Основними причинами появами геморою є запори, ожиріння, вагітність, літній вік або порушення м'язів тазового дна.
Геморой може бути джерелом безжального загострення у одних і причиною виснажливого болю у інших. Мета лікування полягає в трьох аспектах: полегшити безпосередні симптоми, запобігти подальше загострення травми і усунути основну причину. Це часто досягається за допомогою дієт з високим вмістом клітковини, пом'якшувачів калу і позабіржових місцевих ліків. У важких випадках, однак, хірургічні та нехірургічні процедури можуть бути використані для видалення геморою.
Домашні засоби і спосіб життя
Покоління використовували домашні засоби, щоб зменшити геморой і запобігти їх повернення. Деякі лікують геморой безпосередньо, в той час як інші спрямовані на полегшення порушень у кишківнику які часто знаходяться в основі проблеми. Ефективним засобом є - реліф свічки від геморою на сайті - relief.ua.
Такі засоби можуть забезпечити значне полегшення симптомів гострого геморою:
- Пакети з льодом можуть полегшити місцеве запалення і біль, але ніколи не повинні бути поміщені безпосередньо на шкіру або залишені на більш ніж 10 хвилин.
- Ванна, в якій людина сидить з теплою водою протягом 10-20 хвилин. Це може допомогти зменшити свербіж і роздратування.
- Гель алое віра, масло вітаміну Е і кокосова олія — це натуральні засоби, які можуть допомогти заспокоїти і зменшити дрібні зовнішні вузли. Уникайте кремів або лосьйонів, що містять ці продукти, і вибирайте замість них чисте рафіноване масло.
- Хороша анальна гігієна також необхідна, щоб уникнути подальших травм і інфекції.
Дієта
Дієта, багата нерозчинною клітковиною, може допомогти полегшити запор і запобігти поверненню геморою. Завдяки м'якому пом'якшенню стільця, геморой буде краще виліковуватися з меншим болем і кровотечею.
Ви повинні прагнути споживати від 25 до 35 грамів клітковини в день. Відмінні джерела включають в себе:
- Квасоля і бобові культури
- Сушені фрукти
- Свіжі овочі, в тому числі зелень, горох і зелена квасоля
- Свіжі фрукти (уникайте бананів)
- Сливовий сік
- Цільне зерно, включаючи ячмінь, висівки, коричневий рис і цільнозерновий хліб
- Харчові добавки, що містять подорожник, метилцелюлозу, інулін, полікарбофіл кальцію або пшеничний декстрин, також можуть допомогти.
Безрецептурная терапія
З точки зору знеболювання, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як напроксен або ібупрофен, мають високу ефективність у зменшенні болю, набряків і почервоніння до помірних гемороїдальних вузлів.
Креми від геморою
У той час як НПЗП є хорошим захистом першої лінії від гемороїдального болю і запалення, те ж саме не можна сказати про багатьох місцевих і супозиторних препаратах, використовуваних для лікування геморою. В огляді 2012 року, опублікованому в світовому журналі гастроентерології, зроблено висновок про те, що ефективність цих препаратів залишається значною мірою недоведеною.
Пом'якшувачі стільця
Замість того, щоб викликати рух кишківника, проносні засоби працюють шляхом зниження всмоктування води в кишківник, тим самим збільшуючи об'єм води в калі.
Проносні містять активний інгредієнт, натрій докусата, і запропоновані під різними фірмовими найменуваннями включаючи Коласе, Корректол, Диокто, Доксинате, Дулкоисе.
Як і у випадку з багатою клітковиною дієтою, проносні приймають, принаймні, за пару днів до того, як ефект може бути відчутний.
Кращі методи лікування геморою
Спеціальні процедури. Взагалі кажучи, консервативний підхід повинен забезпечити достатню полегшення легких і помірних гемороїдальних вузлів. Якщо вони цього не роблять, то можуть знадобитися більш агресивні втручання для активного скорочення або повного видалення геморою.
Нехірургічні процедури. Якщо геморой не є серйозним і не викликає інвалідизуючий біль, хірургічне втручання не пропонується негайно. Замість цього лікар може запропонувати одну з декількох мінімально інвазивних процедур, які можуть бути виконані в його або її офісі. Серед них перев'язка гумової стрічки (гумова стрічка розміщена навколо геморою, відрізаючи потік крові і усуваючи геморой, зазвичай протягом кількох днів), склеротерапія (засіб вводиться у геморой, в результаті чого стінка вени руйнується і зморщується) і ультрачервона згортання (інтенсивний промінь інфрачервоного світла руйнує тканину всередині анального каналу для того, щоб відрізати потік крові до внутрішнього геморою).
Хірургія
Хірургічне втручання призначене тільки для найважчих випадків, включаючи геморой, який тромбований (заповнений кров'ю) або ті, які пролапсували (вислизнули за межі анального каналу) і викликають сильний, неослабний біль. У поодиноких випадках ці стани можуть сильно перекрити кровопостачання і привести до загибелі тканин і розвитку гангрени.
Якщо всі інші варіанти лікування не вдалися, ваш лікар може рекомендувати один з декількох хірургічних процедур:
Ексцизійна гемороїдектомія-це вид операції, що використовується тільки у важких випадках. Він виконується під загальним наркозом і вимагає обережності, щоб уникнути пошкодження нижчою м'язи сфінктера при видаленні геморою. Хоча операція ефективна в запобіганні рецидиву геморою, вона може викликати значну післяопераційний біль і зазвичай вимагає від двох до чотирьох тижнів для відновлення.
Зшита геморроидопексия є альтернативою звичайній геморроїдектомії. Вона включає в себе використання кругового пристрою, який направляє пролапсированный геморой назад у вихідне положення при відключенні кровопостачання. Хоча післяопераційна біль, як правило, менше і час відновлення коротше, рецидив геморою можливий. Може бути використаний загальний або місцевий анестетик.
Допплерівське лігування гемороїдальних артерій — це мінімально інвазивна процедура, при якій ультразвук використовується для локалізації артеріального кровотоку. Потім кровоносну судину перев'язують, а пролапсированную тканину зашивають назад на місце. Там немає видалення тканин. Можна використовувати місцеву або загальну анестезію.
Вартість цих процедур може варіюватися.