Той, хто буде запевняти в непорушності «правил годинникового етикету», насправді лукавить. Наручний годинник поширилися менше ста років тому і за свій недовгий вік, ледь освоївши якісь правила і засади, тут же починали їх спростовувати. Наприклад, відповідь на питання "який годинник носити з діловим костюмом", даний тридцять років тому, дуже б здивував сучасних покупців. У 1980-х бізнесмени, надівши різнокольорові поліестерові костюми, дружно йшли по Уолл-стріт з електронними Casio і Timex. Зате, якщо відсунути тимчасову планку ще далі, років, скажімо, на п'ятдесят, то ми відразу станемо набагато ближче до сучасних стандартів ділового етикету. Якісні годинники від офіційних виробників - timebar.ua/
Якщо звернутися до заповітів дідусів, то правила носіння годинника з костюмом виглядають так:
1. Мінімум індикації
2. Тільки світлий циферблат
3. Вдень жовте, ввечері-біле
Останнє відноситься до матеріалу корпусу. Запам'ятати просто – за кольором відповідного «світила». Дійсно, правила хорошого тону свідчать, що з повсякденним костюмом (який може бути чорним тільки у трунаря) треба носити годинник жовтого або рожевого металу, а з парадним вечірнім костюмом – білого.
У тому, що стосується функціональності, то класичні стандарти наказують діловому аксесуару обмежиться календарною індикацією. Зате у всіх видах: від звичайного вікна із зазначенням дати до вічного календаря з необов'язковою, але видовищною місячної фазою.
Календар доречний і може принести реальну користь (дату правильну на договорі поставити, наприклад), тоді як інші функції можуть відволікати візаві і збивати з думки. Саме тому, хоча правила етикету предків вже щосили сьогодні порушуються, варто дотримуватися найголовніше. Отже. Можна надіти з костюмом хронограф. Можна годинник в сталевому корпусі. Можна з чорним циферблатом. Навіть старовинні Дайверські Годинники можна. Головне – годинник повинні бути тонкими. Висота корпусу не повинна перевищувати 10-12 мм, щоб він вільно поміщався під манжетою сорочки.
Хороший тон вимагає, щоб годинник був на 2/3 приховані рукавом. Так що, вибираючи костюмний аксесуар, варто також простежити, щоб на корпусі не було сильно виступаючих деталей, які можуть чіплятися за манжету, а ремінець щільно обхоплював зап'ясті, щоб годинник не сповзали до кисті.
Особливості вибору годин для вечірніх і урочистих заходів
Рекомендації вибору класичних наручних годинників до вечірнього костюму ще суворіше. Насправді, якщо всерйоз дотримуватися правил етикету, то на формальний урочистий захід годинник надягати взагалі не варто. Тому що в такій обстановці навіть випадково поглянути на циферблат – це проявити верх невихованості. Саме це, до речі, стало за легендою однією з причин винаходи репетира – замість того, щоб дивитися на годинник, власник міг натиснути на слайдер під столом і тихо послухати сигнал точного часу.
Оскільки смокінг передбачає тільки класичну білу сорочку і неодмінно з запонками, то важливо стежити, щоб колір корпусу годин поєднувався з металом запонок. Самий безпрограшний варіант – це білий дорогоцінний метал (біле золото або платина) або полірована сталь, але, в принципі, підійде і ансамбль з жовтого золота, якщо дизайн циферблата буде дуже суворим і класичним і оснащений тільки стрілками, що показують поточний час. Парадні Годинники не припускають ускладнень взагалі.
Якщо дуже хочеться вигуляти улюблений турбійон, мотивуючи тим, що годинник – єдина прикраса чоловіка, то для цього треба вибрати формат дрес-коду festive attire або business attire, що означає дорогий костюм, доповнений невеликими ошатними елементами.
Незалежно від корпусу, найкращий варіант для циферблату – білий, сріблястий або кольору слонової кістки, а лише чорний ремінець з крокодилової шкіри або в крайньому випадку металевий браслет тонкого міланського плетіння.
Чим вище за статусом захід, тим важливіше скромність і непомітність годин. Корпус тут повинен бути не просто тонким, а ультратонким менше 10 мм у висоту, щоб ідеально прилягати до зап'ястя, як друга шкіра. Дрес-код наказує незалежно від звичок завжди надягати годинник на ліве зап'ястя. Це гарантує, що годинник не приверне уваги, коли прийде час рукостискань.