Мобільність - сучасний тренд, тому без лептопів зараз складно обійтися. Відмінно і зручно, якщо гаджет готовий піти за вами всюди, починаючи з навчальної парти і столика в кафе, закінчуючи найближчим парком або пляжем екзотичної країни. Щоб спільна подорож була комфортною і безпечною не тільки для вас, але і для улюбленого гаджета, варто заздалегідь потурбуватися про покупку підходящої сумки, кейса або рюкзака.
Типи сумок
У спеціальних аксесуарах для перенесення ноутбука передбачено особливе відділення, яке додатково захищає лептоп. Це може бути звичайна м'яка тканина, що оберігає пристрій від подряпин, або жорсткі вставки, які можуть врятувати гаджет від пошкоджень при здавлюванні і навіть падіння. Що ж вибрати? Можна вибрати гарний чохол для MacBook на сайті.
Сумка-найпоширеніший і універсальний формат, який в принципі не вимагає особливого опису.
Якщо вам потрібний аксесуар для транспортування і захисту ноутбука - беріть сумку і ви не помилитеся: вона буде доречною в руках студента і офісного працівника, її можна носити в руках або ж закинути на плече з допомогою довгого ременя.
Відділення для ноутбука – лише мала частина внутрішнього простору сумки, там знайдеться місце для документів, журналів, телефону, планшета і т. д.
Як правило, є в сумки та кишені на зовнішній поверхні (на змійці/липучці або без них), в яких зручно зберігати ключі, флешки та інші дрібні предмети, які повинні бути постійно під рукою.
Основне гідність рюкзака – ергономічна конструкція, завдяки якій руки вільні, а навантаження рівномірно розподілена на обидва плеча.
У рюкзаку можна комфортно переносити навіть важкі і великогабаритні 17-дюймові ноутбуки, одночасно користуючись на ходу планшетом або фотоапаратом. Саме тому їх люблять ті, кому доводиться часто і багато переміщатися – студенти, журналісти, мерчендайзери і т. д.
Єдиний можливий недолік рюкзака – молодіжно-спортивний стиль, втім, якщо комфорт для вас важливіше зім'ятого на спині піджака, то такі моделі однозначно вдалий вибір.
Термін портфель добре знайомий не тільки школярам, але і всім тим, кому необхідно справити сприятливе враження на колег і оточуючих – менеджерам, юристам, керівним працівникам і т. д.
Якщо це ваш випадок і прийти на переговори або нараду з безформної тканинної сумкою недоречно – стильний портфель саме те, що потрібно. В асортименті каталогу є моделі з поліестеру, натуральної або штучної шкіри на будь-який смак і гаманець.
Кейс в більшості випадків являє собою невеликий плоский чемоданчик з жорсткого матеріалу (алюмінію, пластику і т. д.).
Кейс виглядає не менш солідно, ніж шкіряний портфель, а якщо ви віддасте перевагу алюмінієву модель в стилі хай-тек, то зайвий раз підкреслить вашу інноваційність і прихильність сучасним технологіям.
З точки зору повсякденної експлуатації кейси-найнадійніший спосіб оберегти ноутбук від випадкових пошкоджень при падінні завдяки жорсткій конструкції. Ну, а кодовий замок, яким комплектуються найдорожчі кейси, послужить додатковим захистом від спонтанних крадіжок.
Всі перераховані вище типи сумок є досить універсальними і самодостатніми аксесуарами, які цілком можна використовувати не тільки для ноутбуків, але і для будь-яких інших, що підходять за розміром, речей.
А от м'який чохол виступає виключно в ролі легкої оболонки, яка здатна захистити ноутбук хіба що від невеликих подряпин.
Більш того, деякі моделі чохлів навіть не оснащені ручками для перенесення, так що для тривалого транспортування ноутбука в такому чохлі вам знадобиться ще одна сумка або рюкзак.
З іншого боку, якщо потрібно лише пройтися кілька десятків метрів від будинку до машини і від машини до офісу, то чохол – це оптимальний варіант.
Чохол-обкладинка – це "друга шкіра" вашого ноутбука, яка максимально щільно облягає його корпус, що дозволяє повноцінно працювати з пристроєм, не виймаючи його з такого чохла.
Щоб аксесуар не зісковзував з верхньої кришки розробники передбачають додаткове кріплення, також обкладинки випускаються під конкретну модель ноутбука.
Так як основне призначення цього типу чохлів полягає в збереженні зовнішнього вигляду лептопа, то зовсім не дивно, що левова їх частка випускається для моделей Apple MacBook.
Дорожня сумка/чемодан – як зрозуміло з назви, призначена для транспортування ноутбуків під час тривалих подорожей.
Саме з цим і пов'язані їх особливості: практичні немаркі матеріали, додатковий захист відділення для ноутбука, зручні висувні ручки, колеса, наплічні ремені і відповідність габаритів обмеженням авіакомпаній за перевезення ручного багажу (навряд чи ви захочете здавати свій ноутбук в багажне відділення, правда?).
Форм-фактор
З вибором форм-фактора сумки для ноутбука все досить просто, так як виробники зазвичай вказують максимально можливу діагональ екрана, що без проблем поміщається в такій сумці.
Найпоширеніший формат сумки 15,6 дюйма, до якого також можна віднести розміри: 15", 15,4" і 16", відповідає самим популярним среднеформатным ноутбуків.
Як вибрати сумку, кейс або рюкзак для ноутбука #9 - фото в блозі (гіді покупця) hotline.ua
Якщо ви користуєтеся більш компактним 13-дюймовим або навіть 11,6-дюймовим ноутбуком, то немає сенсу купувати універсальну сумку на 15,6 дюйма. Підшукайте модель точно за розміром, в якій ваш гаджет не буде вільно переміщатися по всьому об'єму сумки.
Ну, а для транспортування масивних 17-дюймових ноутбуків найкраще підійде рюкзак відповідного розміру, сумку з таким значним вагою носити буде важко.
Матеріал і колір
Всі матеріали, які використовуються при створенні аксесуарів для перенесення ноутбуків і нетбуків, можна розділити на дві великі групи: натуральні і синтетичні.
До натуральних матеріалів відносяться шкіра (замша) і різноманітні тканини з натуральних волокон: бавовна/коттон, парусина, полотно, джинс і т. д.
Зі зрозумілих причин сумки з таких матеріалів коштують дорожче своїх синтетичних побратимів і при цьому вони далеко не завжди виявляються такими ж практичними в щоденній експлуатації.
Тому сумку з натуральних матеріалів можна порекомендувати в якості дорогого аксесуар, що підкреслює стиль і статус власника, тоді як синтетичні рюкзаки і кейси більше підійдуть для активного щоденного використання.
До синтетичних матеріалів відносяться:
- шкірозамінник;
поліуретан;
штучна замша;
мікрофібра;
нейлон;
неопрен;
поліестер.
Також моделі можуть виконуватися з різноманітних полімерних складів на кшталт полікарбонату, кевлара, поліестру і т. д.
Головна перевага цих матеріалів полягає в доступній вартості, а також практичності – синтетику набагато простіше очистити від забруднень, ніж натуральні матеріали, вона більш міцна і часто володіє захистом від вологи і т. д.
На жаль, зрозуміти як саме буде виглядати і відчуватися синтетична сумка тільки по фотографіях часто неможливо, так як в залежності від характеру обробки той же поліуретан може виглядати і як натуральна шкіра і як синтетична тканина з яскравим візерунком.
Таким чином, якщо ви вибираєте сумку або рюкзак з синтетичних матеріалів, то перед тим як робити замовлення в інтернет-магазині варто знайти можливість «помацати» цей аксесуар наживо.
Як відомо, на смак і колір товаришів немає, тому вибір кольору сумки залежить тільки від ваших уподобань. Чорні, сірі, сині та інші темні відтінки більш практичні у щоденній експлуатації, проте яскрава сумка з оригінальним візерунком може поліпшити настрій холодним, похмурим вранці.
Хочете підібрати оптимальний варіант сумки для ноутбука? Тоді на самому початку процесу вибору зрозумійте, як саме плануєте її використовувати.
Якщо вам потрібен варіант на кожен день, в якому знайдеться місце не тільки лептопу, але і повного набору повсякденних дрібниць – вибирайте простору сумку або рюкзак. Обов'язково перевірте наявність додаткових кишень, а також якість і тип застібок (блискавка, липучка, замок), адже користуватися ними доведеться дуже часто.
Мінімалістам і тим, хто не любить навантажувати себе непотрібним мотлохом, найкраще підійдуть Чохли і чохли-обкладинки, а солідним користувачам з високими запитами до якості і стилю краще зупинитися на портфелях і кейсах з натуральних матеріалів.
Після того як ви визначилися з типом сумки, уточніть максимально допустимий розмір ноутбука, який туди поміщається, і вибирайте відповідний дизайн, матеріал і колір в рамках вашого бюджету.
по матеріалам ITC.UA