Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0
Поиск:
О нас  |  Контакты
Сайт редакции газеты ¨Обрії Ізюмщини¨
ЗАПИТУЙТЕ в місцях продажу преси газету «Обрії Ізюмщини» » №37 від 14 вересня 2017 року. ЧИТАЙТЕ: АКТУАЛЬНО: шпаргалка із децентралізації: як ефективно розпоряджатися бюджетом; ОФІЦІЙНО: у Польщі керівники Ізюма відвідали місто Андрихув; ІНФОЦЕНТР: з наради у РДА - про паї, газові лічильники і передплату; депутати райради розподілили кошти на розвиток сіл Ізюмщини; РІДНОКРАЙ: оскільський сільський голова Г.Загоруйко про об'єднання громад (інтерв'ю); КОМП'ЮТЕР ДЛЯ ЖИТТЯ: дилема вибору - ноутбук чи стаціонарний комп'ютер (де можна придбати таку техніку); ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСУ: лісівники з хорошими показниками зустрічають професійне свято; АКЦІЯ ВІД «ОБРІЇВ»: за примірник міськрайонки – річна передплата; ДЕНЬ ФІЗКУЛЬТУРНИКА: свято тих, хто дружить зі спортом; таблиця чемпіонату області з футболу; ДОЗВІЛЛЯ: жителі кварталу №7 побували на екскурсії в Соледарі; А ТАКОЖ: новини освіти, культури і спорту, добра статистика та багато іншої цікавої та корисної інформації про життя Ізюма та регіону. ЗАПИТУЙТЕ свіжий номер газети "Обрії Ізюмщини" в місцях продажу преси!Размести информацию на медиа-ресурсе obrii.com.ua!!! БАННЕР (кликабельно!) со ссылкой на свой сайт или страницу ; БЕГУЩАЯ СТРОКА (новая услуга) – период показа на ресурсе - два рабочих дня; ВИДЕОПОЗДРАВЛЕНИЕ (видеоклип) – один рабочий день. Подробности по телефонам : (05743) 2-13-45.    | 19.09.2017 | 09:50
reklama reklama
Подписка
Подпишись
Навигация

Календарь
«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

География пользователей
Locations of visitors to this page

Наши друзья
любі друзі

Наш баннер
добавьте себе наш баннер

Наши страницы
мы в facebook мы в Youtube

Логин
Пароль
 
» Трускавецькі мінеральні води


Трускавецькі мінеральні води


Почнемо з питання що таке мінеральна вода?

Мінеральними водами (підземними, рідше – поверхневими) називають води, які містять так звані біологічно активні мінеральні, рідше – органічні речовини. Ці речовини зумовлюють дія води на організм людини, визначають її лікувальні властивості. Ці властивості проявляються як при питті води, так і при зовнішньому її застосування (ванни, інгаляції, зрошення та ін). Звичайно, має значення і кількість випитої води, як такої – водна навантаження. Можна відвідати добрі готелі в Трускавці

Основою формування і поповнення запасів мінеральних вод є атмосферні опади: дощ, сніг, град, туман. Вони вже самі по собі містять у невеликих кількостях різні хімічні речовини: калієві, натрієві, кальцієві солі соляної, сірчаної, вугільної кислот або відповідно – хлориди, сульфати, гідрокарбонати та інші речовини. Впавши на землю і всмоктуючись у грунт, атмосферні опади захоплюють з собою наявні в грунті місцевості різні хімічні речовини, атмосферні гази і активну мікробну флору. На поверхню землі мінеральні води виходять у вигляді джерел або виводяться буровими свердловинами.

Для питного лікування використовують мінеральні води різного складу із загальним вмістом неорганічних мінеральних речовин 20 г/л. За хімічним складом мінеральні води розрізняють хлоридно-гідрокарбонатно-сульфатно-натрієві, кальцієві, магнієві в різних поєднаннях, вуглекислі, сірководневі, залізисті та ін. Температура води обумовлює збереження в ній в розчиненому вигляді різних газів, що позначається на лікувальній дії води. Має значення і кислотність або лужність води.

Для мінеральних ванн найчастіше використовують соляні хлоридно-натрієві, вуглекислі, сульфідні, радонові та азотні мінеральні води.

Пити мінеральну воду краще в бюветі, де вона безпосередньо випливає з кранів. Зберігання в посуді змінює склад і активність дії води. Має значення час пиття води (до чи після їжі), кількість прийомів води всередину протягом дня, її температура, загальна кількість. Разова доза пиття мінеральних вод у різних хворих коливається від 50 до 300 р. Самовільне збільшення дози неприпустимо, воно приносить шкоду. Не можна не відзначити, що ефект питне лікування на курорті обумовлений не тільки дією мінеральних вод, а всім комплексом використовуваних методів курортного лікування.

Тепер про курорті Трускавець

Трускавець – бальнеологічний курорт. А що означає «бальнеологічний»? Бальнеум – латинською – ванни, купання; бальнеологія – це розділ науки про курорти – курортології, вивчає мінеральні води та їх лікувально-профілактичне застосування. Курорт Трускавець і є курортом, на якому основним природним лікувальним фактором є місцеві мінеральні води різного складу та мінералізації. Води ці використовуються як для питного лікування, так і для зовнішнього застосування у вигляді ванн, інгаляцій, зрошень тощо

За медичними показаннями на курорті Трускавець застосовується і другою (після мінеральних вод) специфічний для Трускавця природний лікувальний фактор – «гірський віск» нафтового походження – озокерит. Він видобувається і перетворюється у «медичний озокерит» в місті нафтовиків Бориславі, недалеко від Трускавця.

Курорт потопає в зелені садів. Особливо красивий він навесні і в пору «золотий» осені. На захід від центру курорту по схилах балки розкинувся старий тінистий парк з віковими деревами. Його центральна алея веде до двох бюветів мінеральних вод: один з них побудований в центрі парку, другий – ближче до нагірній частині курорту, де височіють корпуси санаторіїв «Алмаз», «Кристал» та ін. Французьким словом «бювет» називають споруду, до якої підведені мінеральні води. У ньому хворі набирають воду у свій посуд для пиття. До речі, набираючи воду, не слід торкатися своєю посудом крана, з якого витікає вода. Це вбереже вас від можливого інфікування. В бюветах з кранів тече як натуральна холодна мінеральна вода (температура +8°), так і підігріта до 37°-40°. Розроблена методика підігріву, зберігає цілющі властивості вод.

На відміну від багатьох інших курортів в Трускавці хворі нерідко п'ють дві мінеральні води, наприклад, «Нафтусю» і джерело № 1 «Марія». Режим пиття обох вод, їх кількість, температуру призначає лікуючий лікар.

В наші бювети підведена і мінеральна вода джерела № 3 «Броніслава», якій хворі полощуть горло. Вона подається в бювет в теплому вигляді.

Перша згадка про Трускавець у відомій нам літературі відноситься до 1469 р. Тоді тут варили кухонну сіль. (Згадаймо допускається походження назви курорту від литовського слова друска – сіль). У той же час, ще в 1578 р., придворний лікар польського короля Войцех Очко повідомляв, що люди з Дрогобича і його околиць (р. Дрогобич знаходиться в 10 км від Трускавця) використовують воду солоних джерел для лікування, як дуже корисну. Що стосується пиття місцевих мінеральних вод, то приблизно 200 років тому місцевий селянин Іван Конів вперше виявив джерело гірко-солоної води, пив її і зазначив користь води «для внутрішніх органів». Тепер це джерело «Марія».

Однак широке освоєння та пізнання джерел мінеральних вод курорту почалося тільки в кінці 18-го – початку 19-го століть. Вже на початку століття в Прикарпатті розгорнулися розвідка і видобуток нафти. Були пробурені свердловини, прориті шахти і отримані перша нафта і озокерит. Знаходили тут тоді і поклади сірки, окису цинку, глауберової солі, залізо - і свинецсодержащие руди, гіпс та ін В 1820 р. при бурінні однієї з свердловин було виявлено джерело сірководневої води. Місцеве населення, практично переконавшись в його цілющих властивостях, стало використовувати воду в примітивних ваннах, ваннах для лікування захворювань суглобів і шкірних хвороб.

Курортом Трускавець стали називати з 1827 р., коли директор австрійських держпідприємств Я. Лещевский з метою отримання прибутку побудував поруч з місцевою корчмою першу водолікарню на 8 ванн. В наступні роки був відкритий (дослідження ведуться і сьогодні) ще ряд джерел: у 1833 р. – джерело № 1 «Марія», в 1835 р. – «Нафтуся», в 1842 р. – джерело № 2 «Софія», у 1852 р. джерела «Еммануїл» та «Анна» і т. д. Джерело «Барбара», з якого останні роки вымораживают мінеральну сіль «Барбара», відкрили в 1912 р. Назви джерел давалися імена рідних і близьких власників розробок. Сучасні дослідження виявили численні аналоги основних джерел мінеральних вод, тобто джерела подібні основним по складу і дії на організм людини. Підземні запаси мінеральних вод достатні для функціонування курорту.

Наявність мінеральних вод різного складу має, так би мовити, матеріальну основу: води під землею сусідять з родовищами нафти, покладами різних солей, руд, мікроелементів. У 4-6 км від Трускавця знаходиться р. Борислав з його нафтопромислами і р. Стебник, де в шахтах добувають калійні солі, мінеральні добрива.

Про підземні багатства цих міст складені легенди. Наводимо одну з них.

Жили колись в давні часи троє юнаків, троє гожа молодців і звали їх Борислав, Стебник і Трускавець. Жили вони недалеко один від одного і міцно дружили між собою. Але, як в житті іноді буває, закохалися вони всі троє в одну дівчину-красуню. Послали всі троє до неї сватів. Загордилась дівчина і сказала: "Той стане мені чоловіком, хто першим принесе мені в дар сонячний промінь".

Сонце любило хлопців за їх працьовитість і сердечну доброту і всіх трьох обдарував своїми променями.

Горда красуня прийняла подарунки і, загордившись пущі колишнього, мовила:

- А тепер принесіть мені цілий сніп сонячних променів!

І знову закохані юнаки-побратими виконали її бажання.

А красуня усміхнулася, задоволена, і вже владно промовила:

- Того я стану дружиною, хто принесе мені в подарунок саме сонце!

- Подарувати сонце... – задумалися юнаки. – А що ж залишиться людям? Ні, цього робити не можна!

І всі троє відмовилися виконати бажання норовливої красуні, забрали у неї сонячні промені, і віддали їх людям.

Усміхнулося сонце радісно і тут же перетворило промені Стебника дорогоцінну сіль, підвищує родючість грунту, промені Борислава – джерела нафти, щоб людям було вдосталь тепла і світла, а сонячні промені Трускавця перетворило у джерела цілющих вод, повертають людям здоров'я і молодість.

Цими сонячними прекрасними дарами користуються люди і понині.

Мінеральні води курорту

Почнемо розповідь, звичайно, з «Нафтусі» – цієї загальновизнаної королеви трускавецьких вод, унікальної в Європі за своїм хімічним складом і біологічному, цілющій дії на людину.

Назва її походить від українського слова нафта (нафта). З присутністю у складі «Нафтусі» органічних компонентів нафти давно пов'язують її біологічну активність, цінні лікувальні властивості. З компонентів нафти в «Нафтусі» знаходили гумусові, бітумінозні та ін. речовини. Проте вчені не виключають і ролі її сольового та мікроелементного складу і присутньої в «Нафтусі» специфічної мікробної флори. Летючі органічні речовини надають «Нафтусі» специфічний керосинный запах і присмак. Зауважимо, що «Нафтуся» є слабомінералізованої мінеральною водою: в 1 літрі її міститься лише 0,7 г солей. Це кальцієві і магнієві солі сірчаної і вугільної кислот-сульфати, гідрокарбонати кальцію та магнію.

Відзначено деяке непостійність складу «Нафтусі». Доведено, що сила запаху і присмаку не визначає лікувальні властивості «Нафтусі». Запах і присмак «Нафтусі» можуть бути змінені протягом року і навіть дні. Ці зміни відзначають багато хворих, які приїжджають на курорт повторно. Пов'язано це:

1) З кількістю атмосферних опадів. Вище ми говорили, що саме атмосферні опади є основою формування мінеральних вод. Велика кількість опадів призводить до розбавлення води під землею.

2) З кількістю п'ють воду. Збільшення кількості їх зумовлює більш швидкий розбір води і вона під землею не встигає увібрати в себе хімічні речовини, характерні для її складу.

Ми хотіли б зазначити, що деякі хворі, які п'ють «Нафтусю», міркують так: якщо я сплатив за путівку (курсівку) великі гроші і всі говорять, що основним засобом у Трускавці є «Нафтуся», то я вже вип'ю «Нафтусі» на всі гроші, які я сплатив. Такі хворі починають пити «Нафусю» не по 100, 200 або 300 г на один прийом, як їм радив їх лікуючий лікар, а за 500, 600 і більше грамів. Крім шкоди, це нічого не приносить. Проведені спеціальні дослідження показали, що при такому напої виникає перевантаження серця, печінки, нирок, з'являються болі, погіршується стан хворих органів і загальний стан хворого.

На закінчення підкреслимо, що часто чутні закиди хворих в тому, що на курорті «Нафтусю» нібито розводять, не мають жодних підстав.

Ми вже згадали про солях у складі «Нафтусі». Крім зазначених вище солей (я їх лише 0,7 г в 1 літрі води), в «Нафтусі» містяться в незначних кількостях такі біологічно активні мікроелементи, як марганець, мідь, нікель, молібден, срібло та ін Хоча питну воду офіційно прийнято називати мінеральної, якщо в 1 літрі її міститься не менше 1 г солей, що «Нафтусю» все ж іменують слабомінералізованої гідрокарбонатно-магнієво-кальцієвої мінеральної водою, враховуючи її виняткові властивості та наявність у ньому біологічно активних органічних речовин. Вода джерела «Нафтуся» № 2, в 1 літрі якої міститься лише 0,3 г солей, менш дійова, ніж вода основного джерела. Її на курорті розливають у пляшки, і вона надходить у продаж як вода «Трускавецька». Відзначено її виражену сечогінну дію. Терапевтичні хворі зазвичай п'ють теплий «Нафтусю» – +37°+40°, урологічні -теплувату – + 18°+20° або навіть холодну, температури +8°, якою вона надходить з джерела. Остання володіє більш вираженою сечогінною дією.

Основні цілющі властивості «Нафтусі»

1) Пиття теплої «Нафтусі» покращує функціональний стан печінки і жовчовивідних шляхів, збільшує утворення і виділення жовчі, нормалізує її хімічний склад. Покращується здатність печінки знешкоджувати отруйні речовини, що потрапили чому-небудь в організм. З жовчю виводиться надлишок білірубіну, холестерину. При посиленні відтоку жовчі з нею «вимиваються» з жовчних шляхів, жовчного міхура продукти запалення, жовчний пісок, камінчики, паразити.

2) Холодна або лише злегка підігріта «Нафтуся» (до +18° + 20°) посилює виділення сечі. З сечею при цьому з нирок і сечовивідних шляхів видаляються продукти запалення, – сечовий пісок, камінчики, паразити. «Нафтусю» рекомендують пити і страждаючим хронічним пієлонефритом, циститом, сечокам'яною хворобою, сольовими сечовими діатезами. При діатезах хворі зазвичай п'ють «Нафтусю» температури + 18° +20° або навіть + 8° по 150 г, 5-6 разів у день, тобто перед кожним прийомом їжі і після нього.

Пиття «Нафтусі» не показано страждають хронічним гломерулонефритом: хворим, запалених нирках нерозумно давати навантаження у вигляді «Нафтусі», стимулюючої їх «роботу». Не підходить цим хворим і клімат Трускавця. Вони потребують в жаркому сухому кліматі як, наприклад, у Байрам-Алі (Туркменістан). В умовах такого клімату у хворих посилюється потовиділення, і з потом видаляється частина шлакових речовин, які зазвичай виводяться нирками. Таким чином ми частково «розвантажуємо» хворі нирки. Не можна пити «Нафтусю» і при погіршеному, утрудненому відтоку сечі, наприклад, при великого розміру аденомі передміхурової залози. Половинну дозу «Нафтусі» рекомендують пити оперованих хворих з єдиною ниркою. Дітям доза разового прийому «Нафтусі» і добова її кількість підбирається, виходячи з їхнього віку, характеру захворювання, загального стану і т. п.

3) «Нафтуся» покращує обмінні процеси в організмі. Позитивно впливаючи на печінку і підшлункову залозу, які разом з центральної нерівної системою та іншими органами регулюють вуглеводний (цукровий) обмін, «Нафтуся» при її пити в теплому вигляді, нерідко сочетаемом з питвом теплої мінеральної води джерела № 1 «Марія», на тлі обов'язкового (!!!) діабетичної дієти, знижує у хворих на цукровий діабет підвищений вміст цукру в крові. У ряду таких хворих на курорті вдається знизити добову дозу їм інсуліну або прийнятих цукрознижувальних таблеток. Знижують дозу поступово, виходячи із загального стану хворого і вмісту цукру в крові.

4) Випита вода насамперед потрапляє в шлунок і надає дію на нього і на початковий відділ тонкої кишки в 12-палу кишку. Лікарі вже давно помітили, що питво навіть теплою «Нафтусі» у деяких хворих, що страждають гастритом, гастродуоденітом або виразковою хворобою 12-палої кишки, викликає або посилює печію, тобто, як правило, підвищує кислотність «шлункового вмісту. Спеціально проведені дослідження (в них брав активну участь і автор цієї брошури) встановили, що таке явище виникає більш ніж у половини названих хворих. Має значення початковий стан кислотоутворення в шлунку до початку пиття «Нафтусі». Враховуючи зазначені спостереження, вже багато років людям, страждаючим гастродуоденітом або виразковою хворобою 12-палої кишки, навіть у поєднанні з «печінкової» або урологічною патологією, коли питво «Нафтусі» прямо показано, перші 3-5 днів пити «Нафтусю» не рекомендують. Починають лікування з пиття теплої води джерела № 1 «Марія». Холодну «Нафтусю» пити таким хворим теж не радять.

5) Пиття теплої «Нафтусі» благотворно позначається на зовні і внутрисекреторной функції підшлункової залози. Її призначають пити хворим, що страждають хронічним панкреатитом поза загострення.

6) «Нафтуся» володіє незначною бактерицидну і болезаспокійливу дію.

На закінчення підкреслимо, що зберігання «Нафтусі» в посуді і самовільне нагрівання зменшує її біологічну лікувальну дію.

Випадки непереносимості «Нафтусі» хворими, алергічної реакції на неї зустрічаються вкрай рідко. За 35 років роботи на курорті ми спостерігали лише один такий випадок у жінки-лікаря.

Чудодійну цілющу дію «Нафтусі» зробило її героїнею легенд. Одна з легенд говорить.

З'явився колись у цих краях іноземець-барон. Купив він у місцевого князя землю і побудував палац-фортеця. А потім зібрав людей і наказав їм бурити свердловини, копати глибші шахти і добувати нафту і гірський віск " -озокерит.

На одній такій шахті працював молодий Іван. Гуляючи по лісу, зустрів він одного разу дівчину. Стояла вона біля струмка і як би прислухалася до його дзюрчання. Здивувався Іван. Познайомився з дівчиною. Розповіла вона йому, що вона сирота і звуть її Нафтусею. А потім глянула на Івана і раптом мовив:

- А тебе Іваном кличуть.

- Звідки ти знаєш?

- Струмочок розповів. І розповів він мені, що зустріч я сьогодні свою любов – славного хлопця із серцем вірним, що ми полюбимо один одного навіки, але щастя не пізнаємо.

Пішли вони разом по лісі. Подружилися, полюбили міцно один одного і вирішили одружитися. І раптом Іван захворів. Засумувала Нафтуся.

- Де твої сили, Іванку?

І тут один старий шахтар розповів їй, що здоров'я і сили у людей забирає злий барон на своїх нафтопромислах і в озокеритових шахтах і перетворює їх в золото і камені-самоцвіти.

Вмирав Іван. Поїла його Нафтуся травами – не допомагало. І тоді пішла Нафтуся до заповітного струмочку і стала просити його навчити її, як Івана врятувати.

- Не питай, – відповів струмочок. – Впізнаєш – загинеш. І все ж таки впросила Нафтуся струмочок і почула: -Умийся моєму водою та йди до барона.

Вмилася Нафтуся водою з потічка і відразу так покращала, що близькі подруги її не впізнавали. Пішла вона до барона. Пропустила, її охорона. Побачив барон Нафтусю і був вражений такою красою. У відповідь на її розповідь про Івана барон сказав: «Навіщо тобі шахтар Іван? Будь моєю дружиною. Всі мої багатства стануть твоїми». І повів він Нафтусю в підземелля і показує свої багатства – золото і самоцвіти. Але і слухати його не хотіла вірна Нафтуся. Беззавітно любила вона Івана. Схопила вона один з каменів-самоцвітів і помчала до свого струмочку за порадою, що тепер їй робити. Але не добігла – наздогнала її охорона барона. Кинула тоді Нафтуся самоцвіт землю і стала просити землю повернути здоров'я Івану. Побачив, що прибіг барон камінь-самоцвіт на землі і протягнув за ним руку. Але... земля раптово розверзлася і камінь зник. А на цьому місці з-під землі раптом вдарив потужний джерело мінеральної води. Наказав барон суворо покарати Нафтусю. Не стало її. Залишився лише цілюще джерело в лісі. Прийдуть до нього знесилені нафтовики і шахтарі, нап'ються води і повертаються до них здоров'я і сила. Товариші Принесли і Івана до джерела. Попив він цілющої вологи, одужав і пішов у народні месники мстити барону за Нафтусю.

І тепер люди п'ють цю воду і її ласкаво називають «Нафтусею».

***

Джерело № 1 «Марія» було також виявлене вперше при бурінні нафтової свердловини у 1833 р. Вміст різних солей в 1 літрі води становить 3-7 р. За хімічним складом це хлоридно-сульфатно-гідрокарбонатно-натрієво-кальцієво-магнієва вода. В 1956 р. в свердловині 7К була отримана вода, по фізико-хімічним властивостям близька до води джерела № 1 – «Марії». Пізніше були пробурені та інші свердловини. Численні клінічні спостереження і лабораторні дослідження підтвердили благотворний вплив цієї води на шлунок при гастритах, гастродуоденітах, виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки поза загостренням: стихає запальний процес, нормалізуються секреторна, кислотоутворююча і рухову функції шлунку, розріджується слиз, зменшуються болі в шлунку і 12-палої кишці. Пиття теплої води за 1-1,5 години до їжі зменшує кислотність шлункового вмісту, а трохи теплої води температури +18°+20° за 10-15 хвилин до їжі підвищує її. Зазначимо, що немає і не може бути єдиної для всіх методики пиття вод. Велику роль відіграють індивідуальні особливості даного хворого.

 

Джерело № 2 «Софія» являє собою найбільш мінералізовану з питних вод курорту Трускавець. Отримана вона вперше була в 1842 р. За хімічним складом вона – хлоридно-сульфатно-натрієво-калієва вода з мінералізацією 10-12 г солей в 1 літрі води. Використовуються свердловини (джерела) – аналоги. Як найбільш солона, що містить солі хлористо-водневої (соляної) кислоти, вона підвищує секреторну, кислотоутворюючу функції шлунка, особливо при питті її теплою (+18°+20°) за 10-15 хвилин до їди. Краще пити її повільно. «Софію» використовують для лікування хворих, що страждають гастритом зі зниженою кислотоутворюючою функцією шлунка, хворих, які перенесли операцію резекції шлунка.

Обережно призначають хворим з хронічним запаленням підшлункової залози (панкреатит) і при урологічних захворюваннях, побоюючись її дратівної дії. Не рекомендують її пити хворим з виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки.

***

Для пиття використовується та мінеральна сіль «Барбара», яку отримують методом виморожування з мінеральної води джерела № 4. Цей джерело відрізняється високою мінералізацією – до 260 г солей на літр води. Він містить натрієво-магнієво-калієві солі соляної і сірчаної кислот. Сіль «Барбара» використовують як жовчогінний для тюбажей – 1,5 чайних ложечки солі на 1 склянку теплої «Нафтусі», або дому на звичайній теплою водопровідній воді. Ті, хто погано переносить «Барбару», можуть з успіхом замінити її ксиліт або сорбіт (25 г на 0,5 склянки теплої води) або 1/2-1 сирим яєчним жовтком на 1 склянку теплої води. Прийом більшої кількості «Барбари» надає послаблювальну дію.

Мінеральну воду джерела № 1 «Юзю» також, як і «Нафтусю», «Марію» і «Софію», можна віднести до питним водам курорту. Як смачну, чисту питну воду, її широко використовує місцеве населення, поєднуючи прогулянку за нею в парк, до джерела, з її питвом, а нерідко і з умиванням нею. Мінеральна вода «Юзя» широко відома як «джерело краси».

Мінеральна вода «Юзя» по мінералізації (0,7 г/л) і за хімічним складом подібна до «Нафтусі», але не має ні смаку, ні запаху «Нафтусі». Немає в ній органічних речовин нафтового походження. Як і «Нафтуся», «Юзя» надає при її питво сечогінну дію. З успіхом пробували її призначати страждають виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки. Відносно мале її кількість і відсутність підігріву не дозволили широко впровадити цю методику.

«Юзя» не підведена до бюветів мінеральних вод. Вона тече холодна (температури +8°) з кранів в архітектурно красиво оформленому куточку парку курорту у центральній його алеї, ближче до нагірній частині курорту. Посеред досить великий майданчики встановлена скульптура дівчини – Юзі. Чимало хворих, особливо жінок, почувши про джерело краси – «Юзі», йдуть вмивається цією водою.

Бо давно помічено, що умивання «Юзей» робить шкіру рук і обличчя м'якше, ніжніше.

Зовнішнє застосування мінеральних вод курорту

Під зовнішнім застосуванням мінеральних вод мають на увазі використання для відпустки мінеральних ванн, інгаляцій, полоскань. Сюди ж відносяться і кишкові процедури: промивання кишечника, кишковий душ, мікроклізми, підводні кишкові промивання.

У Трускавці діють дві загальнокурортних водолікарні. Мають свої водолікарні і деякі санаторії.

У минулому для мінеральних ванн у Трускавці використовували джерела мінеральних вод № 6 «Едвард», № 7 «Фердинанд», № 8 «Анна» та №10 «Катерина». Всі ці джерела були заповнені мінеральною водою шахти, в яких раніше видобували озокерит, свинець. В парку курорту навпроти санаторію «Кришталевий палац» можна побачити інженерно-технічна споруда у вигляді оригінального будиночка з тесовой дахом, так званий каптаж для отримання води джерела № 6 «Едвард». Не вдаючись у деталі хімічного складу перерахованих вод, зазначимо лише, що всі вони, маючи різну мінералізацію, містять в тому чи іншому кількості сірководневий і вуглекислий гази, а також натрієві, калієві і магнієві солі хлористо-водневої, сірчаної та вугільної кислот.

Останнім часом для ванн застосовують розлучені високо мінералізовані мінеральні води джерел 22, 27, 38, 51, 53, 55 РГ та ін. Їх відкачують насосом з пробурених свердловин. Мінеральну воду джерела 5РГ застосовують для відпустки кишкових процедур. Розведення цих високомінералізованих вод прісною водою приблизно наполовину починають на гідрогеологічної станції і продовжують вже безпосередньо у водолікарні.

Для душів – циркулярного, віялового, Шарко, висхідний, підводного масажу використовують звичайну прісну воду.

У бальнеолікарні № 1, розташованої навпроти входу в курортний парк, відпускаються штучні вуглекислі ванни. Натурального «Нарзану» в Трускавці немає. Ці ванни призначаються, головним чином, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи та цукровим діабетом. Температура води у вуглекислій ванні – +32°+35°.

Мінеральні ванни не є специфічним засобом для лікування певних захворювань. Вони надають загальний позитивний вплив на життєво важливі процеси в організмі, поліпшують функціональний стан органів і систем організму.

В даний час вважають, що мінеральні ванни справляють це вплив:

1) Тиском маси води у ванні на поверхню тіла приймає ванну і виштовхує силою води. Відбувається перерозподіл крові в організмі.

2) Своїм хімічним складом і температурою. Хімічні речовини, що містяться у воді ванни, проникають через шкіру в кров і впливають на організм. Тепло води у ванні заспокоює нервову систему, розслаблює спазми, зменшує болю. Нерідко при печінковій або нирковій кольках лікування починають з призначення теплої ванни, і біль зазвичай швидко проходить.

Кишкові процедури з застосуванням мінеральної води джерела 5РГ в різних розведеннях використовують зазвичай для нормалізації ослабленою рухової функції кишечника при запорах. При схильності до проносів застосовується теплий відвар ромашки. Кишкові процедури призначають тільки після огляду слизової товстої кишки – ректороманоскопії.

Не так вже рідко ми зустрічали хворих, які наполегливо вимагали від лікаря призначити їм недоведену і навіть протипоказану процедуру, в тому числі і ванни. Зрідка «вибита» процедура призводила до інфаркту або інсульту.

Джерело № 3 «Броніслава» підведене до бюветів. Цієї мінеральною водою в теплому вигляді полощуть горло які страждають хронічними захворюваннями носоглотки і верхніх дихальних шляхів. Використовують її і для інгаляцій в ингаляториях. За хімічним складом «Броніслава» подібна мінеральної води джерела № 2 – «Софії». Мінералізація «Броніслави» – 12-16 г/л. Вона містить натрієві і кальцієві солі хлористоводневої та сірчаної кислот. При полосканні нею горла заспокоюється запальний процес, розріджується слиз, полегшується її відділення.

***

Ось Ви і закінчили читання нашої брошури. Хочеться вірити, що вона була для Вас корисною: Ви більш усвідомлено стали ставитися до найцінніших лікувальних факторів курорту, до його мінеральним водам.

Якщо Ви закінчуєте лікування, то, сподіваємося, вже святкуєте його користь.

Після повернення додому Ви, безсумнівно, розповісте про курорті, про лікування, про побачене, прочитане Вашим рідним, близьким, друзям.

Рекомендуємо Вам обов'язково побувати у Вашого лікуючого лікаря за місцем Вашого проживання. І, звичайно ж, при першій можливості, через 10-12 місяців знову приїздіть на наш курорт. Це закріпить позитивний результат нинішнього лікування.

Приїжджайте! Ми чекаємо на Вас!

А. В. Альперін, кандидат медичних наук, Трускавець 
| | | Распечатать
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

7-06-2016, 13:49 | Здоровье, спорт | автор: Корреспондент | Просмотров: 105

Другие новости по теме:

 • Курорт Моршин
 • Олену Клименко обрали головою Борівської районної ради
 • Після 5 турів першості з футболу в групі А лідирує Сахновщина
 • Оппозиция поделила комитеты в ВР
 • Попередні підсумки голосування в м.Ізюмі


 •  


  Расписание автобусов Изюм Расписание поездов Изюм Телефонный справочник Изюм
  ТОП
  Новостей Изюма
  » » Президент П.Порошенко перерізав стрічку на ізюмському м ...
  » "ДОРОГА НА СХІД " пройшла через Ізюм
  » Петро Порошенко привітав ізюмчан з Днем Незалежності Ук ...
  » Скоро в Изюме откроются электрозаправки для автомобиле ...
  » Президент України відвідає Ізюм
  » Як Президента України в Ізюмі зустрічали
  » Відремонтована дорога на Ізюм зі сторони Донбасу
  » В Ізюмі проходить акція «Велика Українська Хода» заради ...
  » 28 августа православная церковь празднует Успение Пресв ...
  » Володимир Лавренчук на відкритті муралу читав вірші

  Последние
  комментарии
  » Написал: Ізюмчанин
  В новости : Територія біля недоб...
  Написал: Изюмский
  В новости : Відремонтована дорог...
  Написал: Nov
  В новости : «БалBeer». В Балаклі...
  Написал: Игорь
  В новости : «БалBeer». В Балаклі...
  Написал: Nov
  В новости : «БалBeer». В Балаклі...


  Опрос

  Центральным украинским — они рассказывают о ситуации в стране объективно
  Выбираю местные, областные и городские, они более правдивые
  Просматриваю и больше доверяю российским
  Предпочитаю смотреть новости в интернете
  Не доверяю никаким телеканалам, они — инструмент олигархов и занимаются пропагандой
  Не смотрю телевизор  Архив новостей
  Сентябрь 2017 (53)
  Август 2017 (118)
  Июль 2017 (125)
  Июнь 2017 (107)
  Май 2017 (118)
  Апрель 2017 (126)

  Погода

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:  Главная страница  |  Регистрация  |  Вход в почту  |  Статистика  |  Обратная связь
  Проект © obrii.com.ua 2009. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на ресурс обязательна. Создание и поддержка сайта.
   МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов