Бренд MikroTik на українському ІТ-ринку добре відомий. Про компанію Mikrotikls, якій він належить, знають набагато менше. Багато в чому тому, що компанія практично не займається ні рекламою, ні піаром. Однак її історія заслуговує, щоб про неї дізналися. Вона одночасно є унікальною і досить характерна для ринку інформаційних технологій. Mikrotikls служить наочним прикладом, як невеликий бізнес за досить короткий термін перетворився в впізнаваний на міжнародному ринку бренд. Придбати обладнання MikroTik можна тут - ссылка
Виробник мережевого устаткування компанія Mikrotikls (1) була заснована в 1995 році в Латвії і відразу ж стала орієнтуватися на міжнародні, в першу чергу ринки, що розвиваються.
Починала компанія з виробництва обладнання для ASP (2), потім стала виробляти обладнання та для кінцевих користувачів. Однак співпраця з провайдерами не припинився, вони як і раніше є одними з основних клієнтів Mikrotikls. Зокрема, компанія працює з найбільшим латвійським оператором Lattelecom.
C 1997 в компанії почалися роботи над програмним маршрутизатором RouterOS, який згодом перетворився в операційну систему маршрутизатора і використовувався на системах x86. У 2002 компанія представила лінійку власного обладнання під брендом RouterBoard. З цього моменту споживачі могли купити маршрутизатор з уже встановленою операційною системою Router OS. Mikrotik RouterBOARD є апаратною платформою від MikroTik, яка представляє собою маршрутизатор керований операційною системою RouterOS. Mikrotik RouterOS - операційна система на основі Linux, для забезпечення роботи апаратних маршрутизаторів Mikrotik RouterBoard. При цьому RouterOS можна встановити і на PC. На думку експертів, одна з головних переваг MikroTik - оптимальне поєднання операційної системи та апаратної платформи, які надають користувачам отримати досить широкий спектр цікавих можливостей. Висококласний фахівець може налаштувати обладнання виробника таким чином, що воно починає конкурувати з рішеннями набагато більш високого класу і відповідно більш дорогими. У самій компанії впевнені, що їх головна перевага - оптимальне співвідношення ціна / якість.
Згідно з офіційними даними, 97% доходів компанії Mikrotīkls йде на продаж мережевого устаткування (дротяні і бездротові маршрутизатори), 3% складають продажі програмного забезпечення (операційні системи до обладнання) і доходи від надання послуг. Керівники компанії запевняють: Mikrotīkls сконцентрував на виробництві дротяних і бездротових рішень і виходити на будь-які суміжні ринки не збирається.
Mikrotīkls в рівних частках належить Джону Туллі (він же є CEO) і Арніс Рієкстіньш, технічному директору компанії. Арніс Рієкстіньш в 2016 році був визнаний найуспішнішим бізнесменом Латвії. Згідно з рейтингом VIP Lounge, він заробив 32,53 млн євро. Чистий прибуток компанії в 2016 році склала 66,24 млн євро (більше, ніж в сумі заробили LMT і Lattelecom) при обороті 233 млн євро *.
У Mikrotīkls працює близько 200 чоловік.
Устаткування MikroTik збирається на п'яти заводах в Латвії, Литві та Китаї. У балтійських країнах виробляють топові моделі оскільки територіальна близькість до офісу спрощує контроль над виробництвом. Дешевші лінійки MikroTik збираються на заводах в Китаї.
Продукція компанії представлена практично у всіх країнах світу. При цьому у Mikrotīkls немає представництв в країнах своєї присутності. І відкривати їх вони не збираються «Ми все просування передаємо в руки дистриб'юторів», - підкреслює Мартін Кенгіс. В результаті дистриб'ютори сприймають Mikrotīkls як класичну інженерну компанію, яка спирається виключно на власні розробки.
З 2011 року популярність MikroTik стала рости і сьогодні цей бренд - один з найбільш популярних на українському мережевому ринку.