З даної статті ви зрозумієте як правильно заряджати Li-Ion (літій-іонний) акумулятор, а так само навчитеся його правильної експлуатації і обслуговування. Подібні знання продовжать життя вашої батареї. Якісні батареї можна придбати за посиланням - https://mobimaster-gsm.com.ua/g19819860-akkumulyatornye-batarei-dlya
Літій-іонний акумулятор отримав таку широку поширеність завдяки простоті виробництва, невисокої вартості та кількості циклів зарядки-розрядки. Але щоб оцінити ці переваги, необхідно правильно експлуатувати Li-Ion акумулятор.
Правила експлуатації змінюються в залежності від типу акумулятора. Наприклад, батареї Ni-MH і Ni-Cd необхідно повністю розряджати перед зарядкою. В іншому випадку відбувається укрупнення елементів, і обсяг акумулятора знижується. Однак правило «купив телефон – разряди його в «нуль», а потім заряди і повтори цикл кілька разів» не є універсальним і до Li-Ion не відноситься.
Як заряджати Li-Ion (літій-іонний) акумулятор
Тому перш ніж застосовувати зазначені нижче рекомендації, подивіться на акумулятор. На ньому має бути написано, що він літій-іонний (Li-Ion). Тільки в цьому випадку користуйтеся наступними правилами експлуатації.
Не розряджайте акумулятор в «нуль» занадто часто.
Повністю розрядити акумулятор все одно не вийде. Захисна плата відключає пристрій при досягненні певного мінімуму. Повна розрядка можлива лише в разі, якщо ви розберете батарею і приберете захисну плату. Li-Ion і Li-Pol акумулятори не переносять частої повної розрядки. Тому вони і продаються зарядженими на 2/3.
Ставте пристрій заряджатися, коли на батареї залишається 10-20%
Повідомлення типу "будь ласка, підключіть зарядний пристрій", з'являється при досягненні заряду позначки в 10-20% не просто так. Дотримуйтесь рекомендацій виробників і підключайте зарядний пристрій.
Але не обов'язково чекати такого падіння. Якщо є можливість поставити телефон або ноутбук на зарядку, зробіть це. Регулярна підзарядка не є панацеєю, але чим частіше ви заряджаєте Li-Ion, тим довше він буде працювати.
Періодично калібруйте батарею
Калібрування має на увазі повну розрядку і подальшу зарядку пристрою. Ніякого протиріччя з першим правилом: калібрування необхідно робити приблизно раз на три місяці.
Калібрування не продовжує термін служби акумулятора безпосередньо, а лише допомагає контролеру правильно визначати ємність батареї. Якщо контролер визначає кількість заряду неправильно, пристрій доводиться частіше заряджати. Витрачаються цикли зарядки-розрядки, акумулятор швидше виходить з ладу.
Використовуйте оригінальний зарядний пристрій
Оригінальність в контексті даної проблеми потрібна, щоб убезпечити себе від використання неякісної продукції. Якщо ж Ви впевнені, що технічні характеристики стороннього пристрою відповідають характеристикам оригінального зарядника, то ніяких проблем не виникне.
Намагайтеся не користуватися «жабками»
По можливості відмовтеся від зарядки акумуляторів за допомогою жабки. Використання несертифікованих пристроїв небезпечно, бувають випадки, що "жабки" запалюються в процесі зарядки.
Якщо все ж використовуєте «жабку», зверніть увагу на інформацію, зазначену на корпусі. Якщо максимальна ємність нижче, ніж обсяг акумулятора, то батарея просто не зарядиться до кінця. До вибору Power Bank вимоги аналогічні — зовнішній акумулятор повинен підходити пристрою за всіма параметрами.
Зберігайте акумулятор з невеликою кількістю заряду
Зберігати Li-Ion акумулятори необхідно зарядженими. Рівень заряду повинен бути на рівні 30-50%. Якщо від холоду або довгого зберігання акумулятор повністю розрядиться, захисний контролер відключить його, так що нічого страшного не станеться.
Не допускайте перегріву і надмірного охолодження
Літій-іонні батареї не можна залишати під прямими сонячними променями і піддавати впливу високих температур. Максимально допустимі температури використання таких акумуляторів – від -40 C до +50 C. Однак при температурі -40 C працюють тільки спеціальні морозостійкі серії, звичайні батареї відключаються вже при -20 C.