Чохол-бампер являє собою рамку, що захищає бічну сторону і задню частину смартфона. Він вважається найлегшим, компактним і популярним видом чохлів. Найчастіше бампера роблять з пластика або силікону. Також бувають моделі з інших матеріалів, але вони менш поширені. Розберемося, який бампер краще придбати силіконовий або пластиковий.
Пластикові бампери
Такі варіанти робляться з матового або глянцевого пластика. Є також прогумовані варіанти, які мають приємну на дотик поверхню і не вислизають з рук.
Переваги:
Великий вибір. Варіантів дизайну бамперів із пластику-безліч. При бажанні можна замовити модель з будь-яким малюнком або написом.
Стійкість друку. Зображення на якісних пластикових чохлах не стираються протягом часу. На такі чохли також можливо нанести 3D-друк.
Естетичний зовнішній вигляд. Бампери з пластику не збільшують розмір телефону. Вони не псуються під впливом сонячних променів і перепадів температур.
Доступна ціна. Пластикові моделі мають доступну вартість.
Недоліки:
Крихкість. При падінні смартфона на бампері можуть з'явитися тріщини, і його доведеться міняти.
Складнощі при знятті. Чохол з пластику легко встановлюється на смартфон, але зняти його досить складно, особливо, в перший раз.
Скупчення забруднень. Через особливості конструкції між смартфоном і чохлом із пластику може накопичуватися бруд.
Силіконові бампери
Силіконові моделі не поступаються за популярністю пластиковим. Вони забезпечують високий рівень захисту смартфона в будь-яких ситуаціях.
Переваги:
Приємна на дотик поверхня. Бампер на телефон з силікону володіє м'якою поверхнею, завдяки чому його приємно тримати в руках. У смартфонів в таких чохлах менша ймовірність того, що вони будуть вислизати з рук.
Захист при падінні. Силіконовий чохол при падінні практично не пошкоджується і надійно захищає сам смартфон.
Проста установка. Силіконові моделі легко одягаються на смартфон.
Хороша посадка. Чохол з силікону щільно сидить на смартфоні, що виключає можливість появи люфту і подальшого накопичення забруднень.
Недоліки:
Скромний асортимент. Асортимент чохлів з силікону набагато бідніше, ніж у моделей з пластику. На них не можна наносити 3D-друк.
Неприємний запах. Цей недолік стосується недорогих моделей. В бамперах відомих марок проблема неприємного запаху не спостерігається.
Низька стійкість зображення. Якщо на чохол з силікону нанесений малюнок, з часом, при активній експлуатації він може стиратися.
Недовгий термін експлуатації. Бампери з силікону з часом розтягуються, втрачають свій презентабельний вигляд і вимагають заміни. Також вони можуть порватися при установці або знятті.
Збільшують розмір смартфона. Однак цей недолік зустрічається не у всіх моделей. Сьогодні випускаються і тонкі силіконові бампери, не товщі, ніж варіанти з пластику.
Отже, який же бампер краще, силіконовий або пластиковий? Як ми бачимо, кожен матеріал має свої переваги і недоліки. Тому вибір слід робити, виходячи зі своїх потреб і переваг. Наприклад, бампер на айфон краще вибрати силіконовий.
Комусь важливий зовнішній вигляд, комусь- надійність і довговічність. Головне, щоб бампер ідеально підходив до смартфону, не закривав отвори під камеру і мікрофон, добре тримався на пристрої, не затискав екран і був зроблений з якісних екологічно чистих матеріалів.