До вибору дитячого одягу слід підходити відповідально. Адже від того, наскільки батьки добре обізнані в цьому питанні, залежить здоров\'я і подальший розвиток дитини. Тому до дитячого одягу ставляться такі високі вимоги.
Тільки натуральне
При покупці дитячого одягу важливо звертати увагу на те, з чого вона виготовлена. Кращими матеріалами для таких речей будуть льон або бавовна. Найбільш гігієнічною вважається одяг з льону, який добре стирається і прасується, пропускає повітря і при цьому вбирає вологу, що виділяється шкірою дитини, зберігає природний теплообмін.
До вибору дитячого одягу слід підходити відповідально. Адже від того, наскільки батьки добре обізнані в цьому питанні, залежить здоров\'я і подальший розвиток дитини. Тому до дитячого одягу ставляться такі високі вимоги.
Тільки натуральне
При покупці дитячого одягу важливо звертати увагу на те, з чого вона виготовлена. Кращими матеріалами для таких речей будуть льон або бавовна. Найбільш гігієнічною вважається одяг з льону, який добре стирається і прасується, пропускає повітря і при цьому вбирає вологу, що виділяється шкірою дитини, зберігає природний теплообмін.
Звичайно, в наш час дитячу одяг, що складається тільки з натуральних тканин, знайти складно. Виробники додають в речі з льону, бавовни і шерсті штучні волокна, щоб надати їм форму і поліпшити експлуатаційні якості. Треба стежити, щоб відсоток акрилу не перевищував допустимих норм. Інакше такий одяг буде небезпечна для дітей. Акрилове волокно володіє канцерогенними властивостями. Не менш токсичний і формальдегід. Цим складом просочують тканини, щоб вони не м\'ялися і не промокали. У великій кількості формальдегід може викликати подразнення слизових оболонок рота, носа і очей, а також занепокоєння.
Не варто купувати дитячий одяг з віскози. Цей матеріал виготовляється з рослинної целюлози, піддається складної хімічної обробці. Віскоза пропускає ультрафіолетові промені. Вони можуть пригнічувати імунну систему і провокувати розвиток ракових клітин у шкірі. Тому дитина в одязі з віскози зовсім не захищений від сонця, а, навпаки, знаходиться під палючими променями.
Для дитячого одягу цілком підійдуть такі матеріали, як байка, фланель і вельвет. В них дитина буде відчувати себе добре не тільки в теплу пору року на вулиці, але і взимку вдома або в дитячому садку. Мінус цих матеріалів один – погана повітропроникність. Зате є і плюс – високі теплозахисні властивості.
Для холодного часу року прекрасно підійде дитячий одяг з вовни. Недолік вовняних речей – вони довго сохнуть після прання. Крім цього, шерсть не може похвалитися високою міцністю.
І не забувайте, що краще всього купувати дитячий одяг в магазинах. Там вона проходить строгий контроль і отримує сертифікат якості. Також батькам слід звернути увагу на фірму-виробника. Відома марка сама по собі буде служити гарантією якості. Не здумайте купувати дитячий одяг біля вокзалів і в переходах, на вуличних лотках, навіть якщо товари спокусять низькою ціною.
Одяг за віком
Діти ростуть швидко, але одяг для кожного віку має відповідати певним вимогам. Малюків до трьох років краще всього одягати в м\'які і легкі речі, що володіють високою гігроскопічністю і повітропроникністю. На одязі не повинно бути грубих швів. Батькам також варто звернути увагу, щоб малюк в ній не був обмежений у рухах.
У віці 4-7 років у дітей судини ростуть швидше, ніж серце. Тому важливо, щоб одяг був тільки з натуральних матеріалів і могла «дихати». Не можна купувати дітям речі з штучної шкіри і синтетики.
Діти у віці 8-12 років багато рухаються. Тому батькам стоїмо звернути увагу на вибір спортивного одягу. Вона повинні бути легким і зручним, а також гігієнічною. За допомогою правильно підібраного одягу можна додати стрункість фігури, візуально подовжити ноги. Тому що у віці 8-12 років інтенсивно росте саме тулуб.
Підлітки теж люблять спортивний стиль. Їм ідеально підійдуть модні штани, комбінезони, куртки та светри яскравих кольорів. Дівчатка будуть носити спідниці.
Веселка фарб
Намагайтеся йти від загальноприйнятих норм до вибору квітів дитячого одягу. Багато хто вважає, що для хлопчика підійдуть тільки кольору синьої гами, а також відтінки чорного і сірого. Дівчинку ж треба одягати виключно в червоні тони з варіаціями в бік білого і рожевого. Це зовсім не так. Існує безліч інших квітів, які підійдуть і хлопчикам, і дівчаткам.
Колір одягу для дитини треба вибирати у відповідності з його зовнішністю. Для дітей з рудими або каштановим волоссям і смаглявою шкірою, зеленими або коричневими очима найкраще підійдуть теплі відтінки: жовтий, помаранчевий, канарковий, червоний, колір свіжої трави, коричневий. Хлопчикам і дівчаткам зі світлими або чорними волоссям, але блакитними очима і світлою шкірою будуть до лиця холодні відтінки. Їм підійде одяг рожевого, блакитного, фіолетового, синього і пурпурного кольорів.
Добре поєднувати один з одним такі кольори: жовтий і оранжево-червоний, жовтий і трав\'яний, фіолетовий і темно-синій, жовтий і синій. Для створення комплектів в спокійних тонах відмінно гармоніюють підійдуть поєднання коричневого і бежевого, темно - і світло-зеленого, фіолетового та рожевого.
При виборі дитячих костюмів потрібно вміти поєднувати кілька різних кольорів. Краще, якщо їх кількість не буде великим трьох. Дівчинці будуть до лиця костюми з поєднанням синього, білого і коричневого. Одяг для хлопчика може бути помаранчева з бежевим, бірюзова або темно-синя зі світло-сірим, а також шоколадна з червоним. Можливий варіант поєднання білого з блакитним або коричневим. Добре буде виглядати зелено-синя клітина чи клітина-шотландка.
Колір одягу самим безпосереднім чином може впливати на настрій дитини. Для піжам і нічних сорочок підійдуть пастельні тони: блакитний, ніжно-рожевий, світло-зелений. Вони заспокоять набегавшегося за день малюка. Для свята цілком підійдуть яскраві речі. Вони підбадьорять навіть самого флегматичного дитини.
Зручність та комфорт
Дитячий одяг має бути зручним. Під час покупки зверніть увагу на те, як вона буде застібатися. Подумайте, чи зможе дитина сам зняти і надіти одяг. Ніколи не купуйте речі з вузькою горловиною, дрібними ґудзиками й тугими гумками.
Одяг для хлопчика
При виборі одягу для хлопчика в першу чергу варто подивитися на тканину і якість виробу. Якщо матеріал натуральний і виріб добре пошито, зверніть увагу на колір. З-за того, що хлопчики більш активні, ніж дівчатка треба купувати одяг темніших тонів, щоб бруд на ній не так впадала в очі. Адже дитина на прогулянці обов\'язково забрудниться.
Одяг для хлопчика повинна бути міцною. Хлопчики люблять активні ігри. Тому одяг з тонких тканин може порватися буквально за кілька прогулянок.
Залишається визначитись з розміром. Деякі хлопчики ростуть швидко, тому одяг їм треба купувати часто. Інші ж можуть почати різко зростати вже ближче до закінчення школи. Тому немає ніякого сенсу купувати дитячий одяг про запас. Дитина або не встигне зносити її з-за активного росту, або мода і смаки хлопчика можуть сильно змінитися.
При покупці одягу враховуйте побажання дитини. Не купуйте ті речі, які йому не подобаються, інакше вони будуть припадати пилом на полиці в гардеробі. Якщо вам і дитині сподобався один і той же магазин, швидше за все з часом вам запропонують в ньому знижки на покупки.
Одяг для дівчинки
Будь-яка маленька дівчинка з самого раннього дитинства завжди хоче бути принцесою. Тому мамам варто гарненько задуматися над тим, у що одягати майбутню наречену. Одяг для дівчинки повинна бути не тільки зручною і безпечною, але і красивою. Вже з дитинства у дитини буде формуватися смак, який допоможе потім йому швидше зорієнтуватися у виборі гардеробу у дорослому житті.
Дівчатка ростуть швидко. Тому їм можна купувати сукні трохи на виріст. Щоб уникнути таких випадків, коли одяг буде мала вже через місяць. З такою особливістю зростання дівчаток доведеться миритися, поки вони не закінчать школу. Потім вони вже не будуть так активно рости. І одяг можна купувати суворо розмір в розмір.
Маленькі дівчатка будуть вибирати одяг в магазині за допомогою мам. Дівчата ж постарше захочуть відправитися за покупкою разом з подружкою. Тоді батькам доведеться дати їм рекомендації з вибору одягу. Але не забувайте довіряти і самій дитині, ніж раніше дівчинка обере свій стиль, тим простіше їй буде орієнтуватися з покупкою одягу, вже ставши дорослою.
Боді
Як правило, найбільш зручний одяг для новонародженого – це боді. Воно з легкістю замінить постійно задирающиеся сорочечки, що доставляють дискомфорт і дитині, і батькам. Головна перевага боді – фіксація між ніжок дитини. Цей вид одягу забезпечить закриту поперек малюка і під час глибокого сну і тоді, коли дитина активно рухається.
Існує кілька видів боді. У них може бути короткий або довгий рукав, а також повна його відсутність, різну кількість застібок, відкрита або закрита шия. Як же правильно підібрати боді для малюка?
У виборі цього виду одягу слід покладатися на вік. У боді для немовляти застібки повинні бути на боді спереду по всій довжині, щоб його можна було повністю розстебнути. Тоді боді легко вистелено під новонародженого, а ручки вставляються в рукава. Залишається тільки застебнути кнопки – і все. Не треба нічого одягати через голову.
Для малюків старше трьох місяців підійде боді з кнопками-застежкками на лівому плечі. Цей одяг щільно прилягає до шийки і добре закриває шию дитини.
Дітям у віці півроку підійде боді, застегивающееся на одну-дві кнопки на спині. Малюки багато часу проводять сидячи або вже намагаючись ходити, тому застібки їм не будуть заважати. Краще всього купувати боді з шийкою під володазку, щоб захистити шию малюка від охолодження на вулиці.
Вдома ж піврічним малюкам краще надягати боді, запахивающееся на плічках. Діти в такому віці постійно забруднюються під час їжі і пускають слину. Кофтинки міняти незручно, а боді спростять цю задачу.
Футболка
Найголовніша умова для дитячої футболки – це натуральна тканина. Матеріал неодмінно повинен пропускати повітря, адже він безпосередньо контактує зі шкірою дитини. Крім цього, тканина повинна забезпечити нормальний теплообмін.