Правильно підібране взуття важливе не тільки для комфорту, але і для здоров'я малюка.
Але як зрозуміти, чого саме потребують ноги ваших діток?
Як вибрати дитині взуття
Дитячі ступні не схожі на ступні дорослих. Вони більш пухкі через шар підшкірного жиру на підошві. Хрящики, складові скелет стопи, остаточно тверднуть приблизно до 21 року, але до трьох років вони м'які і схильні до деформації через зовнішнього впливу. Якщо в перші роки дитина буде носити таке взуття, то його нога може розвинутися неправильно, що може завдати шкоди всьому організму.
Розмір взуття
Основний параметр, за яким визначається розмір взуття – довжина стопи.
Щоб її дізнатися, поставте дитину на аркуш паперу і обведіть контури ступень. Бажано, щоб малюк при цьому був в шкарпетках – адже маленьким їх надягають навіть під сандалики. Виміряйте у отриманих "слідів" відстань від п'яти до кінчика великого пальця. Якщо одна стопа коротше інший, то орієнтуйтеся на більший результат.
Дізнавшись довжину стопи в сантиметрах, подивіться по спеціальній таблиці (див. посилання нижче), якого розміру взуття вона відповідає. У Росії, в основному, використовують штіхмассовую систему розмірів, в якій довжина устілки вимірюється в штихах-1 штих дорівнює 2/3 см.
Нога у дитини росте дуже швидко, тому подібні маніпуляції потрібно проводити раз в 2-3 місяці. Малюки можуть змінити до 3, а то і 4-х розмірів взуття в рік.
Примірка
Для покупки взуття недостатньо знати тільки розмір. Необхідно приміряти обновку на ногу майбутнього власника, щоб переконатися, що все сидить добре – у різних фірм моделі одного розміру можуть відрізнятися як в більшу, так і в меншу сторону від стандарту.
Міряти взуття треба правильно:
• Якщо у неї є застібки, максимально розслабте їх при примірці.
• Ніжка повинна входити всередину легко, без зусиль.
• Не можна міряти на вазі – обов'язково поставте дитину на підлогу, попросіть його пройтися, пострибати.
• Запас по довжині потрібно залишати не менше 0,5 см, краще 1-1,5 см – для цього перевірте, чи вільно входить ваш палець між задником обраної речі і п'ятою дитини.
При підборі нової пари звертайте увагу не тільки на довжину, але і на повноту взуття. Для нормального самопочуття і розвитку ніг необхідно вибирати взуття ширше. Під час примірки в надітий черевик по обох сторонах стопи одночасно повинні входити пальці дорослого – при ходьбі нога трохи «розтоптується», а при жаркій погоді набрякає. У багатьох моделях ширину виробу можна регулювати за допомогою застібок.
Не можна купувати дитині взуття, яка йому впритул або злегка тисне, але шкідливо брати її і на виріст. Якщо нові туфлі занадто великі, стопа в них не фіксується, і малюк починає постійно спотикатися і човгати ногами.
Важливі деталі
Матеріал, з якого виготовлені сподобалися вам черевички, зобов'язаний «дихати». У дітей ще остаточно не "налаштована" терморегуляція організму, їх ніжки часто потіють, і недобре, коли вся волога залишається всередині черевик – дитина може пробачити, та й його шкірі буде неприємно. Крім того, матеріал повинен бути досить еластичним, щоб не сковувати рухи при ходьбі і розтягуватися за формою стопи. Поки цим вимогам найкраще відповідає натуральна шкіра. В якості підкладки в осіннє і зимове взуття добре себе зарекомендували шерсть і натуральне хутро.
Підошва повинна без зусиль гнутися. Якщо вона буде жорсткою, слабка дитяча стопа не зможе згинати її при ходьбі. Також вкрай бажано наявність нековзних протекторів.
В районі п'яти на підошві необхідно потовщення або каблук, піднімає ногу на 0,5-1,5 см і займає третину всієї підошви. Купувати взуття з красивим, але високим або нестійким каблуком не варто, щоб уникнути зайвого навантаження на дитячий хребет.
У багатьох моделях на устілці з внутрішньої сторони є супінатор (подсводнік) - подушечка, злегка підтримує звід стопи в правильному положенні. Він повинен легко проминатися пальцем. Жорсткий підводник використовується тільки в коригуючого взуття, підібраної лікарем за індивідуальними мірками, і здоровій дитині може просто нашкодити.
У маленьких дітей у взутті має бути жорсткий задник, щоб п'ятка не «гуляла» при ходьбі, збільшуючи ризик підвернути ногу. Спеціальні черевики з берцями, що фіксують гомілковостопний суглоб, не варто брати без рекомендації ортопеда.
При покупці ретельно перевіряйте якість швів, особливо внутрішніх. Грубі шви можуть натирати ніжну дитячу шкіру, завдаючи сильний дискомфорт.
Сандалики для малюків, які тільки починають ходити, краще брати з закритим мисом, щоб діти, спотикаючись, не ушибали ноги. З двох-трьох років можна без побоювань купувати взуття з відкритими носами.
Небажано, щоб дитина доношувала взуття за кимось, навіть за братами і сестрами. У кожного малюка нога унікальна, і взуття, вже розтягнута за чужими мірками, може перешкодити її формування. Якщо гостро постає грошове питання, то краще візьміть продукцію недорогих вітчизняних фірм, а не розкручених міжнародних марок, але це буде взуття, підібрана саме для вашого чада.