1. ЯК ПОВИННА ПОЕТАПНО ПРОХОДИТИ УГОДА? Для початку зверніться в агентство. Потім ріелтер укладе з вами договір про обслуговування. У ньому обмовляється, що клієнт (тобто потенційний орендар) не буде звертатися в інші агентства нерухомості і зобов'язується сплатити 100% комісійних при укладанні угоди. Третій крок – це перегляд передбачуваних квартир. Після цього відбувається зустріч з господарем обраної житлоплощі і укладення договору з орендодавцем. Цього ж дня можна в'їжджати в квартиру за посиланням - https://arenda.com.ua/ru/search/shevchenkovskiy .
2. ЧОМУ АГЕНТСТВО БЕРЕ САМЕ 100% ВІД РОЗМІРУ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ? 100% — цілком справедливі комісійні. Адже агент не тільки підбирає відповідні варіанти квартир, але й присутня на переглядах, допомагає порадами і стежить, щоб інтереси його клієнта були дотримані. Нерідко агенти відмовляли клієнтів знімати придивились квартири, знайшовши в них дефекти, неочевидні для клієнта.
3. ЯКІ ГАРАНТІЇ ДАЄ ОРЕНДАРЮ АГЕНТСТВО? Агентство гарантує орендарю грамотність складання договору з орендодавцем. Також агентством проводиться перевірка юридичного права орендодавця здавати дану квартиру в оренду. Це якщо не повністю виключає ризик шахрайства, зводить до мінімуму Агентство також готове надати орендарю безкоштовну юридичну консультацію в разі порушення його прав орендодавцем.
4. ЯКІ ПРАВА В ОРЕНДАРЯ? Проживати в квартирі і користуватися речами, в ній знаходяться. Права орендаря прописані в договорі, зазвичай вони наступні: Право власності на вироблені орендарем віддільні поліпшення орендованого майна. Якщо були здійснені невід'ємні поліпшення, то орендар має право на компенсацію вартості поліпшень (заздалегідь визначену угодою сторін). Якщо поліпшення були зроблені без згоди орендодавця, відшкодуванню вони не підлягають. У разі розірвання договору з ініціативи орендодавця (до закінчення терміну договору), він повертає аванс, за вирахуванням оплати часу фактичної оренди. Так само він виплачує орендарю неустойку в розмірі, встановленому договором. Орендар вправі розірвати договір до закінчення терміну дії, попередивши письмово орендодавця за певний строк до передбачуваної дати звільнення приміщення (термін слід обумовити в договорі). У цьому випадку орендна плата повинна бути виплачена тільки до дати фактичного звільнення даного приміщення. Однак залежно від обставин, права орендаря в договорі можуть бути доповнені і змінені (за згодою орендодавця). Наприклад, можна прописати в договорі право утримання домашньої тварини.
5. НА ЩО ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИ ОСОБЛИВУ УВАГУ В ДОГОВОРІ ОРЕНДИ? Ріелтори рекомендують складати договір, навіть якщо ви знімаєте квартиру на кілька днів. Юридичну силу він набуває з того моменту, як його підпишуть обидві сторони. Кожна зі сторін отримує свій примірник договору, причому не копію, а оригінал. Договір найму повинен містити адресу житла, обумовлювати термін, на який воно здається, регулювати порядок розрахунків (суму орендної ставки, оплату комунальних послуг, електроенергії, телефону тощо), а також визначати обов'язки і відповідальність сторін (рекомендується передбачити штрафні санкції за порушення умов договору).
6. Які конфлікти найчастіше виникають між орендарем і орендодавцем
А. неповернення застави. Як правило, при оренді квартири, господар бере з орендаря так звану «страховку» — на випадок, якщо орендар зіпсує щось в квартирі або з'їде, не сплативши рахунки. Так от, іноді орендодавець «забуває» її повернути або чіпляється до малоістотним проблем, що стосуються амортизації квартири.
Б. Виселення до терміну. Дуже поширена проблема, коли орендодавець «просить» орендаря звільнити площу до закінчення строку, зазначеного в договорі. Особливо прикро, коли за домовленістю з господарем орендар робить ремонт в квартирі в рахунок орендної плати. Буває, що як тільки ремонт закінчений, і людина збирається спокійно оселитися в квартирі, господар негайно його виселяє.
В, Проблеми відносин. Господар надміру контролює те, що відбувається в квартирі: без попередження, копається в речах мешканця, приходить в квартиру в його відсутність, намагається використовувати здану квартиру як «склад непотрібних речей».
7. ЯК АГЕНТСТВО МОЖЕ ДОПОМОГТИ ВИРІШИТИ ЦІ КОНФЛІКТИ? Фахівці агентства надають своїм клієнтам юридичну консультацію. Іноді радять звертатися в суд, але зазвичай намагаються залагодити справу мирним шляхом. Якщо орендар був несправедливо виселений господарем, але не хоче звертатися до суду, агентство підбирає йому нову квартиру зі знижкою. Природно, орендодавець, який порушив договір з орендарем, стає в агентстві персоною «нон грата* — працювати з його квартирою більше не будуть. Найнадійніше для орендаря-знімати квартиру, що знаходиться в довірчому управлінні агентства.
8. ЧИ ДОХОДЯТЬ КОНФЛІКТИ ДО СУДУ? Конфлікти між орендодавцем і орендарем доходять до суду у тих випадках, коли якийсь стороні завдано матеріальної шкоди (зазвичай це орендодавець) або якщо хто-то пішла, що називається, «на принцип». Зрозуміло, суд можливий тільки в тому випадку, якщо між орендарем і орендодавцем був укладений юридично грамотний договір. Звичайно, якщо мова йде про невелику суму, то до суду зазвичай не доходить — витрати на судові витрати будуть більше.
9. ЧИ Є НА РИНКУ ОРЕНДИ "СЕЗОНИ" ЗРОСТАННЯ І СПАДУ ЦІН? Як правило, з серпня по листопад ціни знаходяться на найвищому рівні, так як пропозиція помітно зменшується, а попит зростає. Навесні і влітку багато бажаючих здати житло з числа тих, хто їде на дачу, у відпустку і т. д. Як наслідок — сезонне зниження цін. 10. ЯК ПОЯСНИТИ ПОСТІЙНЕ ЗРОСТАННЯ ЦІН НА ЖИТЛО? Зростання цін завжди обґрунтовується зростанням попиту. Довгий час ринок оренди був ринком орендодавця, звідси і зростання цін. Однак зараз ситуація поступово змінюється. Останнім часом пропозиція квартир в сегменті «економ класу» сильно зросла і майже вирівнялося з рівнем попиту. Збільшення пропозиції викликано зростанням цін на нерухомість і падінням долара Це спонукало багатьох інвесторів спішно вкладати свої гроші саме в нерухомість, захищаючи їх від знецінення. За оцінкою фахівців 15-18% квартир зараз купується не для проживання, а з метою збереження коштів. Ця порожня житлоплоща, природно, збільшує пропозицію на ринку оренди. Орендодавці регулярно намагаються заявляти більш високі ставки, однак, враховуючи велику пропозицію в цьому сегменті, орендарі не виявляють інтересу до таких пропозицій.