти аксесуар на свій палець і зробити позначку;
прогулятися по торговому центру і зробити "пробний" Ювелірний сюрприз: срібна каблучка або стильна прикраса з фіанітом;
взяти в союзники сестру, маму або подругу дівчини;
зробити іграшкова кільце з дроту від шампанського, паперу або нитки і жартома приміряти на палець другої половинки.
розмір кільця
Точну цифру можливо обчислити за допомогою пальцеміра (праворуч) і кольцеміра (ліворуч)
Важливо: Якщо ширина обідка кільця, яке ви плануєте купити, більше 7 мм, прикраса необхідно купувати на 0,5 розміру більше. Наприклад, кільце, яке ви носите, має ширину шинки 5 мм, і воно 16 розміру. Отже, кільце з шинкою 7 мм і більше на цей палець, вам необхідно купувати 16,5 розмір.
Чи можна поміняти розмір кільця
Все залежить від конструкції і дизайну: чим вони нестандартніше, чим більше на кільці вставок і чим оригінальніше форму обідка, тим більша ймовірність, що змінити розмір не можна. Найпростіше це зробити з класичними гладкими моделями. А от якщо на прикрасі є гравірування, обсипання камінням або аксесуар виконаний у вигляді дорогоцінного мережива, процедура обійдеться дорожче або майстер не ризикне псувати кільце. Те ж саме стосується кілець-доріжок, варіантів з пружинною закріпкою, не можна поміняти розмір кільця-корони або аксесуара з емаллю, керамікою, кільця-трансформера.
Цікаво: найлегше підібрати безрозмірне кільце з відкритою шинкою. Навіть при невеликій похибці прикраса можна відрегулювати під себе.
Американські розміри кілець, японські, англійські та інші
Традиційні для нас розміри кілець при замовленні або покупці в Америці, Англії або Парижі будуть виглядати інакше. Знаючи тільки охоплення пальця або розмір прикраси за допомогою спеціального калькулятора в інтернеті можна визначити розмір по одній з систем. Для західних країн характерно визначати його по колу пальця, а не діаметру кільця. Існують і формули, що дозволяють перевести розмір:
американський = (український – 11,5):0,83;
японський = (український + 12,67)*3;
Англійська -- (Українська – 11,5):0,4.
Наприклад, в американській системі наш 15,5 розмір ідентифікується як 5,5 при охопленні пальця 50,3 мм; 16,5 розмір перекладається як 6; 17 як 6,5; наш 19 як американський 9.
Ці способи підійдуть, якщо хочеться зробити коханій справжній сюрприз або замовити кільце для себе в інтернет-магазині «Укрзолото»! Зверніть увагу, що жоден з них не є точним на всі 100%. Тому фахівці радять перевірити розмір кілька разів в різний час доби або різні дні тижня.