Вертикальні резервуари
Об'єктевертикальні резервуари-це судини призначені для зберігання рідин побутового та промислового призначення. Вертикальні резервуари і ємності знайшли широке застосування в промисловості для зберігання рідин і дозволяють створювати ємнісні сховища будь-якого обсягу та призначення. Якісні резервуари можна знайти на сайті компанії Центррезервуарсервис
Безперечна гідність таких сховищ-масштабованість. Це дозволяє на невеликій території організувати нафтосховище (паливосховище) практично будь-якого обсягу, адже площа займана вертикальною ємністю в 1000 куб. м. становить всього лише близько п'яти десятків квадратних метрів.
Іншим важливим достоїнством вертикальних резервуарів перед полімерними є можливість їх ремонту і стійкість до впливу перепадів температур.
Вертикальні ємності і резервуари застосовують для організації нафтобаз і нафтосховищ, а також для зберігання нафтопродуктів та пально-мастильних матеріалів на виробництві.
Основна перевага вертикальних ємностей і резервуарів - зкономия займаного місця, що забезпечує безперешкодну установку ємнісного обладнання на порівняно невеликій ділянці землі.
Виробництво вертикальних резервуарів
Обсяг вертикальних резервуарів зазвичай становить сотні, а іноді і тисячі кубометрів, що певну проблему при їх транспортування до місця монтажу. Для вирішення цієї проблеми існують деякі рішення:
Виробництво вертикальних резервуарів в рулонах (метод рулонування РВС);
При такому способі полотнища збираються з оброблених по периметру листів певного розміру. Потім їх зварюють і відправляють для згортання в рулони.
Полистова збірка (метод полистової збірки РВС);
Для цього методу застосовуються листи максимальних певних розмірів. Кромки листа обробляються на стаціонарних верстатах. Деталі стінок листів з обробленими кромками вальцюються на проектний радіус і укладаються в спеціальні контейнери ложементи для транспортування.
Комбінована збірка РВС;
Види вертикальних резервуарів
Основний асортимент вертикальних ємностей і резервуарів:
Вертикальні одностінні ємності і резервуари для нафтопродуктів (дизельне паливо, бензин, мазут та інші ПММ);
Вертикальні двостінні ємності і резервуари для нафтопродуктів (дизельне паливо, бензин, мазут та інші ПММ);
Вертикальні одностінні ємності і резервуари для води і спирту;
Вертикальні двостінні ємності і резервуари для води і спирту;
Пожежні Вертикальні ємності і резервуари для зберігання запасів води;
Вертикальні одностінні ємності і резервуари для різних хімічних речовин і добрив;
Ємності і резервуари для водонапірних веж.
Вертикальні резервуари
Вертикальні резервуари мають ряд особливостей в порівнянні з горизонтальними резервуарами, що в першу чергу зумовлене їх великими обсягами. Однією з особливостей є будова даху. Так по виду даху вертикальних резервуарів ділять:
з плоским дахом
з конічним дахом
зі сферичним дахом
з понтоном-РВСП
з плаваючим дахом-РВСПК
Днище вертикального резервуара виконується звареним зі сталевих листів, має ухил від центру до периферії рівний 2%. Ухил на днище необхідний для стоку і видалення рідини при підготовці виробу до ремонту.
Відвантаження вертикального резервуара об'ємом 31 куб. м. конструкції вертикальних резервуарів об'ємом понад 40 м. куб. виготовляються у вигляді рулонованих полотнищ, згорнутих в габаритні для транспортування рулони. Що дозволяє їх перевозити на значні відстані і вже безпосередньо на місці експлуатації проводити їх монтаж.
Комплектація вертикальних резервуарів
До складу поставки зазвичай входить наступне обладнання:
Світловий люк, призначений для провітрювання і освітлення внутрішнього об'єму резервуара під час ремонту і зачистки;
Вентиляційний патрубок, що забезпечує вентиляцію всередині резервуара при виконанні ремонтних робіт;
Дихальний клапан, пристрій для випуску газоповітряної суміші при наборі рівня в резервуарі і введення повітря всередину при зниженні рівня рідини при спорожненні або наповненні ємності;
Замірний люк, призначений для вимірювання рівня рідини і взяття проб;
Люк-лаз, призначений для проникнення робочих всередину резервуара при виконанні ремонтних або очисних робіт, а також для забезпечення вентиляції;
Рівнемір, що дозволяє оцінити рівень наповнення резервуара;
Сходи для підйому на кришку резервуара з майданчиками;
Огорожа.
Монтаж і експлуатація вертикальних резервуарів
Процес виготовлення вертикального резервуара для топливаДля монтажу вертикальних резервуарів використовують підготовлені майданчики, які розраховують з урахуванням того, яка речовина буде зберігатися в ємності. Найчастіше на майданчик спочатку вирівнюють, укладають баласт з піску і щебеню. Днищем резервуар встановлюється на піщану подушку, що дозволяє вирівняти тиск по всій поверхні днища. Навколо резервуарів влаштовується бетонна вимощення, яка має ухил у напрямку назовні. Виріб може бути оснащений люками на даху, які призначені для огляду внутрішнього об'єму, провітрювання і освітлення під час ремонту і зачистки.
У певних випадках вертикальні резервуари можуть занурюватися в грунт на попередньо підготовлений майданчик.
Занурення резервуарів вертикального типу зазвичай великих обсягів обумовлено технічними особливостями. При зануренні в грунт резервуара знижується ймовірність пошкодження резервуара, тому що спеціальні прийоми дозволяють грунту врівноважити тиск вмісту на стінки резервуара.
Використання вертикальних резервуарів для пожежогасіння
Останнім часом набули широкого поширення пожежні резервуари для зберігання води призначеної для гасіння пожежі. Такі резервуари встановлюють на узвишші 3-7 метрів над землею, для подачі води без використання електронасоса у випадках відключення електроенергії. Резервуар встановлює на сталевих або бетонних опорах і обладнаний всім необхідним для подачі води. Також зовсім недавно асортимент продукції вертикальних резервуарів поповнився ємностями і резервуарами для водонапірних веж. Зважаючи на те, що вертикальний резервуар займає менше місця, ніж горизонтальний, то його можна розмістити на меншій площі і використовувати в якості пожежного резервуара для зберігання запасів води, призначеної для пожежогасіння або для зберігання технічної води.
Кілька століть тому населення використовувало природні височини для спорудження ставків, що дозволяють накопичувати в них воду під час дощу або за допомогою відводів від річки, щоб використовувати її під час пожежогасіння.
Вертикальні ємності для водонапірних веж
Вертикальні резервуари для зберігання паливаемкості і резервуари для водонапірних веж виготовляються за умовами замовника. При цьому вони також забезпечуються необхідні навісним обладнанням для подачі води, кріпильними елементами, сходами, підйомами і елементами для кріплення утеплювача і зовнішньої обшивки листовим залізом.