Отже, Ви замислюєтеся про покупку комп'ютера і не можете вибрати стаціонарний комп'ютер або ноутбук?
Зараз ми опишемо всі переваги і недоліки стаціонарного комп'ютера і ноутбука. Сподіваємося, після прочитання цієї статті, Вам стане легше зробити свій вибір.
Перш за все, визначимо, для чого взагалі може знадобитися комп'ютер? У наш час у більшості людей робота пов'язана з комп'ютерною технікою. В домашніх умовах комп'ютер можна використовувати як розважальний центр для всієї родини. Комп'ютер може використовуватися для сховища фотографій, музики, бібліотеки і як ігровий центр. За допомогою комп'ютера можна вчитися, спілкуватися, шукати необхідну інформацію, малювати, купувати товари, не виходячи з дому і ще дуже багато чого.... На що тільки не здатні комп'ютери! Комп'ютером можна замінити половину побутової техніки (DVD - програвач, телевізор, музичний центр, ігрова приставка, телефон). А ось що краще буде виконувати ці завдання? Приступимо до порівняння. На сайті - https://www.abcua.com/ можна обрати гарний ноутбук або стаціонарний комп'ютер.
Стаціонарний комп'ютер.
Переваги:
Перше і найважливіше-потужність, більш висока в порівнянні з ноутбуками. Завдяки великому вільному простору в системному блоці, в ньому можна розмістити дуже потужні комплектуючі, які вимагають хорошого охолодження. Навіть найпотужніший ігровий ноутбук не зможе змагатися з комп'ютером через неможливість хорошого охолодження.
Стаціонарний комп'ютер дуже легко оновити, модернізувати (апгрейдити). У ньому легко замінюються комплектуючі. Замінити відеокарту на комп'ютері справа 5-ти хвилин, якщо ж мова йде про ноутбук, то вам доведеться їхати в спеціалізований сервісний центр і чекати в кращому випадку кілька днів (у більшості ноутбуків замінити відеокарту взагалі не можливо)
Вартість ремонту, яка на порядок нижче ніж у ноутбука. А вибір комплектуючих дуже великий в будь-якому найближчому торговому центрі.
Недоліки:
В першу чергу це звичайно ж габарити. Настільний комп'ютер вимагає окремого місця в кімнаті, окремого столу. Для настільного комп'ютера найкраще купувати спеціальні меблі (комп'ютерний стіл)
Мобільність. Стаціонарний комп'ютер прив'язаний до одного місця. Перемістити його навіть в межах однієї кімнати не так вже й просто, необхідно відключати всі роз'єми, кабелі та проводи, а потім підключати їх знову. А якщо буде потрібно взяти комп'ютер з собою в поїздку або на зустріч, то це вже нездійсненне завдання.
Купівля джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Наприклад якщо комп'ютер використовується для роботи з бухгалтерськими та банківськими програмами, то при перебоях з електроенергією може статися втрата даних.
Ноутбук.
Переваги:
Ідеально підійде для тих хто не бажає використовувати окреме місце для комп'ютера.
Мобільність. Ноутбук легко можна взяти з собою практично куди завгодно, а в нинішній час дуже стрімко розвиваються бездротові технології передачі даних, що робить ноутбук прекрасним рішенням для доступу в інтернет. З ноутбуком ви будете перебувати завжди онлайн в кафе, аеропорту, на вулиці і навіть на пляжі.
Енергонезалежність. Хоч і нетривалий час, але все ж, при відключенні електричної мережі ноутбук не вимкнеться як настільний комп'ютер.
Комфорт. З ноутбуком ви можете працювати де завгодно, зручніше влаштувавшись в кріслі або в ліжечко. Ви можете працювати відпочиваючи.
Недоліки:
Велика вартість самого ноутбука і його ремонту.
Модернізація. Ноутбук дуже складно піддається модернізації, в кращому випадку ви зможете замінити жорсткий диск і оперативну пам'ять.
Потужність. А її, як завжди, бракує. За ту ж ціну Ви б купили комп'ютер на порядок вище потужністю, ніж ноутбук.
З усього цього робимо висновок :
Якщо Ви захоплюєтеся іграми, обробкою фото та відео файлів, музикою, можете виділити окремий стіл і зробити собі робоче місце і не збираєтеся його переносити, то Вам краще всього підійде стаціонарний комп'ютер.
Ноутбук підійде Вам, якщо ви мобільні, частіше буваєте за межами дому чи офісу, якщо у Ваші завдання входить робота з інтернетом, текстовими файлами, Вам необхідно бути завжди онлайн. А для людей з мінімальними вимогами можна порадити нетбук. Як правило, габарити у нього ще менше, а енергонезалежність ще більше.