Покрокова інструкція
Далеко не всі приватні будинки підключені до системи опалення та гарячого водопостачання. Багатьом домовласникам доводиться вирішувати це питання самостійно. І оптимальний варіант — хороший газовий котел, який забезпечить вас теплом і гарячою водою.
Як вибрати відповідне обладнання?
Котел-це відносно простий пристрій для підігріву води за рахунок горіння палива - в разі газового котла це газ. Газовий котел-це пальник, теплообмінник, насос, який забезпечує циркуляцію води, відведення для продуктів згоряння і панель управління. Зовні газовий котел являє собою прямокутний корпус розміром з невеликий холодильник. Добрі Газові котли Baxi на Сантопе.
Як вибрати газовий котел для приватного будинку і на що звернути особливу увагу при виборі?
Пропонуємо вам скористатися простою покроковою інструкцією, яка дозволить вам визначитися із загальними вимогами до цього обладнання.
Визначтеся з очікуваннями від установки газового котла:
крок 1 Перше питання, на який потрібно відповісти при виборі газового котла: «Для чого він вам потрібен?". Зазвичай газові котли купують або для вирішення проблеми опалення, або і для опалення, і для нагріву води. Якщо вас цікавить тільки опалення, дивіться в сторону одноконтурних котлів. В таких котлах холодна вода надходить через одну трубу, нагрівається і виходить через іншу. Це дуже прості пристрої, недорогі і при покупці, і в експлуатації, оскільки паливо вони витрачають економно. Якщо ви хочете раз і отримати опалення і гарячу воду, вам потрібно двоконтурний котел з двома системами — для обігріву і для подачі гарячої води. Багато подібні моделі оснащені двома теплообмінниками, хоча зустрічаються і агрегати з одним теплообмінником.
Складіть список з характеристиками будинку:
крок 2 Для того щоб визначитися, який газовий котел краще, потрібно точно знати характеристики приміщення. І найважливіша з них — площа будинку. Від розміру приміщення залежить необхідна потужність газового котла. Приблизно розрахувати потрібну потужність досить просто — для обігріву 10 квадратних метрів потрібно 1 кВт енергії. Однак якщо точно дотримуватися цієї формули, котлу постійно доведеться працювати на граничній потужності, а це може скоротити термін його служби. Тому до отриманої цифри слід додати приблизно 20%. Тобто, наприклад, для обігріву невеликого котеджу площею 80 квадратних метрів потрібно котел потужністю не 8, а 10 кВт. При більш точних обчисленнях в розрахунок беруться такі показники, як висота стелі, розмір вікон, наявність додаткового утеплення, особливості клімату і навіть розташування будинку — наприклад, для опалення будинку, розташованого на продувається вітрами пагорбі, потрібно більш потужний котел, ніж для обігріву котеджу, побудованого в тихій низині. На замітку Якщо будинок обладнаний теплою підлогою, до потужності котла потрібно додати ще як мінімум 20%. Оцініть бюджет: крок 3 найзначніше на вартість газового котла впливають два параметри — кількість контурів і потужність. Чим котел потужніший, тим він, природно, дорожче. Наприклад, високоякісний настінний одноконтурний котел від компанії Vaillant потужністю 12 кВт обійдеться вам приблизно в 18 тисяч гривень, а така ж модель, але потужністю 36 кВт — вже в 40 тисяч. В середньому вартість хорошого побутового газового котла становить 18-50 тисяч гривень.
Виберіть бренд:
крок 4 На бренді економити безумовно не варто. Звичайно, завжди можна знайти дешевий «безіменний» газовий котел, але такий підхід пов'язаний з великим ризиком. Вибираючи агрегат, віддавайте перевагу відомим і перевіреним часом маркам. Безумовно гідні довіри такі марки, як Viessmann, Buderus, Vaillant, Ferroli, Western, Protherm, Ariston, Baxi та Mora. Майте на увазі, що відома марка — це не тільки гарантія якості, але і широка мережа сервісних центрів, відсутність проблем з ремонтом і запчастинами, економічність і екологічність (оскільки великі компанії використовують сучасні розробки, що дозволяють скоротити витрату палива) і широкий вибір моделей для будь-яких потреб.
Визначте, який тип газового котла найкраще підійде для будинку:
Крок 5 Тепер, коли ви визначилися з базовими характеристиками, перейдемо до більш детального вибору котла. Розглянемо основні моменти, на які слід звернути увагу. Матеріал теплообмінника. Найчастіше їх роблять з міді, нержавіючої сталі або чавуну. Мідні теплообмінники найдорожчі, але зате вони мають масу незаперечних переваг: вони довговічні, стійкі до корозії, легкі і при цьому забезпечують відмінну теплопередачу. Сталеві теплообмінники поширені ширше всього. Причина такої популярності — невисока вартість і стійкість до механічних пошкоджень. Однак є і мінус-ризик корозії. Чавун відрізняється дуже хорошою теплопередачею і, за умови правильної експлуатації, довговічністю. Його головний мінус — велика вага. Тип монтажу. Для опалення та водопостачання великих будинків (від 250-300 квадратних метрів) краще підходять підлогові котли — вони більше і масивніше, але і могутніше. Для маленьких котеджів і дачних будиночків підійдуть і компактні настінні котли. Тип камери горіння. Вони бувають відкритими і закритими. Котли з відкритими камерами забирають повітря для підтримки горіння прямо з приміщення, а для відведення продуктів згорання необхідно облаштувати димар. Такі котли можна встановлювати тільки в нежитлових, спеціально обладнаних кімнатах. Котли з закритими камерами можна встановлювати де завгодно, їм потрібен тільки горизонтальний димар з виходом на вулицю. Але за зручність доводиться платити — такі моделі котлів коштують дорожче, ніж газові котли з відкритою камерою горіння.
Вивчіть експлуатаційні характеристики котла:
крок 6 Котел повинен бути не тільки ефективним, але і зручним у використанні і безпечним. Щоб оцінити ці критерії, зверніть увагу на електронну складову обраної моделі. Сучасні газові котли оснащені масою додаткових опцій, що забезпечують комфорт і безпеку агрегату. Наприклад, поцікавтеся системою регулювання потужності котла. Найпростіші моделі мають тільки два режими — «включення і вимикання». Купивши такий котел, ви не зможете вибирати і регулювати режими роботи. А це не завжди зручно - і безумовно неекономічно. Котли, які можуть працювати в декількох режимах, набагато комфортніше у використанні і дозволяють зберегти паливо. Найкращі газові котли оснащені системою плавного регулювання, а також автоматичною системою настройки. Деякі моделі можуть включатися і вимикатися по таймеру — наприклад, днем, коли всі мешканці на роботі, такий котел буде підтримувати мінімальну температуру, а ввечері включатися на повну потужність. Безпека — ще один важливий момент. Сучасні газові котли від відомих виробників оснащені термостатами, які вимикають агрегат при перегріві, клапанами скидання тиску, системою блокування, яка спрацьовує при пожежі або відключенні електрики. Чи можна вирішити самостійно, який газовий котел вибрати для опалення приватного будинку? Теоретично — так, але в цій справі стільки тонкощів, що надійніше буде доручити це професіоналам. Великі магазини котлів пропонують не тільки газові котли, але і цілий спектр послуг з підбору, встановлення, налагодження та сервісного обслуговування.
Газовий котел можна підключити на будь-якому етапі — і під час ремонту або будівництва, і після завершення всіх оздоблювальних робіт. Проте вирішувати питання з опаленням за допомогою котла краще ще на стадії проекту, оскільки деяким моделям потрібно окреме приміщення.