До недавнього часу лінійка смартфонів Apple була проста і зрозуміла для розуміння, оскільки раз у рік уявлялося дві моделі. Фаблет зі словом Plus в назві через свою вартість вважався флагманським апаратом і тому питання, що купувати у цільової аудиторії не виникало, як і мук вибору до виходу нового пристрою. З 2017 року все це кануло в лету, оскільки покупцям доводиться знаходити відмінності iPhone 8 Plus від iPhone X, і навпаки.
Габарити, вага моделей
Для початку можна порівняти вагу і габарити виробів. Несподівана новинка в особі iPhone X важить 174 грама і має габарити 143.6х70.9х7.7 мм. Колишній флагман важче, коротше, ширше і тонше — 202 грама, 158.4х78.1х7.5 мм. Габарити з урахуванням виступає модуля камери в обох пристроїв.
Дизайн моделей
Найчастіше порівняння iPhone 8 Plus і iPhone X стосується дизайну. 10-ка пропонується з двома колірними рішеннями-сріблястому і темно-сірому. У першому випадку бічні сторони мають хромоване покриття, а в другому — пофарбовані в чорний колір, як і рамка дисплея. У 8-ки на додаток до згаданих вище колірних рішень є "золота" версія. У обох пристроїв тильна сторона виконана зі скла від компанії Corning, але не Gorilla Glass. Матеріал створений спеціально для Apple і відрізняється високою стійкістю до пошкоджень.
Дисплей
Ключовою відмінністю айфона 10 від айфон 8 плюс є дисплей. Якщо коротко, то це розрив шаблонів і когнітивний дисонанс, як цільової аудиторії, так і численних китайських виробників смартфонів, «як у Apple». Все через вирізу у верхній частині екрана, який швидко знайшов неофіційну назву»монобровь". Простір по обидві сторони від нього використовується для виведення інформації про Wi - Fi, сигналі мережі і заряді акумулятора. З технічної точки зору ключовою відмінністю від 8-ки є використання OLED-технології. Вона забезпечує контрастність 1 млн до 1 і яскравість до 635 ніт, що дозволяє комфортно користуватися дисплеєм при яскравому сонячному світлі. І, звичайно ж, дозвіл 2436х1125, завдяки чому щільність пікселів на дюйм досягає 458.
8-й iPhone оснащується тим же IPS-дисплеєм, що і попередня модель — дозвіл FHD і 401 пікселів на квадратний дюйм. Контрастність сильно нижче, ніж у флагмана, і становить 1300 до 1. Якість зображення забезпечується технологією True Tone і розширеним колірним охопленням. Характеристики Айфон 8 плюс вище тільки по яскравості — в автоматичному режимі вона досягає 725 ніт.
Процесор, ОЗП
У плані продуктивності характеристики iPnone 8 Plus і X ідентичні. В обох пристроях використовується одна і та ж апаратна платформа на основі 64-бітного процесора A11 Bionic з 6 ядерних ARMv8-A і підтримкою алгоритмів штучного інтелекту. Оперативної пам'яті по 3 ГБ, а постійної-по 64 або 256 ГБ. В результаті обидва пристрої виявляються в топі практично всіх синтетичних тестів на продуктивність.
Об'єм акумулятора
Порівнюючи айфон 8 плюс і айфон х, можна виявити, що різниця в ємності акумулятора незначна. У першому випадку це 2675 маг, а в другому — 2716 маг. Підтримка швидкої зарядки є у обох пристроїв. Автономність визначається активністю користувача. І тут порівняння трохи не на користь 10-ки з її дозволом і особливостями OLED-дисплея.
Технології TouchID і FaceID
Поряд з екраном, одним з радикальних нововведень в 10 - ці стала відмова від датчика відбитка пальців. Замість нього використовується FaceID, технологія ідентифікації користувача по обличчю. Вона використовує дані інфрачервоного датчика, лазерного проектора, які обробляються процесором. Працює в темряві і з головними уборами, але, як показує практика, не з близнюками, які можуть розблокувати смартфони один одного.
В цьому плані характеристики iPhone 8 Plus краще, оскільки використовується класичний датчик відбитків TouchID. Модуль 2-го покоління, що з'явився ще в 6S, спрацьовує миттєво і безпомилково.
Камера
Характеристики iPhone X і 8 Plus по фронтальній камері ідентичні. Використовується один і той же модуль роздільною здатністю 7 МП. За розташованої на тильній стороні здвоєною камері дозволом 12 МП відмінностей трохи більше. У флагмана обидва об'єктиви мають оптичну стабілізацію. Камера з телеоб'єктивом у 8 Plus позбавлена цього важливого доповнення. В цьому модулі є і куди менш значуща відмінність по апертурі — 2.8 проти 2.4. На практиці ці відмінності настільки незначні, що обидва апарати демонструють високу, але разом з тим фактично однакову якість фото і відео.
Зв'язок
Айфон 10 за характеристиками в плані комунікаційних можливостей ідентичний моделі 8 Plus. Для ринку північноамериканська компанія поставляє апарати з модемом від компанії Intel. Сучасне рішення підтримує максимальну на сьогоднішній день агрегацію LTE-частот. Також є модуль Bluetooth в його останній 5-й ітерації, а також NFC, який використовується тільки при роботі Apple Pay. Wi-Fi в обох випадках 2-діапазонний — 802.11.
Зручність інтерфейсу
10-ка стала першим «айфоном», де була змінена робота інтерфейсу. Він обзавівся управлінням жестами, що в поєднанні з розпізнаванням особи привносить в повсякденне використання відчуття чарівництва. Берете смартфон звичним чином, у нього активується дисплей, а потім помахом (свайпом) пальця вгору апарат розблокується. Рухи в різні боки з утримуванням пальця в нерухомому положенні в різних частинах екрану дозволяє активувати багато функцій, починаючи від виклику екрану багатозадачності і закінчуючи відкриттям «Пункту управління». У свою чергу, 8 Plus задовольняється всіма "фішками" iOS 11, включаючи барвисту анімацію.
Укладення
Якщо не брати до уваги технічні характеристики Айфон 10, то це не просто хороший гаджет, а щось більше. По суті, це найяскравіше оновлення смартфонів Apple. Управління жестами зручно і інтуїтивно зрозуміло, а «монобровь» зверху завдяки грамотному використанню простору дисплея по обидві сторони цього вирізу виглядає органічно.
У свою чергу, 8 Plus приваблює великим екраном і тривалим часом роботи. Варто відзначити ергономіку цього апарату. Вона точно така ж, як і у попередніх моделей. Це звично і тому, поряд з іншими особливостями смартфона і «золотим» колірним рішенням, є ще одним вагомим чинником вибору. Тут також не можна не згадати про комплектуючих. За винятком дисплея, вони ідентичні тим модулям, які використовуються в стоїть відчутно дорожче моделі X.