Методика кінезіологічного тейпування здобула всесвітню популярність в 2008 році, коли проводилися літні Олімпійські ігри в Пекіні. З тих пір вона знайшла широке застосування не тільки в спортивній медицині, але і в загальній, зокрема:
- Педіатрія;
Мануальної терапії;
Ортопедія;
Травматологія;
Неврологія.
Метод кінезіологічного тейпування був створений в 1979 році японським лікарем Кензо Касе з метою лікування і профілактики спортивних травм. Цінність методу полягає в тому, що він прискорив відновлення спортсменів після травм, а також дав їм можливість не переривати тренувальний процес та участь у змаганнях навіть з легким пошкодженням без загрози здоров'ю. тут можна придбати все для кінезіотейпінгу.
Сутність методики кинезиотейпирования
Суть кинезиотейпирования полягає в лікуванні і профілактиці різних ушкоджень і захворювань спеціальним пластиром (тейпом), який наклеюється на тіло різними способами. В даний час налічується більше 1200 варіантів, і їх кількість продовжує зростати.
Тейп піднімає шкіру над травмованими м'язами і зв'язками, підтримуючи їх і створюючи додатковий простір всередині тканин, що дозволяє купірувати біль, поліпшити кровообіг і рух лімфи в ушкодженому місці. Притому він не перешкоджає виконанню природних для тіла рухів, в той же час забезпечує розтягнення шкіри і її масаж.
Кінезіо тейп являє собою еластичну бавовняну стрічку з клеючим шаром на гіпоалергенній акриловій основі. Завдяки такому складу тейп:
- Не подразнює і не стягує шкіру;
Дозволяє шкірі дихати і не затримувати піт;
Зберігає властивості у воді і швидко висихає;
Лікувальний вплив тейпа триває до тих пір, поки він не буде знятий з шкіри. Терапевтичний ефект виражається в:
- Усунення болю
Зменшенні набряку;
Підтримки та відновлення м'язів і суглобів після травм;
Збереженні природної механіки рухів;
Поліпшення циркуляції крові і лімфи;
Лікуванні за допомогою руху.
Насамперед, кинезиотейпирование показано при травмах і захворюваннях опорно-рухової системи, різних розтягненнях і вивихах, а також набряках і болях (головних, менструальних тощо).
Не можна застосовувати кінезіотейпірованіе пацієнтам з чутливою шкірою, схильною до алергій; шкірними і онкологічними захворюваннями; тромбозами глибоких вен ніг; при відкритих ранах і переломах; а також, в перші три місяці вагітності.
Як працює метод кінезіологічного тейпування?
Методика кінезіологічного тейпування включає використання різних видів тейпів (I, X, Y) і різноманітних технік їх накладення (м'язова, фасціальна, коригуюча, лімфатична). Їх вибір залежить від типу І ступеня тяжкості травми і місця пошкодження. Крім того, існують єдині правила, яких необхідно дотримуватися, щоб кинезиотейпинг був ефективним і не нашкодив.
Проведення адекватного аналізу та оцінки стану пацієнта. Це повинен робити фахівець. Йдеться про фізичне обстеження м'язів і суглобів, встановлення діапазону рухів пошкодженого місця, оцінку ходи пацієнта, а також проведення інших ортопедичних тестів. Як правило, кинезиотейпирование застосовується в комплексі з іншими методами лікування і профілактики травм (гімнастика, масаж, фізіотерапія і т. д.).
Підготовка шкіри до накладення тейпа (вона повинна бути сухою, чистою і без волосся).
Зручне фізіологічне положення пацієнта під час тейпування.
Накладення тейпа повинно проводитися в правильному напрямку і з правильним натягом.
У разі гострого травмування або перенапруги м'язи потрібно зняти біль і запалення. Тому кінезіо тейп накладається без натягу в напрямку від сухожилля, що прикріплює м'яз до кістки до основи м'язи. Якщо це хронічна травма і м'язи сильно ослаблені, то їх потрібно підтримати і зафіксувати, зберігаючи їх рухливість. Тоді тейп наклеюється з легким натягом у напрямку від основи м'язи до сухожилля, що з'єднує її з кісткою. Коли тейп остаточно накладений, його потрібно добре розгладити, щоб активізувати клеїть шар. Він схопиться зі шкірою і буде діяти протягом 3-5 днів, не створюючи дискомфорт його носію, тобто дозволяючи жити в звичайному режимі.