У поводженні з побутовою технікою діють ті ж правила, що і у відносинах з людьми: доглядайте за своєю кавоваркою, і кавоварка буде доглядати за вами! Розповідаємо про правильне обслуговування, яке слід проводити регулярно.
Часто людина, купуючи кавоварку, думає, що тепер її чекає вічне задоволення у вигляді ароматної кави вранці, і жодних зусиль для цього докладати більше не треба. З одного боку, віна права. Але без правильного догляду кавоварка з часом знизить якість видаваного напою. Якщо потрібен якісний та срочный ремонт кофемашин зверніться до професіоналів.
Обслуговування кавомашини можна поділити на два типи. Перший – це щоденний догляд, а другий – періодична планова чистка. Говорячи про кожен тип кавоварок, ми будемо зачіпати обидва типи обслуговування.
Ріжкова кавоварка
Ріжкові кавоварки, як правило, не володіють вбудованою системою очищення, тому треба самостійно піклуватися про їх своєчасному обслуговуванні. Якщо говорити про щоденний догляд, то тут важливо мити ріжок кавоварки після кожного заварювання кави під струменем води. І ніколи не можна залишати використану каву в ріжку. Цих простих правил вже вистачить для того, щоб якість і смак напою були стабільними.
Раз на місяць бажано очищати ріжок від кавових масел, які в будь-якому випадку накопичуються. Чим активніше використовується кавоварка, тим більше масел. Щоб їх видалити, треба помістити в ріжок очищувальну таблетку від кавових жирів, встановити його в робоче положення і включити протоку води. Як тільки з ріжка закапає вода, вимкніть її. Нехай ріжок постоїть хвилин десять-п'ятнадцять. Потім включіть знову і пропустіть через ріжок два-три літри, щоб змилися всі розчинені відкладення і залишки кошти.
Щоб провести декальцинацію (видалення накипу з системи), залийте спеціальний засіб в резервуар для води відповідно до дозування, зазначеної на упаковці. Повністю розчиніть його і проливайте невеликими дозами через систему протягом півгодини. Вмикайте і вимикайте, щоб засіб розчинило всю накип в системі. Потім промийте кофемашину трьома літрами води, або ще більшою кількістю. Гірше не буде.
Автоматична кофемашина
Автоматичні кавомашини бувають з обслуговуваним заварювальним блоком і з необслуговуваним. Перший випадок, звичайно, краще. Якщо будете вибирати машину, зверніть на цей момент увагу. Заварювальний блок треба періодично виймати і промивати під краном. Прочищайте все щіткою або пензликом. Як часто це робити? Просто візьміть за правило обслуговувати машину, коли виймаєте контейнер з відпрацьованим кави. Або хоча б через раз. Якщо заварювальний блок обслуговує, то треба буде періодично поводити його очищення від залишків кави і накипу.
Практично всі виробники кавоварок передбачили Вбудовані системи очищення. Як правило, машина сама інформує користувача, коли їй потрібне обслуговування. Найчастіше цей період вимірюється кількістю зварених чашок. Зазвичай – двісті-триста. Деякі машини навіть відключають функцію варіння кави, поки їх не промиють. В цілях самозбереження.
Навіть якщо ваша машина не блокується, то не ігноруйте сигнал з рекомендацією до чищення. Інакше це може привести до серйозної поломки і, відповідно, до солідних витрат на ремонт. Справа в тому, що в системі накопичуються кавові відкладення і накип, які заважають воді проходити і надають напою неприємний присмак. Більш того, якби ви побачили, як виглядає зашлакована система кавомашини, ви б ніколи не стали пити напій, пропущений через цей бруд.
Принцип Промивання такий же, як описаний вище. Розбавляєте засіб для очищення по інструкції і пропускаєте через систему невеликими порціями протягом півгодини. Потім промиваєте все великою кількістю води.
Взагалі, накип – це головний ворог будь-яких кавоварок і кавоварок. Від якості використовуваної води напряму залежить те, як довго прослужить пристрій і як часто потрібно його обслуговування. Для приготування кави використовуйте чисту питну воду, не артезіанську і не мінералізовану. Водопровідна вода в Росії зазвичай не відповідає потрібній якості. Її обов'язково потрібно фільтрувати. Тут варіантів маса, як вбудовані проточні фільтри, так і крапельні у вигляді глечика. Чим жорсткіше вода, тим більше утворюється накипу.
У деяких кавомашинах використовується вбудований фільтр для води. Його треба міняти не рідше одного разу на три місяці, а якщо вода дуже жорстка, і ви регулярно варите каву, то ще частіше. При цьому, якщо ви використовуєте чисту питну воду, то краще зняти фільтр в кавомашині. До чого фільтрувати вже відфільтроване?
Догляд за капучинатором
Капучинатор – це система підігріву і збивання молока. За ним треба стежити особливо ретельно. Все-таки молоко – це швидкопсувний продукт. Після кожного використання необхідно промивати систему чистою водою. Як правило, в таких кавомашинах є функція Промивання. Але якщо все-таки вийшло так, що молоко засохло в системі, то необхідно застосовувати спеціальні засоби очищення. Розбавте засіб водою в пропорціях, зазначених на упаковці, а далі дійте в залежності від типу пристрою. Якщо автоматичний капучинатор, то залийте засіб у відсік для молока і невеликими порціями пропускайте його через систему. Потім промийте все це великою кількістю води. Якщо ж у вас звичайний капучинатор, не автоматичний, то треба так само розмішати засіб у воді згідно дозуванні і опустити в нього носик капучинатора. Почекайте десять-п'ятнадцять хвилин, щоб залишки молока розмокли, і добре промийте його струменем пари.
На завершення повернемося до першої думки: не нехтуйте доглядом за кавоваркою! Тільки так ви зможете щодня насолоджуватися улюбленою кавою стабільного смаку і якості. Частіше заглядайте в інструкцію і не забувайте проводити прості маніпуляції, які дозволять уникнути проблем з технікою!