Герман Клименко, Соня Атлантова та Олександр Клименко написали ікону "Божа Матір з Немовлям" на фрагменті ящика з-під важких артилерійських снарядів, знайденого на Ізюмщині. Ікону Володимир Зеленський 18 травня передав Папі Римському Леву XIV. Герман Клименко розповідає, що малював ікону три тижні. Він — учасник проєкту "Ікони на ящиках з-під набоїв", який існує з 2014 року.
"Ця ікона — це частина нашого проєкту, присвяченого депортованим з України дітям. Тема дітей — найболючіша і найважливіша. Ми працюємо з цією темою, бо нам теж це болить. Ця ікона — це частина цього напрямку, де ми працюємо з образом Богородиці. Образ матері з дитиною зрозумілий всім культурам, бо він єднає", — розповів Суспільне Харків художник.
"Ми раді, що Зеленський поїхав з іконою до Ватикану і представив Папі, бо вважаємо, що Папа — це одна з тих особистостей, які можуть на міжнародному рівні говорити про цю тему і сприяти поверненню цих дітей. Коли малював — не знав, що вона поїде до Ватикану. Вона була написана для виставки і брала участь у кількох, зокрема у Верховній Раді" — говорить Герман Клименко."Ми всі знаємо про трагедії в Ізюмі, і дітей, які стали жертвами цієї окупації. Ізюм вже став знаком у нашій системі координат: коли люди чують “Ізюм” — вони знають, про що це. Для людей Ізюм — це всеукраїнська і світова трагедія, про яку важливо говорити. Тому символічно, що ця дошка потрапила до Папи. Це не було попереднє замовлення — і це дуже потужний меседж від України", — додає Клименко.Художник також зазначає, що робота над розписом на ящиках від боєприпасів має свою специфіку:"Коли ми працюємо на полотні — фактура має бути нейтральною. Тут — інша історія, бо сама дошка несе в собі багато сенсів і є мистецьким обʼєктом. Вона має запах, залишки бруду, сліди військових черевиків, іноді — фрагменти уламків. І ти розумієш, що цей фрагмент був свідком подій, які б не мали статися у цьому світі — і це дуже впливає на свідомість."
"Ікони на ящиках з-під набоїв" — це проєкт Соні Атлантової та Олександра Клименка, заснований у 2014 році. За цей час його експонували у 22 країнах, 117 містах та на 211 локаціях.
Джерело:
Фото: