Алгоритм дій у разі пошкодження нерухомого майна
Шановні мешканці Ізюмської міської територіальної громади!
🏚 Доводимо до вашого відома алгоритм дій у разі пошкодження/руйнації житла внаслідок збройної агресії російської федерації для отримання компенсації:
1. Якщо це безпечно необхідно зробити фото- та відеофіксацію.
Проведіть детальну фото- та відеозйомку пошкодженого майна.
-Зніміть загальний вигляд об’єкта (зовнішній стан, розташування).
-Зробіть крупні плани пошкоджень (тріщини, руйнування, згорілі ділянки тощо).
-Зафіксуйте дату і час на фото або відео (можна використовувати функції пристрою).
Фіксація факту пошкодження чи руйнування майна є ключовим етапом для отримання компенсації. Це дозволяє задокументувати обставини, обсяг завданої шкоди та об’єктивно оцінити матеріальні втрати. Така фіксація є обов’язковою для подання заяви до компетентних органів.
2. За необхідності звернутися до Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Слід обов’язково викликати рятувальників, якщо існує підозра, що пошкоджений об’єкт може становити загрозу для людей (через обвал, можливий вибух через витік газу, спричинений пошкодженням газового обладнання під час пошкодження нерухомості, можливі вибухи снарядів тощо).
Увага! Складений представниками ДСНС примірник акту є одним із вагомих доказів знищення чи пошкодження майна.
3. Обов’язково звернутися до правоохоронних органів.
Таку заяву/повідомлення в порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України можна подати як письмово безпосередньо до правоохоронного органу, так і поштою, електронною поштою на офіційну адресу або усно, зателефонувавши до органу поліції, звернутися за допомогою на гарячу лінію відповідного правоохоронного органу.
За результатом звернення до правоохоронного органу відомості мають бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Заявнику чи потерпілому мають видати пам’ятку про права та копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Цей вид фіксування буде свідчити про факт завдання шкоди об’єкту саме внаслідок бойових дій.
4. Подати інформаційне повідомлення в реєстр пошкодженого та знищеного майна.
• В електронній формі — засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія (Дія). Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://diia.gov.ua/services/poshkodzhene-majno
• У паперовій формі — через центр надання адміністративних послуг або нотаріуса.
📝 Управління житлово-комунального господарства ІМР
Facebook Коментарі