Косметика створена для того, щоб робити нас красивіше. Однак, при тривалому використанні, косметика з неправильними складами може тільки нашкодити і принести зворотний ефект.
Косметика – це та ж їжа, але для шкіри. В аюрведі існує думка, що наносити на шкіру можна то тільки те, що можеш з'їсти. Можливо, це не самий практичний спосіб по догляду за шкірою сьогодні, в житті мегаполісу. Та іноді чисто природні засоби не справляються з шкірними проблемами, викликаними життям в місті. Тому модернізовані креми, сироватки, емульсії і декоративна косметика, звичайно ж, мають місце бути в нашій косметичці. Але, щоб отримувати виключно користь з даних винаходів, вивчимо їх склад.
Тема якості користуваної вами косметики вкрай важлива! В підтвердження цьому наступне дослідження.
Помада, що викликає менінгіт
Вчені британського університету London Metropolitan протягом трьох тижнів проводили суворі лабораторні тести п'яти коштів для декоративного макіяжу. У чотирьох зразків терміни придатності вже вийшли, а у п'ятого такий термін був на підході. Результати тестів не тільки здивували, але серйозно насторожили.
У трьох засобах (тональний крем, блиск для губ, помада) була виявлена дуже життєстійка бактерія enterococcus faecalis, яка патогенної для людини. Патогенні бактерії викликають найрізноманітніші заразні хвороби у людини, тварин і рослин. Відомо, що вона може бути збудником менінгіту і здатна навіть привести до зараження крові. Еnterococcus faecalis вважається однією з найбільших напастей новонароджених дітей. За статистикою у Великобританії від менінгіту помирає більше дітей у віці до п'яти років, ніж від будь-якого іншого інфекційного захворювання.
"Багато жінок абсолютно не здогадуються, що їх косметика потенційним розсадником смертельних бактерій. Навіть ми були вражені тим, наскільки великим тут ризик для здоров'я. Вагітні і годуючі мами повинні бути особливо обережні після того, як ми виявили смертельно небезпечний вірус менінгіту у кількох зразках простроченої косметики» говорять вчені, що проводили дослідження.
Результати тестів показали, що в засобах декоративної косметики, які прострочені всього на кілька місяців, вже можуть жити смертельно небезпечні бактерії. Що дивно, блиск для губ, який був узятий для досліджень, і у якого ще не вийшов термін придатності, теж показав наявність вірусу менінгіту. Всі п'ять коштів були отримані від п'яти різних жінок, що живуть в різних містах Великобританії.
Чого не повинно бути в косметиці і чому
Навіть якщо косметика не прострочена, вона теж може завдавати величезної шкоди здоров'ю шкіри і організму в цілому.
Кам'яновугільний дьоготь. Позначається в складі як FD CRed 6. Міститься в більшості шампунів проти лупи і в фарбах для волосся. Цей хімічний компонент викликає висип і випадання волосся.
Емульгатори та піноутворювані речовини. Позначається як: DEA (Diethanolamine) MEA (Monoethanolamine) TEA (Triethanolamine),а також інші: Cocamide DEA, DEA-Cetyl phosphate, DEA Oleth-3 phosphate, Myristamide DEA, Stearamide MEA, Cocamide MEA, Lauramide DEA, Linoleamide MEA, Oleamide DEA, TEA-Lauryl Sulfate. Використовуються в очищувальних лосьйонах для шкіри обличчя, шампуні, лосьйони для тіла і для ванн, в милі і т. п. По-російськи ПАР (поверхнево активна речовина). Дані речовини канцерогенні. DEA балансують pH (кислотно-щелочный баланс) в косметичних засобах. Викликають сильне роздратування, а разом з SIS (поєднання, часто зустрічається в косметиці) утворюють нітрати.
Формальдегід. При кімнатній температурі формальдегід це безбарвний, легкозаймистий газ, якому притаманний особливий гострий запах. При впливі формальдегіду у людини виникає запалення слизових оболонок очей і дихальних органів, можлива шкірна алергія. Кілька досліджень вказували, що менструальні порушення можуть бути пов'язані з впливом формальдегіду.
Парабени. Можуть також називатися «метилпарабен», «пропілпарабен» і «бутилпарабен». Це відомі консерванти. Їх використовують, щоб запобігти зростанню бактерій і мікробів. Парабени руйнівники гормонів, що їх застосування веде до раку грудей і проблем з серцем. Також, дослідження підтвердили, що метилпарабен, нанесений на шкіру, може взаімодействоватьс UVB-променями і прискорювати старіння шкіри.
Содиум лаурил сульфат (він же лаурилсульфат натрію Sodium Lauryl Sulfate). Це один з базових інгредієнтів в будь-яких миючих засобах: гелях для душу, шампунях, навіть в зубній пасті. Один з інгредієнтів з найгіршою репутацією в косметичній індустрії. Безліч сайтів розкажуть вам про шкоду SLS. "Може викликати випадання волосся", "викликає рак" і навіть "найнебезпечніший хімікат в продуктах для догляду за волоссям і шкірою".
Тим не менш, цей інгредієнт безпечний в косметичних засобах, використання яких відбувається швидко і закінчується рясним змиванням водою. У продуктах, чиє використання передбачає більш тривалий контакт з шкірою, його концентрація не повинна перевищувати 1 відсотка.
Якщо ви не хочете пересушувати шкіру, зверніть увагу, на початку списку інгредієнтів не повинно бути: Alcohol Alcohol Denat Oxybenzone Octyl Methoxycinnamate Octinoxate Octocrylene
Що повинно бути в косметиці
Для того, щоб поліпшити кровообіг, виправити тьмяний колір обличчя, вибирайте косметику, у складі яких екстракт винограду, екстракт зеленого чаю, центелла азіатська, супероксиддисмутаза (СОМ), екстракт солодки.
Які Раннє небезпечні інгредієнти, тепер визнані не шкідливими
Тальк. Порошкоподібний інгредієнт, який використовується в косметиці для поглинання вологи та як наповнювач. Це порошкоподібний містить воду магнезієвий силікат. Звинувачували тальк за його можливий зв'язок з раком яєчників (дослідження 1993 року).
Якщо подивитись детальніше на дослідження 1993 року, то ми побачимо: тальк, що містить неасбестовые волокна, був пов'язаний з утворенням пухлин у щурів, яких змушували вдихати цей тальк по 6 годин в день 5 днів на тиждень протягом 113 тижнів. Наступні огляд всіх доступних даних по тальку продемонстрував, що цей інгредієнт безпечний, коли використовується за призначенням. Останнє дослідження по тальку це підтвердило. FDA присвоїло тальку статус GRAS для використання як запобігає грудки в їдальні солі при концентрації менше 2%.
Поліетиленгліколь. Позначається як PEG. Поліетиленгліколь використовується в косметику з кількох причин: це зволоження, ущільнення шкіри, для утворення емульсії; у нього також розчинна здатність. Без поліетиленгліколю багато сучасні косметичні засоби буде складно проводити.
Були побоювання, що поліетиленгліколь може бути канцерогенним, що він сушить шкіру і сприяє її передчасному старінню. Це типові звинувачення, що пред'являються будь-якому інгредієнту, що отримується з нафти.
Але ще в 2005 році, в статті в журналу Toxicology, вчені зробили висновок, що:
«Беручи до уваги всю доступну інформацію з даного питання, ніяких побоювань з приводу безпеки даних інгредієнтів бути не повинно».
Косметика з ідеальними складами
Такі бренди існують! Перевірені часом, з якісно підібраним сировиною, його пропорціями. Зі своїми власними рецептурами. Не все у вільному продажу в нашій країні, але завжди можна замовити в Інтернеті, на тому ж iherb.com.
Отже, якісна косметика: Dr. Haushka, Weleda, Josie Moran Cosmetics, Patyka, Stem Organics, UnE natural Beauty.
Список, звичайно ж, не повний. Представлені фірми випробувані реакцією.