У деокупованому селі Оскільської громади запрацював оновлений ФАП
У селі Співаківка Оскільської громади медики відновили прийом пацієнтів у ФАПі
🏥 Під час окупації населеного пункту він зазнав серйозних руйнувань. Наразі вони усунуті і місцеві жителі отримують медичну допомогу у призначеному для цього приміщенні.
Про це медіа «Слобідський край» розповіла інспектор Оскільської сільської ради Валерія Меркулова.
🏗 У ФАПі замінили пошкоджений обстрілами дах, вставили вікна і двері. Усередині приміщення був виконаний косметичний ремонт.
💬 – ФАП запрацював незадовго до нового року. До цього медики приймали людей то в бібліотеці, то в клубі. З ремонтом допомогла міжнародна ГО «Медейр». Вона взяла на себе фінансові витрати, а також найняла підрядників. З внутрішнім косметичним ремонтом впорались дві працівниці – Ольга Кіценко та Катерина Маркитанова, направлені Ізюмським центром зайнятості, – розповідає Валерія Меркулова.
Міжнародні партнери придбали також меблі, необхідний мінімум з медичного обладнання, сантехніку.
📝 У Співаківці двічі на місяць прийом веде сімейний лікар, раз на місяць приїздять лікарі-волонтери, з такою ж періодичністю – бригада медиків з Харкова. До медичної команди з обласного центру входять також психолог і соціальний робітник з юридичних питань. За потреби на прийом до медиків у Співаківці записуються і жителі сусіднього села Заводи.
💬 – У Заводах був великий просторий ФАП, але село перебувало на лінії фронту. Більш-менш уціліла одна кімната. Наразі там проживають 50 людей, у Співаківці – 200, – зазначає Валерія Меркулова.
📝📸 Тетяна Чмут, Слобідський край
Facebook Коментарі