Алергія на одяг, на жаль, все частіше і частіше турбує людей різного віку. Ймовірно, цьому сприяє не найкраща екологічна обстановка, постійні стресові ситуації, неправильне харчування, малоактивний спосіб життя. Як же бути, щоб комфортно відчувати себе? Особливо актуальний цей В опитування щодо дитячого одягу-як її вибирати, щоб уберегти малюка від алергії і роздратування шкіри? На що варто звертати увагу при виборі тканини, розглянемо в цій статті. Добрі та якісні речі для малечі - https://www.rechi-dlya-malechi.com.ua/
Алергія на тканину – чому виникає?
Генетична схильність, слабшання імунітету внаслідок зовнішніх стресів – причини можуть бути різні. Точної відповіді, на жаль, немає навіть у кращих лікарів. З якихось причин людський організм починає сприймати ту чи іншу речовину як "агресора", "ворога" і гіперактивно на нього реагувати. Імунна система організму починає реагувати занадто активно, виникають симптоми алергії: набряк, почервоніння, кропив'янка, свербіж. Алергія на тканину виникає переважно у дітей, так як їх організми ще не повністю сформували захисні імунні механізми, проте, зустрічається і у дорослих. Найчастіше алергію викликають вовняні тканини, але і бавовняні, лляні і синтетичні тканини також можуть дати реакцію на шкірі. Чому?
Які тканини вибирати?
Безпосередньо волокна бавовни, льону або вовни не викликають алергії. Реакцію дає ту речовину, яким волокна оброблені. У випадку з вовняними тканинами це натуральний ланолін-речовина, яка виділяється шкірою тварин для змащення і захисту шерсті від вологи і бруду. Якщо у вас алергія на овечу шерсть, спробуйте вибирати теплий одяг з вовни інших видів тварин:
- альпаки,
- лама,
- верблюд,
- кашмірських кіз (кашемір).
Такі матеріали дорожче, але дратівливий потенціал в них нижче. У разі, коли будь-яка шерсть некомфортна, її можна замінити на сучасні синтетичні матеріали:
-
- акрил,
- поліакрил,
- фліс,
- поліестер.
Бавовняні і лляні гіпоалергенні тканини
Алергія може виникнути і на тканини з бавовни і льону. В такому випадку варто з'ясувати, чи не оброблені дані матеріали складами, які оберігають тканину від зминання, вологи, вітру, швидкого зносу? Саме синтетичні барвники, просочення і обробка може виявитися алергеном для шкіри. У такому випадку варто уникати одягу і тканин, на яких стоять позначки «не вимагає прасування», «мерсеризовану», «не втрачає колір» і т. д.
Обирайте матеріали, на яких стоять значки "Екотекс", "органічний", "натуральний" - це гарантує відсутність в тканини небезпечних просочень і покриттів.
Кропива, бамбук, евкаліпт – для захисту ніжної шкіри
Такі екзотичні матеріали, як бамбук, кропива і евкаліпт, вважаються гіпоалергенними. Зрозуміло, 100% гарантію не дасть ніхто, але шанс розвитку алергії при носінні таких тканин набагато нижче. Евкаліптові тканини (вони ще називаються "тенсел", "орцел" і "ліоцелл", в залежності від країни), а також бамбукові і тканини з кропиви не містять пилових кліщів, мають антибактеріальні властивості, м'які і приємні до тіла. Одяг з них ідеальний для алергіків.
Синтетика на варті здоров'я
Для найбільш чутливих людей підходять тканини з синтетичних волокон, так як вони повністю позбавлені будь-яких природних речовин і мають задані при виробництві властивості. Фліс, нейлон, акрил і поліакрил можуть стати альтернативою натуральним тканинам. Єдина умова – частий і дбайливий догляд, регулярне прання, щоб волога, що виділяється тілом, надовго не залишалася на тканини, дозволяючи розмножуватися хвороботворним бактеріям.
Сучасний ринок тканин і текстильних матеріалів дозволяє людям з алергією виглядати стильно і з комфортом вести звичний спосіб життя.